Bradáč veľký, stredný, malý / Riesenschnauzer, ... (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Poslaťod petka_akim » Uto 27.11.2007 19:19

ja by som strašne chcela veľkého bradáča... len asi prechádzky by boli problémom kým by nebol vycvičený :D
Pes je váš priateľ, rád vás vidí, niet na ňom chýb, je samý klad, neklame ani nezávidí, môže vám slúžiť za príklad.
petka_akim
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 178

Poslaťod schnauzee » Str 28.11.2007 12:27

tak treba vycvicit, kym je maly :no:
s nasim Ferim nebol ziaden problem, az sa sama cudujem, ako vsetko hladko prebiehalo. Od prveho dna sa na mna nafixoval a hned od malicka sme trenovali privolavacku a dnes vencim vzdy navolno, voditko davam len v urcitych situaciach, na klasickej prechadzke vsak takmer nikdy. Musim "vyklopat", vencenie je rozpravka, teraz aj ked sa rozbehne k tlupe psov a ja ho na pol ceste odvolam, pekne sa otoci a bezi ku mne, nema problem sa vzdat psej spolocnosti :smile: ma 6 mesiacov teraz
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

Poslaťod lusy » Pia 28.12.2007 22:39

schnauzee píše:tak treba vycvicit, kym je maly :no:
s nasim Ferim nebol ziaden problem, az sa sama cudujem, ako vsetko hladko prebiehalo. Od prveho dna sa na mna nafixoval a hned od malicka sme trenovali privolavacku a dnes vencim vzdy navolno, voditko davam len v urcitych situaciach, na klasickej prechadzke vsak takmer nikdy. Musim "vyklopat", vencenie je rozpravka, teraz aj ked sa rozbehne k tlupe psov a ja ho na pol ceste odvolam, pekne sa otoci a bezi ku mne, nema problem sa vzdat psej spolocnosti :smile: ma 6 mesiacov teraz


to s tym cvicenim ked je maly, tak asi tam som ja urobila tu chybu. ja ho teda takeho bezproblemoveho nemam. ale snad sa k tomu niekedy dopracujem. :lol:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Poslaťod kikula22 » Uto 01.01.2008 11:29

Takéhoto psa ma jedna tetka z nášho vchodu. Je zlatý ale stále šteka
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Bradáč veľký

Poslaťod tanulik » Štv 10.01.2008 11:54

Ja mám doma malú bradáčku Meggie, je to naše zlatíčko. Je krásne bláznivá, hlavne teraz keď je vonku sneh, ani sa jej nechce ísť domov, miluje guľovačky, vyskakuje pol metra len aby som jej hodila guľu. Keď sa presťahujeme do domu, tak chcem ešte veľkého bradáča. Budú sa krásne dopĺňať. Je to neskutočné suprové plemeno. Tie ich očká, ako gaštanky. Keď sa na vás pozrie, tak neodoláte. Zajtra pridám aj ďalšie foto.
tanulik
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 21
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Bradáč veľký

Poslaťod lusy » Štv 10.01.2008 11:59

tanulik píše:... Keď sa presťahujeme do domu, tak chcem ešte veľkého bradáča. Budú sa krásne dopĺňať. Je to neskutočné suprové plemeno. Tie ich očká, ako gaštanky. Keď sa na vás pozrie, tak neodoláte...


nie je vsetko iba o peknych ockach. :no:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Bradáč veľký

Poslaťod tanulik » Pia 11.01.2008 11:54

Len pre tvoje info Lusy: moja Meggie ovláda všetky povely patriace podľa mňa k základnému výcviku psa, od sadni,...., privolávačka,.... a rôzne iné . Venujem sa jej takmer 4 hodiny denne. Veľa vecí kvôli nej zanedbávam, len preto, aby bola šťastná a mala všetko len to najlepšie. Naozaj ju nemám pre parádu ako by si si mohla myslieť. A veľkého bradáča k nej chcem preto, že ako strážny pes vzbudzuje väčší rešpekt ako malý bradáčik, aj keď je dostatočne hlučný. Povahovo veľký bradáč je pokojnejší ako malý. Malého psa zlodej odkopne, no veľký aj niektorých odradí od ich úmyslov. Tak preto som chcela, aby sa krásne dopĺňali.
tanulik
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 21
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Bradáč veľký

Poslaťod Silwuska » Pia 11.01.2008 12:23

Tani lusy to urcite nemyslela zle...len ona velkeho bradaca ma, tak ti tym chcela asi naznacit ze su to riadny magori (akoze su blaznivi) :jop:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Bradáč veľký

Poslaťod tanulik » Pia 11.01.2008 12:49

Dufam, že to nemyslela zle, bola by som z toho smutna, že ma zaradila medzi ľudí, ktorí majú psa len pre krásu. Psy sú môj život a sama nechápem, prečo som si Meggie zadovážila až tak neskoro. Hoci podmienky na to boli už dávnejšie. Dnes by som ju už nevymenila za nič na svete. Každý pes si vie postaviť svoju hlavu a bradáče obzvlášť (Meggie mi je toho skvelým príkladom), no jej láska bohate prevýši všetky starosti. Niekedy mi manžel aj vyčíta, že sa jej venujem viac ako jemu, no keď sa k nemu pritúlime, hneď sú všetky mraky preč. Veľký bradáč je síce ešte v nedohľadne (najprv musím konečne postaviť ten dom a plot), no neviem sa toho dočkať. No a keď sa zase začnem ešte venovať aj tomu veľkému + Meggie, tak to ma doma už takmer neuvidia.
tanulik
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 21
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re:

Poslaťod MisheliQ » Pia 11.01.2008 15:28

lusy píše:ja som najprv nechcela nekupirovaneho, ale ked som potom videla nejake foto kupirovanych a vyzerali ako netopieri, tak som rada, ze nie je kupirovany. mozno sa mi este podari najst tu fotku.

mne sa páči tvoj havo taký aký je, tie kupirované sú tiež pekné, ale prirozdenosť nadovšetko..je chutnučkýý :foto:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Re:

Poslaťod lusy » Pia 11.01.2008 15:29

MisheliQ píše:
lusy píše:ja som najprv nechcela nekupirovaneho, ale ked som potom videla nejake foto kupirovanych a vyzerali ako netopieri, tak som rada, ze nie je kupirovany. mozno sa mi este podari najst tu fotku.

mne sa páči tvoj havo taký aký je, tie kupirované sú tiež pekné, ale prirozdenosť nadovšetko..je chutnučkýý :foto:



diky :hi:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Bradáč veľký

Poslaťod lusy » Pia 11.01.2008 15:32

tanulik píše:Dufam, že to nemyslela zle, bola by som z toho smutna, že ma zaradila medzi ľudí, ktorí majú psa len pre krásu. Psy sú môj život a sama nechápem, prečo som si Meggie zadovážila až tak neskoro. Hoci podmienky na to boli už dávnejšie. Dnes by som ju už nevymenila za nič na svete. Každý pes si vie postaviť svoju hlavu a bradáče obzvlášť (Meggie mi je toho skvelým príkladom), no jej láska bohate prevýši všetky starosti. Niekedy mi manžel aj vyčíta, že sa jej venujem viac ako jemu, no keď sa k nemu pritúlime, hneď sú všetky mraky preč. Veľký bradáč je síce ešte v nedohľadne (najprv musím konečne postaviť ten dom a plot), no neviem sa toho dočkať. No a keď sa zase začnem ešte venovať aj tomu veľkému + Meggie, tak to ma doma už takmer neuvidia.


jasne, ze som to nemyslela zle. len som chcela povedat, ze netreba sa iba zamilovat do oci. ja nemozem velmi sudit toto plemeno, lebo poznam len mojho a uz som velakrat povedala, ze keby som vedela aky bude, tak si vyberiem ine plemeno. ale uz ho mam a musim sa s nim "trapit". a prepac, ale pravdu povediac som si ta zaradila medzi mladsie osoby. :hi: tak aj preto som chcela upozornit, ze bradace su tvrdohlave.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Bradáč malý

Poslaťod myjka » Ned 13.01.2008 17:38

Moj vysnivany psik do buducnosti je maly bradac korenie sol. Kupim si ho hned ako budeme mat vlastne byvanie po skole Do tohto plemena som sa zamilovala vdaka nasej lilke ktoru sme mali ako druheho psika. Bohuzial v roku zivota ju zrazil nepozorny sofer u nas v martine na ladovni na ceste na medokys. Siel v neprehladnej zakrute prilis rychlo :( Lilka umrela u veterinara na vnutorne krvacanie. Fotecky mam v mojom albume.

Bol to najuzasnejsi psik akeho som zazila (nie ze by nasa emca nebola super). ale do bytu chcem maleho psicka :hi:

pardon za duplicitnu temu :) hladala som to iba ako bradac a nie bradáč tak mi to nenaslo :hi:
* Obrázok * Obrázok *
* Môj album *
myjka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19
Bydlisko: Brno, Martin

Re: Bradáč malý

Poslaťod myjka » Pon 14.01.2008 11:16

Vcera som si prezerala weby SK a CZ chovatelskych stanic. A zacala som vahat. Kvoli lilke som chcela steniatko tiez korenie a sol ale pri pohlade na cierne stenata a dospele sucky mi srdce zaplesalo. Ktora farba sa vam paci viac?
* Obrázok * Obrázok *
* Môj album *
myjka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19
Bydlisko: Brno, Martin

Re: Bradáč malý

Poslaťod lusy » Pon 14.01.2008 11:19

myjka píše:Vcera som si prezerala weby SK a CZ chovatelskych stanic. A zacala som vahat. Kvoli lilke som chcela steniatko tiez korenie a sol ale pri pohlade na cierne stenata a dospele sucky mi srdce zaplesalo. Ktora farba sa vam paci viac?


cierna :jop: ktovie preco :ach: :heh: .
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI