Zažltnutá srsť , iné sfarbenie srsti

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Zažltnutá srsť , iné sfarbenie srsti

Poslaťod Emily » Sob 24.01.2009 19:33

Ahojte, chcem Vás poprosit o radu. Dnes nam bola v Trencine vytknutá srst. :ua: Mam samojedka, je krasny, paradny. Dostal V1, bez CAC, kvoli srsti. Ale do roka mal zlu starostlivost srsti z predoslych podmienok, v ktorych zil , s ranami na kozi, ktore sa medzicasom vyhohili a zafarbili srst do cervena. Takze miestami je biely /trocha prestrstil/ ale je zlty a trocha cerveny. Da sa srst nejak vybielit. Pouzivam kvalitny profesionalny bielaci sampon z USA, ale neni to SAVO a nerobi to zazraky. Chcem sa spytat, ci niekto z Vás nema nejaku skusenost s bielenim srsti inych plemien. Ostrihat ho nechcem, bude trvat rok kym mu dorastie a v ramci jeho socializacie a zvykania si na vystavy, to je to posledne riesenie. :plac:
DAKUJEM
Obrázok
Emily
Junior
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Hlohovec

Re: Zažltnutá srsť - dá sa vybielit????

Poslaťod Evika » Ned 25.01.2009 14:23

A čím ho kŕmite? Aj nesprávne granule farbia srsť. Čím viac majú vitamínu A tym viac sa vraj srsť zafarbí do žlta. Alebo skúste nejaký sprej na bielu srsť...
Evika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502

Re: Zažltnutá srsť - dá sa vybielit????

Poslaťod Emily » Ned 25.01.2009 16:41

Evika je to aj povrchom na ktorom su moji psy. Krmim ich Nutragoldom. Stravou to neni, lebo nasa poradkyna chovu tiez krmi svojich 9 samojedov tym istym, jej psy su snehobiely. Czar to ma z minulosti od predosleho majitela. Existuje nejaky bielaci pripravok na zazltnutu srst???
Obrázok
Emily
Junior
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Hlohovec

Re: Zažltnutá srsť - dá sa vybielit????

Poslaťod lucik » Ned 25.01.2009 18:00

Emily, granule mozu naozaj farbit srst - na kazdeho psa to posobi inak - niektorym moze a niektorym nemusi zafarbit.. (viac v teme granule).. ja som samojedkov v sobotu pozorovala a presne o tom sme hovorili s kamaratom - ze ake su rozdielne, niektore krasne biele a niektore zltkaste.. moze sa zafarbit srst bielych psov napriklad v rodine fajciarov? ked zazltnu cloveku sedive vlasy alebo brada alebo v byte zaclony, moze asi aj srst psa, nie?
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Zažltnutá srsť - dá sa vybielit????

Poslaťod Emily » Ned 25.01.2009 19:07

Lucik jasne, pri zaclonach mozno aj pri psoch je mozne. Lenze ja ich mam vonku. (je to pracovne plemeno, takze aj troska musia makat a tahat). Vies si predstavit mat 3 samojedov v 3 izbovom byte? :haha: /byvam v dome/ Standard hovori, biela farba, kremova, alebo biela s piskotovymi znakmi. Ale nie zlta. Sucky ktore boli biele su chovane v byte. aj nas BOB zo vcera. Lucik takze si videla aj mna ja som bola so zltym psov v triede strednej. Viem, ze niektore krmivo farbi srst. Aj viem ktore. Ako som pisala kamaratka krmi tym istym a ti su biely. Mimochodom bolo tam uzasne svetlo, takze ten moj hafan, vyzeral este zltsie. Existuje nejake SAVO pre psov??? Co zazracne vybieli srst. :plac:
Obrázok
Emily
Junior
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Hlohovec

Re: Zažltnutá srsť - dá sa vybielit????

Poslaťod kuro » Pon 26.01.2009 7:25

savo :haha: ja si myslím, to je čisto lajkský názor, skúsiť upraviť nejak jedálniček (čo som sa doteraz dozvedel, tak to dosť závisí od stravy, mne sa teraz havo riadne zosvetlil, všetci čo ho poznali pred tým ako som ho doniesol domov, aj mne úplne cuzdí ľudia čo bývali v okolí kde pred tým bol mi vraveli, že je nejaký svetlejší, rovnako ako aj jeho predchodzia majiteľka [možno to bude aj ročným obdobím, ale pochybujem, kedže sa to všetko udialo v rovnakom mesiaci aj počasie bolo skoro rovnaké]) ... potom už len asi peroxid :jazyk:
kuro
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 72
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Zažltnutá srsť - dá sa vybielit????

Poslaťod katka » Pon 26.01.2009 7:32

Ahoj Emily...normálne ľutujem, že som v sobotu do toho Trenčína nedobehla. Mala som vypomôcť kamarátovi s vaším bráškom, lebo oni vystavujú bullmastifa a samík je predsa len troška iný, ale nevyšiel čas.

Na zažltnutú srsť som ti tiež chcela odporučiť bieliaci šampón , ale čítam, že ho používaš. Možno mu nesedí značka. Ja na malamuta používam ubyčajnú Beu bieliaci a fakt mu bielu srsť vybieli.
K tej strave. Je pravda, že na každého psa platí niečo iné. U niektorých granule sadnúť môžu a u druhých zasa nie. Ak zvážim aj tie podmienky, v ktorých Carko bol predtým ( a že o nich viem dosť veľa :ua: ), by som sa možno ani nečudovala, že mu akurát tieto granule robia problémy.

Inak, ani Janka ti nevie poradiť, čo by sa s tým dalo robiť? Bola by to škoda, lebo feši je ozaj nááádherný :jop:
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Re: Zažltnutá srsť - dá sa vybielit????

Poslaťod lucik » Pon 26.01.2009 11:36

Emily, absolutne som si nevsimla, kto bol na druhom konci vodidla zltsieho psika a ani neviem, ci to bol psik.. skor myslim, ze fenka, lebo jedina, ktoru poznam so samojedkou je Martina M. s Elfinkou a s nou bola ta zltkasta v kruhu.. ja som cakala s kamaratom a jeho eurasierkou kym sa dovystavuju samojedkovia a tie zvlastne psiky so slovom Etna na konci nazvu :no:
skoda, ze ma nenapadlo hladat ta, lebo ved byvate kusok od nas a tiez ma zaujima vselico ohladom canisterapie, ak este robite..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Zažltnutá srsť - dá sa vybielit????

Poslaťod Amaguk » Pon 26.01.2009 11:55

hmm, pokial viem, u samojeda je nazltly nadych srsti normalny, standardom povoleny, ba dokonca v chove z hladiska zdravia plemena, kvality srsti a udrzania standarnej pigmentacie nosa, oci, papulky etc. aj ziaduci
je smutne, ak toto rozhodcovia neberu do uvahy ci preferuju cisto biele sfarbenie (resp. vzbudzuje to dalsie otazky subjektivnom nasmerovavni chovu cisto na slachetenie na isty typ exterierovych kvalit) :ua: :ach:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Zažltnutá srsť - dá sa vybielit????

Poslaťod katka » Pon 26.01.2009 11:59

Evi.ale je rozdiel žltý a žltý. V štandarde je povolená tzv. piškotová farba. Tá je v chove dobrá. Ale žltá ako zažltnutá, evidentne nezdravá je problém.
Toto chce asi emily riešiť
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Re: Zažltnutá srsť - dá sa vybielit????

Poslaťod Amaguk » Pon 26.01.2009 12:03

ono, pripusta sa este aj biela so zltymi znakmi
ale psika som samozrejme nevidela, asi by to chcelo foto :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Zažltnutá srsť - dá sa vybielit????

Poslaťod Emily » Pon 26.01.2009 13:12

Ahoj Katka
Czarkov brat bol supersky. Predviedol ho Martin Sipkovsky, lebo ja som sa bala, ze bude vyvadzat ako Czar na prvej vystave. Obidvaja prekvapili a predviedli sa supersky. Janka tiez nevie. Bieliaci sampon pouzivam. U nas tiez nemaju ideal podmienky, lebo su na betone. Aj ked Czar to ma ako pozostatok z minulosti. Uvidim co sa mi podari. Ihned dam vediet. Lebo ten peroxid mi tiez poradili ale teda len vyskusat na kusku. Zas mi povedali, ze "mam vymenit rozhodcu, ked nepozna standard plemena" :jop: :jazyk:
Dakujem Katka, urcite sa stretneme na dalsej vystave.
Obrázok
Emily
Junior
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Hlohovec

Re: Zažltnutá srsť - dá sa vybielit????

Poslaťod Emily » Pon 26.01.2009 13:15

Amaguk píše:ono, pripusta sa este aj biela so zltymi znakmi
ale psika som samozrejme nevidela, asi by to chcelo foto :no:


ale pridam aj fotku sko vyzera vonku

Obrázok

Obrázok
Obrázok
Emily
Junior
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Hlohovec

Re: Zažltnutá srsť - dá sa vybielit????

Poslaťod katka » Pon 26.01.2009 14:35

Emily píše:Ahoj Katka
Czarkov brat bol supersky. Predviedol ho Martin Sipkovsky, lebo ja som sa bala, ze bude vyvadzat ako Czar na prvej vystave. Obidvaja prekvapili a predviedli sa supersky. Janka tiez nevie. Bieliaci sampon pouzivam. U nas tiez nemaju ideal podmienky, lebo su na betone. Aj ked Czar to ma ako pozostatok z minulosti. Uvidim co sa mi podari. Ihned dam vediet. Lebo ten peroxid mi tiez poradili ale teda len vyskusat na kusku. Zas mi povedali, ze "mam vymenit rozhodcu, ked nepozna standard plemena" :jop: :jazyk:
Dakujem Katka, urcite sa stretneme na dalsej vystave.


Super...tak to som naozaj rada. Maťo bol trošku vystresovaný, keď mi volal. Musím mu cinknúť a pochváliť ho.

Inak...ja by som peroxid asi neskúšala. By som sa bála, že mu to poškodí srsť.
Ale keď sme sa videli v Nitre ( vtedy tam bola aj Hazel a bola z Czarka nadšená :) ) sa mi nevidel taký zažltnutý. Mal to aj vtedy?
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Re: Zažltnutá srsť - dá sa vybielit????

Poslaťod Amaguk » Pon 26.01.2009 14:43

ono hodne robi aj v akom svetla sa na psika divas alebo je foteny, napr. na tej druhej foto sa mi nezda nejaky zazltnuty, skor normalny kremovy odtien :nwm:
a toho peroxidu by som sa bala aj ja
zavisi niekedy aj od rocneho obdobia a od zlozenia stravy - zozlutuje vela betakarotenu
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Ďalší

Späť na Starostlivosť