Plemená vhodné na agility

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Plemená vhodné na agility

Poslaťod Zelenkovci » Pia 23.05.2008 18:33

Zdravim vsetkych.
Ja by som sa chcel spytat ci maniekto skusenosti s westikom v suvyslosti s Agility. Ja by som chcel zacat s nasou malou chodit niekedy v lete tu v KE. Len mam obavy ci sa na to hodi. Videl som videa na nete ale ta nasa mala je strasne naladova :hi:
Priemerný pes je lepšia osobnosť ako priemerný človek.
Andrew Rooney
Zelenkovci
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34
Bydlisko: Michalovce

Re: Agility cvicaky

Poslaťod ajuska » Pia 23.05.2008 18:54

ja s westikom skusenosti nemam, ale myslim si ze na agility sa hodi kazdy psik, ktory je energicky..a bavi ho behat..ja s agilitami tiez este len zacinam, mam vlciaka, a vela ludi si mysli ze sa nato nehodi...nechapem sice preco :heh: ...a myslim si ze psik je stastnejsi, ked sa snim nieco robi, a bavi ho to, ako ked len vylehnuje na gauci.. :yes:..no a co sa tyka naladovosti, aj ta moja je...treba toho psika vzdy motivovat niecim, zaujat ho..a bude sa s toho tesit...to moje je este stena a niekedy je problem ho zaujat :heh: hlavne ked sme medzi viacerymi hafosmi...len trpezlivost..
ajuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 374
Bydlisko: Dubnica nad Vahom

Re: Agility cvicaky

Poslaťod Siss@ » Pia 23.05.2008 19:08

westiky su na agility dobre :no: aj do nasho klubu chodi jeden maly westik :smile:
http://pdgf.pitapata.com/5MzKp2.png
www.devilinsoul.weebly.com

Devil in Soul - Fox Terrier (Smooth & Wire) kennel + handling
F-Terriers team: agility, dog dancing, dog handling...
Siss@
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 883
Bydlisko: The Hague, NL

Re: Agility cvicaky

Poslaťod Iwka » Ned 25.05.2008 16:56

Zelenkovci píše:Zdravim vsetkych.
Ja by som sa chcel spytat ci maniekto skusenosti s westikom v suvyslosti s Agility. Ja by som chcel zacat s nasou malou chodit niekedy v lete tu v KE. Len mam obavy ci sa na to hodi. Videl som videa na nete ale ta nasa mala je strasne naladova :hi:



westiky su na agility perfektne. aj ja cvicim s westicou a ide jej to velmi dobre :jop:
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Aké plemená psov, sú najvhodnejšie pre Agility ?

Poslaťod halositam » Pon 19.01.2009 20:49

:nwm:
halositam
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: Aké plemená psov, sú najvhodnejšie pre Agility ?

Poslaťod calwen » Pon 19.01.2009 20:52

Myslím ze si staci pozriet par vysledkovych lisitin.
V skratke: borderky, seltie, pudle, parsoni, podla mna aj malinaci a samozrejme holandaci, kolie, aussieci, ACD...viac ma nenapada. Ja sa orientujem v tomto sporte na ovciaky...mam holandana, planujem australskeho dobytkarskeho psa.
Vseobecne by sa dalo povedat ze psy lahkej kostry, stihli, obratni, vnimavi a motivovatelni.
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Aké plemená psov, sú najvhodnejšie pre Agility ?

Poslaťod AlicaGGG » Pon 19.01.2009 20:56

vsetky...
ked to psika bavi tak je jedno ci je to borderka alebo mops :ha:
aj ked behavaju najcastejsie borderky, malinaci a selticky,
je to hlavne o tom, ktore plemeno je rychle, obratne - proste sikovne :jop: lebo od mopsa sa nejaky extra vykon na sutazi asi ani neocakava :lol:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Aké plemená psov, sú najvhodnejšie pre Agility ?

Poslaťod zeane » Pon 19.01.2009 21:06

záleží na tom čo chceš dosiahnuť... Na to aby ste si užili zábavu je vhodný ktorýkoľvek temperamentný pes. Molosy príliš vhodné nie sú - ale vo Francúzsku majú napríklad vlastnú kategóriu... O chrtoch som počula že nerady parkúr a radšej priamy beh - ale aj tie sú vidieť...
Momentálne populárne plemená: border kólia, šeltia, belgické ovčiaky, pudle, pyrenejský ovčiak, teriéry - jack, parson, fox
Na pretekoch potom vidieť pestrý výber. Yorky, maltézákov, bišónov, čínskych chocholatých psov, bulloidné plemená, NO, husky, rôznych retrievrov, kokrov, ratlíkov, peruánske naháče, čivavy, border teriérov, vipetov, dokonca sky teriéra... No a krížencov a nepapierakov na mraky :smile: Podstatné je aby sa chcelo pánovi - keď sa ten nesnaží, ani sebelepší a nekonečne talentovaný pes to nezachráni... :ahoj:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Aké plemená psov, sú najvhodnejšie pre Agility ?

Poslaťod halositam » Pon 19.01.2009 22:17

Podľa mojho nazoru najvhodnejším plemenom,aspoň mne sa páči je šeltia.Ale káždému sa ine hodí a tieš si myslim že nezaleži na plemene ale na chuti toho psika a samozrejme majiteľa.
halositam
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: Aké plemená psov, sú najvhodnejšie pre Agility ?

Poslaťod Aimée » Pon 19.01.2009 22:28

cavalier?
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Aimée
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 147
Bydlisko: Petrzalka

Re: Aké plemená psov, sú najvhodnejšie pre Agility ?

Poslaťod calwen » Pon 19.01.2009 22:31

No da sa aj z neho daco vyzmykat :no: ...a ze mam skusenosti, no nebude tak rychly ako napr selticky. No mne sa napr s cavalierom dobre behalo, bavilo ho to, slo mu to, no nikdy som z neho nedostala taku rychlost aby bol zaroven aj ovladatelny a mal na seltie napr.
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Aké plemená psov, sú najvhodnejšie pre Agility ?

Poslaťod [mata] » Uto 20.01.2009 0:46

zeane píše:záleží na tom čo chceš dosiahnuť... Na to aby ste si užili zábavu je vhodný ktorýkoľvek temperamentný pes. ........... Podstatné je aby sa chcelo pánovi - keď sa ten nesnaží, ani sebelepší a nekonečne talentovaný pes to nezachráni... :ahoj:

Maximálne súhlasím a ešte by som dodala, že ak je človek vyzbrojený veľkým kusom trpezlivosti a chuti do práce, tak dokáže aj z na prvý pohľad NEagilitného psa urobiť psa agilitného ;)
[mata]
Okoloidúci
 
Príspevky: 4
Bydlisko: AK SKIPER Bratislava

Re: Aké plemená psov, sú najvhodnejšie pre Agility ?

Poslaťod kikula22 » Uto 20.01.2009 6:49

A Bíglovia?
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Aké plemená psov, sú najvhodnejšie pre Agility ?

Poslaťod zeane » Uto 20.01.2009 14:05

na tie asi myslela mata :lol:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Aké plemená psov, sú najvhodnejšie pre Agility ?

Poslaťod [mata] » Uto 20.01.2009 14:51

kikula22 píše:A Bíglovia?

tak... bígel, je bígel, ale... veď sme aj toho tvojho boobooobígla presvedčili, že agility je super :no:
A teda... musím dodať, že treba aj veeeľa trpezlivosti trénera :heh:
[mata]
Okoloidúci
 
Príspevky: 4
Bydlisko: AK SKIPER Bratislava

Ďalší

Späť na Agility