Skúška vytrvalosti (AD)

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod Nyssa » Štv 05.02.2009 20:35

tak som potom pohodlná a lenivá, ale ja to psa učiť nebudem :joint:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod Fraga » Štv 05.02.2009 20:43

Nyssa my sa tuším poznáme :lol: ale ja ho to nebudem učit z pohodlnosti, ale preto, že sa mi to prieči, aby mi pes chodil po pravej strane sorry, ale ne :lol:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod Nyssa » Štv 05.02.2009 20:45

Fraguš aj to, len som to nescela povedať nahlas, aby ma neoznačili za starého zväzarmáka :ha:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod Fraga » Štv 05.02.2009 20:46

:haha: :hi: :heh: a čo ja sa nehanbim ja si poviem čo si myslím :heh:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod calwen » Štv 05.02.2009 23:17

Nyssa píše:Fraguš aj to, len som to nescela povedať nahlas, aby ma neoznačili za starého zväzarmáka :ha:

Obe ste :jazyk: :prd:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod Nyssa » Štv 05.02.2009 23:31

nie sme, len to považujeme za "zbytočné" :jazyk:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod Efa » Pia 06.02.2009 8:10

no zbytocne ako zbytocne, ono aj v praxi nesmies viest psa pri bicaku na vozovke po lavej strane, viem ze cestny zakon zakazuje vedenie psa pri bicykli po verejnej komunikacii, ale aj tak pokial to nebolo zakazane tak musel byt vedeny po pravej strane z dovodu bezpecnosti (cyklisti "chodia" po pravej strane vozovky a pes tym padom isiel po krajnici, od premavky bol deleny cyklistom a nehrozilo ze by vybocil pod kolesa auta) .... takze ja svoje psy automaticky ucim pri bicykli na pravo, inac vzdy ide pri lavej nohe .... apropo aj to chodenie pri lavej nohe ma pri chodzi opodstatnenie, a pri chodzi po krajnici vozovky obzvlast kedze chodci chodia po lavej strane vozovky tak opat pes ide po bezpecnejsej strane a psovodom je deleny od aut cim je opat vytvorena bariera aby len tak vybocil pod auto .... :no:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod raky » Pia 06.02.2009 9:04

Ak vidí bike - už si sadá k nemu na pravú stranu... :heh: Ona sa to naučila ľahko, ale tak ako píše Efa, medzi autom a psom som chcel byť ja... nad cestným zákonom som dajako nerozmýšlal, ale bál som sa aby nepodbehla pod koleso auta...
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod Nyssa » Pia 06.02.2009 10:59

Efa píše:apropo aj to chodenie pri lavej nohe ma pri chodzi opodstatnenie, a pri chodzi po krajnici vozovky obzvlast kedze chodci chodia po lavej strane vozovky tak opat pes ide po bezpecnejsej strane a psovodom je deleny od aut cim je opat vytvorena bariera aby len tak vybocil pod auto .... :no:

no vidíš a práve preto, je to pre mňa "zbytočné". keď s ňou idem na bike, tak musím najprv 2km prejsť cez dedinu po hlavnej ceste. vtedy bike tlačím vedľa seba po pravej strane a sučina ide po ľavej, pretože idem pešo a tým pádom idem po ľavej strane cesty :no: a keď sme mimo cesty je to pre mňa nepodstatné čo sa týka zákona či áut, preto sa priraďuje k ľavej nohe. :ahoj:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod Fraga » Pia 06.02.2009 10:59

Offtopic: Má to jeden háčik som pravačka a bike sa mi lepšie drzí v pravej ako v lavej ruke v lavej nemam taku stabilitu a lepšie je mi mat psa v lavej ruke ako v pravej. A uväzovanie psa o bike :pac: kto to vymyslel si pravdepodobne ešte nepočítal rebrá a nikdy v praxi neskúšal, to by som nespravila ani keby mi zaplatili :nie: Cestný zákon: jedno je teoria a druhe prax nech sa niekto prebehne pešo po Bernolákove a len vtedy zistí po ktorej strane tam najčastejšie chodia chodci :heh: a pomôcka ľavá strana to nie je. Keby som psa mala na pravo a nedaj boh by ten chodec mal psa na lavo tak isto niekto niekoho zakusne :lol: to by len bolo srandy kopec myslím, že okrem oškretých plechov by bola aj nová koža. :jazyk: ešte jedna uvaha zaujímavé, ako by ste všetci chránili psa pred kolesami auta, ale že vás by prešlo to je jedno? :ach: ak je pes uviazaný nema prečo skončiť pod kolesami.
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod Efa » Pia 06.02.2009 11:07

:heh: :heh: :heh: ako sa to tu rozbieha ..... koniec koncov je to kazdeho osobna vec ako mu to vyhovuje lepsie :no: ja som len poskytla vlastne argumenty, tot vsjo! :ahoj: :yes:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod Nyssa » Pia 06.02.2009 11:17

Offtopic: inak vám musím povedať, že pôjdem asi k očnému. :pac: 100x som čítala ten skúšobák a nikdy som si nevšimla tú pravú stranu. teraz som to musela až vytiahnuť a znova prečítať a fakt to tam je :oo: :heh:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod Nyssa » Pia 06.02.2009 17:50

ešte taká otázka: to zrazu nikomu nevadí, že pes bude klusať 20km po asfalte? prečo sa to nerobí napr. tak ako u čšv, keď robia tie ich vytrvalostné, že pes beží po nejakej tráve a tak? ale po cestnej komunikácii? veď je toľko miest, kde by sa to mohlo konať - lesy, lúky, čokoľvek....a pes by mohol ísť aj po ľavej strane :heh:
Naposledy upravil Nyssa dňa Pia 06.02.2009 18:01, celkovo upravené 1
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod Bibiana » Pia 06.02.2009 17:54

:oo: To som si všimla zas ja až teraz Skúška sa má konať na uliciach a cestách s rôznym povrchom. Prichádza do úvahy: Asfalt, dláždené a nedláždené ulice a cesty. Hmm, hmm, hmm..
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod Nyssa » Pia 06.02.2009 18:00

no ja to vidím tak, že si zavolám konkrétnej osobe podľa toho, kam budem chcieť ísť, že na akom povrchu sa to bude konať, a podľa toho sa rozhodnem
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia