Výstavné obojky a vodítka / Predvádzačky

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: Výstavné obojky a vodítka / Predvádzačky

Poslaťod Nia » Pon 29.12.2008 16:21

tak ja velmi problem svoditkami nemam, i ked uz jedno roztrhola v lukke na mna ta pani divne pozerala, ked som povedala, ze ho roztrhol YT :heh: ....mne sa na kratkosrstkych strasne pcia tie retiazky..pes v tom vyzera ovela elegantnejsie
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Výstava a povaha/výchova psa

Poslaťod drymarchon » Pon 29.12.2008 18:19

tak my pouzivame takuto vystavovacku : Obrázok

keby trochu silnejsie trhla, tak ju asi roztrhne, ale zatial drzi, povodne som chcela kupit este tensiu, ale mala som obavy.
inak si neviem predstavit takeho aziata na vystavnom voditku, mozne na nejakom hrubsom, ale u niektorych plemien to obycajne voditko nerobi 2x dobry dojem. a co sa tyka toho tahania, ND maju v kruhoch bezne aj tensie vys. voditka ako my a este som nevidela ze by sa nejake roztrhlo :nwm:

inak sa chcem spytat vasim psom nevadia vys.voditka, lebo moja fena mi aj pri slabsom potianuti zacne kaslat, takze musim davat pozor??
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Výstavné obojky a vodítka / Predvádzačky

Poslaťod Leila Tobrok » Pon 29.12.2008 18:56

veru, na krátkosrstých to neuveriteľne vynikne (rovnako ako na chrtoch tie hrubé kožené :jop: ), ale aké potom na dlhosrstého? na ňom to vidieť nie je, tak aspoň nejaké pekné vodítko... nemáte niekto nejaký typ?
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Výstava a povaha/výchova psa

Poslaťod Donna » Pon 29.12.2008 20:05

lusy to si podla mna vyborne pochodila :jop:
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: Výstava a povaha/výchova psa

Poslaťod pigie » Pon 29.12.2008 20:23

Ja sa chystam raz na klubovke vystavovat bez voditka. pes na vystave ako ho postavim tak stoji a tahat mu voditko dohora, aby bol skrteny sa mi nepaci. Okrem toho ma najtensie vystavne, co mu preslo cez hlavu a aj to sa mi zda velmi hrube...
Obrázok

Pre porovnanie, na tej istej vystave bol pes na 6cm obojku s gulatym voditkom hrubym ako lano a mali s nim co robit. Suhlasim s tym, ako si kto vychova, tak ma...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Výstava a povaha/výchova psa

Poslaťod Donna » Pon 29.12.2008 20:36

pigie - a vies ze som na to vystavovanie bez voditka myslela aj ja.. amleho cavaliera co mam tak voditko mi akurat tak zavadza... ani chvilu na nom neni obeseny ... maximalne tak aby som snim mala kontakt.... akruat ze som raz stretla jedneho posudzovatela, ktory mi dokonca vycital ze nemam voditko napnute :hmm: povedal mi ze tu sme na vystave a nie v lese. pricom podla mna ked pes chodi bez obesenia je len a len jedno velke plus...ale evidentne to tak nevidia vsetci :nwm:
Obrázok
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: Výstavné obojky a vodítka / Predvádzačky

Poslaťod Leila Tobrok » Pon 29.12.2008 20:43

našla som fotku s výstavným postojom, kde má Nero sťahovací tenký obojok. keď si všimnete, nerobí mu pekný krk. ale mne sa nepáči, keď je umiestnený pomaly až pod papuľou, ako to vidieť v USA na výstavách (hovorím tomu obesenci), ale zase aj keď ho má nízko, nedá sa s ním až tak dobre pracovať. preto sa chcem opýtať, kde ho správne umiestniť, aby mu aj vynikol golier (hustá srsť okolo krku), ale zase aby nebol ani obesený.
ďakujem
Obrázok
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Výstavné obojky a vodítka / Predvádzačky

Poslaťod Bibiana » Pon 29.12.2008 20:55

Obesenec- neobesenec.. Hlavne, že nemá lalok a nekazí to líniu :smile: V kruhu sa na psa nepozeráš ty, ale rozhodca :heh:

Obrázok
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Výstavné obojky a vodítka / Predvádzačky

Poslaťod Donna » Pon 29.12.2008 20:59

leiluska - ja by som pvoedala ze take umiestnenie obojku/voditka asi nenajdes.. jedine naucit ho stat bez toho aby si musela mat voditko napnute....
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: Výstavné obojky a vodítka / Predvádzačky

Poslaťod Fraga » Pon 29.12.2008 21:07

ja som tiež názoru, kto si ako vychová tak má, ale niekedy a to je dosť často si nevychovajú a potom je to aj vidno. Ďalšia vec, že často krat je reakcia psa omnoho rýchlejšia ako reakcia človeka a presne ako písala Calwen ak šklbne 40kg, človek to ustojí aj keď to "nečaká", ale keď šklbne 70Kg, tak to ak ustojí a ak "nečaká" a ustojí tak :klobuk: a veľa krát aj vychovaný pes môže šklbnúť, len preto, že do neho zadre ten nevychovaný... predsa si nenechá :kak: na hlavu nie? najmä ak ide o silne strážne plemená :lol: a veru aj v kruhu argentín to vyzeralo už všelijako a ked som videla tu retiazku len som trpla kedy rupnu niekomu nervy a niekomu retiazka. Ak sa niekto necíti, je lepšie predvádzať v tom, v čom si je istý.
Gól som videla, keď javzeca predvádzali na flexine, tak to bolo fakt :heh:
A veru polovník nebude ani cválať v kruhu ani ked ma stavača hoci rozhodca poručí, ne jak my sme tak skákali v krhu jak kozy a tak isto som ešte nevidela polovníka predvádzať na predvádzačke :heh: :no: :ahoj:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Výstavné obojky a vodítka / Predvádzačky

Poslaťod Van » Pon 29.12.2008 22:16

A veru polovník nebude ani cválať v kruhu ani ked ma stavača hoci rozhodca poručí, ne jak my sme tak skákali v krhu jak kozy a tak isto som ešte nevidela polovníka predvádzať na predvádzačke
sice pri retrivroch, ale videla som polovnika aj cvalat aj na vystavnom voditku a nie jedneho, dokonca aj kombinaciu polovnika a rozhodcu v jednom, az ma prekvapilo, ze si sam vystavoval psa....
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Výstava a povaha/výchova psa

Poslaťod lusy » Pon 29.12.2008 23:19

Offtopic:
Donna píše:lusy to si podla mna vyborne pochodila :jop:


personal kruhu si myslel, ze nas vyhodi. takze ano, pochodila som vyborne. :lol:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Výstava a povaha/výchova psa

Poslaťod Emily » Uto 30.12.2008 7:43

Lucy, moja sucka na miliontej vystave toto urobila a dostala VD. A pes na svojej prvej vystave tiez a VD.
TAKZE GRATULUJEME K TAKEMU VYSLEDKU. :jupi:
Obrázok
Emily
Junior
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Hlohovec

Re: Výstava a povaha/výchova psa

Poslaťod Lena » Uto 30.12.2008 17:05

Ja neviem pochopiť toho môjho trula......keď sme mimo tak sa bojí, keď sme na výstave tak všetkých očucháva, je kľudnučký, taký milord....začínam mať pocit že si z nás fakt len robí srandu a v skutočnosti sa nebojí...chcela by som ho vystavovať na výstavnom vodítku ale práve u CC sa pár krát stalo že úplne kľudný psi zrazu bez varovania do seba skočili...nám sa to ešte nestalo priamo v kruhu(len mimo ale to ani neviem kto bol na vine keďže to bolo za mojim chrbtom) ale nechcem riskovať....dúfam že sa mi podarí násjť niečo pevné a pritom tenké....čo sa týka toho vyťahovania....na jednej výstave aj jednému CC povedali že nech mu dá to vodítko vyššie-chuďák pes vyzeral maximálne neprirodzene keďže mal hlavu vysoko až sa škrtil-ale práve taký dostali lepšie ohodnotenie...neviem či tak je niečo lepšie vidieť alebo čo ale ja som skôr za prirodzenosť :nwm:
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: Výstava a povaha/výchova psa

Poslaťod Donna » Uto 30.12.2008 18:13

psa mas vtedya kurat krasne nastiahnuteho a vraj vynikne cela stavba tela a spravne uhlenie (ja neviem posudit kedze ja jedneho psa vystavujem v podstate bez voditka a druheho mam v plane tiez- ten stoji krasne aj bez obsovania)
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy