Prvé háranie po pôrode

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Prvé háranie po pôrode

Poslaťod lenny » Str 21.01.2009 18:44

ahojte... chem sa opytat, ci nahodou neviete, ci po porode sucky sa nasledujuce hranie o nejaky cas posunie.. alebo by malo prist tak ako obvykle..
lenny
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: prve haranie po porode

Poslaťod shishi » Str 21.01.2009 19:03

ja co som pocula, tak po porode sa cyklus zmeni... aspon prve haranie po porode urcite... viac neviem. aj ja som zvedava ako to bude... :ahoj:
Je to váš přítel, váš společník, váš obránce, váš pes. Vy jste jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude váš, věrný a oddaný, do posledního úderu srdce. Jste mu povinován zasloužit si takovou oddanost. N.N.

www.buonacasa.sk
shishi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 507
Bydlisko: Kosice okolie

Re: prve haranie po porode

Poslaťod lenny » Str 21.01.2009 19:12

aha...dakujem teda za odpoved... :smile: Lebo nasa sucka v septembri porodila...no a zaciatkom januara by sa mala harat...len zatial akosi furt nic... No tak ju budem dalej pozorne sledovat.. a cakat.. :no:
lenny
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: prve haranie po porode

Poslaťod sjulia » Str 21.01.2009 19:16

Nasa mala skor, mava 10.mes.ciklus a po porode harala po pol roku. Nasledujuce haranie uz dufam bude normal.
sjulia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1021
Bydlisko: Košice

Re: prve haranie po porode

Poslaťod lenny » Str 21.01.2009 19:17

aha..hm..no tak to by bol ten horsi pripad...ze skor :ua: ...
lenny
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: prve haranie po porode

Poslaťod Efa » Štv 22.01.2009 12:11

Jednoznacne pokial je tvoja suka zdrava a neprejavuju sa u nej ziadne priznaky choroby tak nevidim dovod preco by nemohla mat posunute haranie. Treba si uvedomit ze je dost studene pocasie a suky su schopne sa vnutorne preladit a posunut si haranie do teplejsieho obdobia - vhodnejsieho pre pripadne porodenie steniat. AK sa Ti vsak nieco na tvojej sucke nepozdava tak by skor bolo na mieste navstivit veterinara a nechat ju vysetrit, pripadne si zavolaj a priamo sa na toto spytaj u veterinara. ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: prve haranie po porode

Poslaťod Tatranská Afrika » Štv 22.01.2009 12:52

tak ako sú u sučiek rozdielne cykly, tak môže byť posunuté aj háranie u niektorej skôr a u inej neskôr...
naša lady mala pred pôrodom dlhý cyklus, takmer rok, tak dúfam, že jej sa to posunie na skôr.
Obdivujem, ako presne viete, kedy sa vaša sučka "má" hárať, pre nás je to vždy dlho očakávané prekvápko..
Len dúfam, že ak budeme plánovať budúce šteniatka, vyjde nám termín na leto, je mi veľmi ľúto, že sa nemôžu teraz vyšantiť vonka..
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: prve haranie po porode

Poslaťod Nyssa » Štv 22.01.2009 13:01

Tatranská Afrika a ty to nepoznáš na správaní? nemá žiadne takéto výkyvy? naša Megan má predmenštruačný syndróm ako bič už 3 týždne vopred :heh:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: prve haranie po porode

Poslaťod Tatiana » Štv 22.01.2009 13:15

osobne mam skusenost ze po vrhu sa u vsetkych suciek posunul termin o dva mesiace t.j nepocitaj od harania ale od terminu porodu dalsie haranie,samozrejme mozu byt vynimky ak bol vrh malopocetny alebo sucka nekojila sama,priklad harala sa v januari -vrh marec dalsie haranie malo byt v koncom juna ale harala az koncom augusta,takze urcite hlavne u vacsich plemien sa to posuva :no:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: prve haranie po porode

Poslaťod lenny » Štv 22.01.2009 13:50

dakujem vam velmi pekne :jop:
lenny
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: prve haranie po porode

Poslaťod Laura » Štv 22.01.2009 16:07

Moja skusenost. Fena mi pravidelne harala kazdych 6 mesiacov + zhruba 14-19 dni a po porode sa haranie dostavilo az o 8 mesiacov + 14 dni po poslednom harani, takze sa cyklus zatial predlzil o 2 mesiace. Dufam, ze sa opat upravy na povodnych 6 mesiacov :no:
"Border collie, pravému a neúnavnému pastierovi by v srdci vždy malo ostať miesto na stádo oviec kľudne sa pasúcich na rozľahlých lúkach a pasienkoch."
Laura
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 701

Re: prve haranie po porode

Poslaťod Tatranská Afrika » Pia 23.01.2009 15:20

Nyssa píše:Tatranská Afrika a ty to nepoznáš na správaní? nemá žiadne takéto výkyvy? naša Megan má predmenštruačný syndróm ako bič už 3 týždne vopred :heh:


pár dní pred tým to už tuším, ale vrámci toho takmer ročného cyklu je to nič...
ak sa nám to teraz ešte predĺži, bude hárať na Vianoce... ale teraz už je to jedno... :smile:
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: prve haranie po porode

Poslaťod quinty » Štv 29.01.2009 15:51

Mne sa Brita hára na deň presne každý polrok, ani po pôrode sa jej to neposunulo.
http://bielysvajciarskyovciak-quinty.wbl.sk

Najväčším sťastím človeka je, keď môže žiť preto, začo by bol ochotný zomrieť.
quinty
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 390
Bydlisko: Bajč

Re: prve haranie po porode

Poslaťod shishi » Štv 12.11.2009 12:19

tak Dara harala zaciatkom januara 09, porod 22.3-09 a teraz zacala harat o5 skoro presne na den na 8. mesiac, 14.9.09...
takze verim, ze tento 8 emsacny cyklus nam ostane :smile:
:ahoj:
Je to váš přítel, váš společník, váš obránce, váš pes. Vy jste jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude váš, věrný a oddaný, do posledního úderu srdce. Jste mu povinován zasloužit si takovou oddanost. N.N.

www.buonacasa.sk
shishi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 507
Bydlisko: Kosice okolie

Re: prve haranie po porode

Poslaťod yetti » Štv 19.11.2009 21:47

ako chovatelia by ste mohli viac nastudovat ohladom fyziologii pohlavneho cyklu cicavcov a teda aj psov. Je to smutne ze taketo zakladne veci ani chovatelia sami nevedia. Laicky sa pokusim objasnit o co vobec ide. 8 mesacny cyklus je prakticky 6 mesacny posunuty o 2 mesiace, t.j. po odstave steniat :ha: . Nic ine. Keby stenata cicali, ciste teoreticky 3 mesiace posunulo by sa to na 9 mesiacov . Staci aj nagooglovat :joint:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Ďalší

Späť na Chovateľstvo