Slovenský čuvač (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Slovenský čuvač (FCI)

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 24.11.2007 14:33

Ak sa dobre pozerám, táto téma tu nieje.
Dneska sme mali tu cest a boli sme na turistike s cuvacom. krasny havo, a to bol original doneseny so salasa z Kysuc. takto toho hava ma na konte dva vlky. Len skoda ze som si ho neodfotila.
Pozdravujem vsetky tieto Dunciky :ahoj: Obrázok
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod verca » Sob 24.11.2007 18:51

aj moja starka ma slovenskeho cuvaca krasny a velky havo :lol:
verca
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 262
Bydlisko: Lučenec

Poslaťod Rika » Sob 24.11.2007 19:12

Hehe, moja suseda ma dvoch, psa a fenu. Byva hned oproti cez cestu, hehe, vidime si z okna do okna :heh: ... pred 2 rokmi mala aj steniatka. Som bola kuknut, no take boli rozkosne, ako biele medvediky :hi: .
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Iwka » Sob 24.11.2007 20:01

kamoska ma kriz cuvaca a bernaka
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Poslaťod verca » Sob 24.11.2007 20:51

a ake boli pekne?
verca
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 262
Bydlisko: Lučenec

Poslaťod Lenka.Buddy » Sob 24.11.2007 20:55

mne sa čuvačíci osobne páčia..ale nemám rada toho tu u nás..má prudko inteligentných pánov a viackrát nás už napadol..rada by som spoznala tohto hawka s normálnym pánom :ua:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 25.11.2007 8:20

Lenka.Buddy píše:mne sa čuvačíci osobne páčia..ale nemám rada toho tu u nás..má prudko inteligentných pánov a viackrát nás už napadol..rada by som spoznala tohto hawka s normálnym pánom :ua:


hm,, to hej, oni su samostatne a su to predsa len strazne psy, takze ak ich nikto neusmernuje, tak si to vyhodnocuju prilis po svojom. Ten, s ktorym sme boli, vola sa Lord,napriek tomu akych mal rodicov, bol uplne zlaticko, stale sa usmieval a bol v pohode. Ale potom na zahrade cez tri ploty k nam preliezol jeho brat, ktory tam vyrastal ako drevo v lese a uz bola kuca paca. Sme ho za tie hunate chlpy tahali od Vigga, Lord vrieskal,.. pripadala som si ako pred sto rokmi na salasi :smile:
Ale ozaj, ak je ok majitel, tak je to uplne super duncik.

... sakra, nejak nebezpecne som sa do nich zakukala :angel:
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Dasty » Ned 25.11.2007 8:24

heh...moja starka ma cuvaca...je to obrovsky havkac ale este som ho nikdy nehladkala lebo on nie je najmilsi psik....moja sesterka k nim chodi casto tak na nu si zvykol...ale mna uz raz skoro kusol ale uz davno....a aj doma jedneho mame...len krizenca :jupi: :lol: rexikaaaaaa
Obrázok :)
Dasty
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 165
Bydlisko: V psej búde

Poslaťod Aris » Ned 25.11.2007 19:37

Moja spolužiačka má dvoch už som to niekde spomínala. Jaj v teme Blbosti čo nejaký známi povedal o psoch
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Poslaťod Amaguk » Pia 14.12.2007 19:55

Ulfheiðr píše:... sakra, nejak nebezpecne som sa do nich zakukala :angel:


jaaaj, do cuvackov som aj zamilovana - uz od dob Bely a Sebastiana (hoci Bela bola pyrenejak :hi: ). To su taky naozajski Duncovia, hoci nam v minulom storoci skoro uplne vymyzli :ua:

Ale kedze na vlatstnenie takeho psa nemam podmienky ani nahodou, tak som aspon jedneho - teda jednu, sponzorovala. Vola sa Eva a je na salasi vo Vazci :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 14.12.2007 20:00

Tak to áno, kebyže mám čuvača, tak sa určite volá Dunčo.
A inak, ako sme boli na tom výlete a vybehli nám srnky z kríkov rovno pred nosom, tak Vigga šlo samozrejme rozdraliť (teda mňa skoro Viggo rozdrapil o kríky) a milý Lordík sa len uškrnul a nechal srnky srnkami.. Sakra. Úple na ne dlabal :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Amaguk » Pia 14.12.2007 20:09

to bude asi tym, ze cuvaci maju maju v popise prace kopytniky ochranovat a nie nahanat. Nahanat maju vlkov.:no:
Ked bo Tesak maly, tak ho jeden cuvacko "zneskodnoval" - zalahol ho a vrcal. S inymi psami bol v pohode, len na toho naseho vlkosa takymto stylom poloval :ua:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 14.12.2007 20:13

ja viem, akú majú prácu, len ma to podivilo. Pri tom mojom čertovy mi už prídu normálne kadejaké šialenosti, tak ak niekto zareaguje normálne, tak sa mi to vidí jak niečo úžasné.
Nám takto zneškodňovali Dixa a robili to špeciálne NO. To sme mali asi osem takých skúseností.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Slovenský čuvač

Poslaťod verca » Pon 24.03.2008 13:10

verca
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 262
Bydlisko: Lučenec

Re: Slovenský čuvač

Poslaťod Vikiki22 » Pon 24.03.2008 19:33

Pekné, pekné čuvače! :lol:
Aj moja mamina chcela čuvača, ale ona si ho chcela do domu, do vnútra. Som jej povedala, že to nie je dobrý nápad. :heh:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Ďalší

Späť na Plemená psov FCI