Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod Puk » Pon 06.01.2020 9:48

elfinka píše:Mne to teda neznie ze ten pes ma problem iba z malo aktivity. Ked doma nerobi bordel a v koterci ano, skor bude mat problem s kotercom a ani keby ju zacali hned neviemako najlepsie cvici


Doma nerobí bordel preto, lebo je pod dozorom, na rozdiel od kotca... A áno, keby bola bez dozoru doma, a prešla by jej aj zničená maličkosť, demolácia by pokračovala systémom a la kotec...
Ja celkom chápem, že to takto musí dopadnúť, keď si človek vyberá psa podľa vzhľadu a nie podľa toho, na čo bol šľachtený. U kaukazáka zvlášť... Kaukazák potrebuje činnosť - hoci jednoduchú - stráženie s pár vzruchmi. Potrebuje jednoducho zamestnať hlavu tým, na čo má genetickú výbavu, no a občas v tých vzruchoch "vypustiť paru". A myslím, že v tomto prípade je jediné riešenie : vzdať sa psa, ktorý do takýchto podmienok nepatrí, ale patrí tam, kde nájde "hlas jeho krvi" svoje uplatnenie. Navyše, kaukazák nie je dobrosrdečný medvedík (hoci neraz tak vyzerá, lenže zdanie klame), takže tá jeho činnosť sa v takýchto podmienkach skôr či neskôr obráti proti majiteľovi. Zmena majiteľa a u nového majiteľa zamestnať strážením. Myslím, že toto je jediné riešenie pre starých a nových majiteľov a hlavne na prospech tohto konkrétneho psa. A ešte inak - aj dnes už sú kaukazáci vďaka "šľachtiteľom" gaučáci, ale aj takí, ktorí majú ešte pôvodné gény. Len to u šteňaťa nevidieť, to sa ukáže neskôr. Je ale predpoklad, že znalí veci by vedeli aspoň v istom % predpovedať podľa rodičov, čo sa dá očakávať. Lenže tu to so znalosťami pokrivkáva - výber podľa vzhľadu je ošemetná vec :hi:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod Sunny » Pon 06.01.2020 9:56

Puk ale oni majú NO/BOM, nie kaukaza. Kaukaza tu len okrajovo spomínala Janajka, ako svoju skúsenosť.

CoraCora - my tu možeme napísať svoje názory a pohľady, ale nikto z nás psa a vás reálne nevidel, píšeme len podľa toho, čo píšeš ty, z tvojho pohľadu na vec. A skúšať raz tak, potom zas úplne opačne, a ešte inak...to je cesta do pekla pre vás aj psa. Nájsť si jedného človeka, ktorého názory a prístup vám budú pasovať, s čím sa budete vedieť stotožniť (prídavam sa k hlasovaniu za Wer :hi: ), a nie to robiť nasilu a s ľútosťou - a tým prístupom sa riadiť.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod Puk » Pon 06.01.2020 14:19

Sunny píše:Puk ale oni majú NO/BOM, nie kaukaza. Kaukaza tu len okrajovo spomínala Janajka, ako svoju skúsenosť.


Aha! Sorry, nečítal som to všetko, len som zareagoval na toho kaukaza.
Ale : ak je to kros NO/BO, potom je ešte dôležitejšie takémuto akčnému psovi zamestnať nielen telo, ale i hlavu. To je jediná možnosť, ako u psa eliminovať deštrukčnú činnosť, či úteky. Len môj názor.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod Elis » Pon 06.01.2020 15:15

potichu to tu ctu - a za me teda -dala bych ji nekomu jinému.
tohle uz nejsou bezne problémy.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod wer » Pon 06.01.2020 17:26

Ja si aj myslim, ze v novom prostredi, s inym pristupom by sa to nemuselo az tak prejavovat...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod Ulf » Uto 07.01.2020 5:35

Inak mne je trochu smutno z pristupu utulkov co tu cora popisala, lebo mohli mat jedneho v pohode psa a takto jediny co mohli zobrat je toto. A pritom utulky praskaju vo svikoch, plny FB srdcervucich prispevkoch typu to sa naozaj nikto nenajde a podobne a potom ti psa utulok neda len preto ze ma byt von? Ved to je chore :plac: . Ja nevravim nejakeho civavieho dochodcu, ale normalny pes kazdy jeden vonku vie byt, najme po tom co tri roky stravi v utulkovom koterci.. :pac:
No v kazdom pripade nech sa rozhodnete konat hocako, myslite v prvom rade na tu fenu, nie na svoje emocie.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod Puk » Uto 07.01.2020 7:39

Ulf - :jop: :jop: :jop:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod Efa » Uto 07.01.2020 7:46

Offtopic: nedá mi nenapísať k toľko zatracovaným MLN - nie sú to až tak prepnuté zvieratá, ako sa o nich rado traduje ... pokiaľ to človek nepreženie a nebude ich zbytočne pretáčať s aktivitami, tak sú to úplne v pohode parťáci čo dokážu žiť aj v koterci, aj len tak na dvore, či úplne spokojné budú aj v byte ... áno sú rýchle a výbušné a presne preto to ľudí zvádza k nadmernej aktivite s nimi, lenže ono je to práve naopak a treba s tým pracovať opatrne a premyslene (fyzická a psychická záťaž musí byť vyrovnaná) inak si zavaria na podobné problémy. Ja som si MLN vzala do bytu z koterca po dvoch rokoch a je absolútne v pohode, detto aj keď ju nechám samú len tak na dvore tak mi nič neničí, alebo ak ochádzam do práce a nechám ju v byte tak si celý deň prespí a cez deň nemá problém byť vyvenčená na flexine dôchodcom, prípadne ak som s ňou kdekoľvek na sústredení tak bez problémov ju nechám aj na izbe a viem že mi nič nezničí ... Lenže od začiatku viem čo mám v rukách a tak s tým aj zaobchádzam. Alfou a omegou bolo pre mňa naučenie psa oddychovať a na druhej strane keď treba tak podá plný výkon. Nikdy som tomu neverila že to vyslovím alebo napíšem, ale ďalší pes bude u mňa opäť BOM :smile:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod wer » Uto 07.01.2020 8:16

Efa, medzi mln su obr rozdiely. Ano, to, co pises, je jasne. Lenze oni realne vedia byt prepnute - tym, ze su vzrusive a aj pri spravnom vedeni. Rozhodne maju k tomu spomedzi vsetkych plemien veru najblizsie. Vedia prehnane reagovat a suvisi to len a len s ich nervovou sustavou. A ano, su aj kludnejsie maliny, vyrovnanejsie.
No a druha vec je, pokial sa nemylim, ty robis sportovku. :no: To je to, co som pisala o tom dobikovi. Kilometre nabehane nestacili, stacila rekreacna sportovka a pes sa zmenil. :no: Netreba mat na psa prehnane naroky, ocakavat nemozne, treba uspokojovat aj jeho potreby.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod Ulf » Uto 07.01.2020 8:26

To je jak s borderami, ludia vidia ze ma zaujem, tlacia do nich co sa zmesti a potom ze maju sisnuteho psa. Samo ze neporovnavam bom a boc, len prikladom. Takeho psa je ozaj prve co treba ucit oddych. No ale si aj tak nemyslim, ze tento typ psa je pre zaciatocnikov, vediet to vyladit medzi vykonom a kludom, bez toho ze pes beha po plafone koterca, alebo je nasilu davany dolu je nieco co nezvladne zaciatocnik. Tu sa kazda chyba prejavi x nasobne a nevidim priestor pre pokusy a uz vobec nie pre slabost majitela. :ua:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod Efa » Uto 07.01.2020 8:45

wer veľmi dobre viem, že sú medzi nimi rozdiely a aj viem o tej ich citlivejšej nervovej sústave a to aj bolo to prečo som dlho mala pred nimi rešpekt :yes: pri výbere šteňaťa práve kladiem dôraz na výber dobrej a hlavne vyrovnanej matky a to úplne jedno pri akom plemene ... a každopádne rozhodne zrovna moja nikdy nepatrila a stále ani nepatrí medzi tie kľudnejšie :lol: práve na suku je ona hodne tvrdá a aj že naše prvé dva roky boli ťažké, len sa to musela naučiť :yes: ale dali sme to a dnes som vrcholne spokojná :jop: ... preto aj stále opakujem, že treba s nimi opatrne a hlavne treba mať vyrovnanú fyzickú a aj psychickú záťaž :no: a to som detto tvrdila aj pri dobermanoch a o toi viac to platí aj na MLN
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod wer » Uto 07.01.2020 8:51

Ved to je vsetko oka, ale bavime sa o psovi z utulku - dost pravdepodobne projekt dakeho "super chovatela s vidinou superpracovneho psa" :no: ktory navyse skoncil v rukach laikov, ktori nemaju ponatia o jeho potrebach, nemaju ponatie o vychove psa a navyse este sa dostali do ruk radoby-vycvikarov...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod Efa » Uto 07.01.2020 8:59

Offtopic: viem o čom je debata :no: a aj som k téme reagovala ... toto bola len moja vsuvka k takému zovšeobecňovaniu niektorých plemien ... ... tieto crossy sú jedna veľká neznáma, ktorá rozhodne nepatrí do rúk bežného človeka, ale má byť v rukách tých pre ktorých takéto kríženia začali ... mám jednu takú aktuálne aj na cvičáku a je to trápenie neskúsených majiteľov aj tej feny
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod wer » Uto 07.01.2020 9:00

Tak sme sa zhodli
A ano plemena su plemenami na zaklade urcitych znakov - to k zovseobecnovaniu :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nezvladam nasho psa - jedina moznost - utulok ?

Poslaťod Efa » Uto 07.01.2020 9:06

:heh: :heh: :heh: ... niet nad písomnú komunikáciu ... v podstate hovoríme to isté len každá inak a verím, že keby sme diskutovali osobne, tak sa na tom obe zhodneme :heh:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Predchádzajúci

Späť na Riešenie problémového správania sa psov