Pasenie

Sem píšte všetko ostatné ohľadne aktivít.

Re: Pasenie

Poslaťod moschino » Str 11.12.2019 23:23

Tak sme dnes isli predsa len k oveckam. Pasenie tienov sa nelepsilo, moje alternativne metody nefungovali, ani zakazovanie pozerania sa na podlahu tak som si povedala, ze nemame co stratit.

Rano sme vyrazili o 5, dosli sme o 7:30 do Rajca, kde bolo -8°C, strasna zima mi bola na nohy, ale stalo to za to. Bazinga bola vo svojom zivlne a naozaj bola sikovna. Hned prvy trening isla aj mimo kosiar na neoploteny pozemok
Prílohy
PicsArt_12-11-11.16.37.jpg
PicsArt_12-11-11.16.56.jpg
PicsArt_12-11-11.17.09.jpg
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Pasenie

Poslaťod Silvuch » Sob 14.12.2019 21:58

sikovna a aka pekna priroda, aj svetlo. :jop: :jop:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod moschino » Štv 20.05.2021 10:09

To uz co :oo:
Prílohy
SmartSelect_20210520-110847_Messenger.jpg
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod Slausa » Štv 20.05.2021 10:19

ach boze zas sa volakto hrabe do niecoho comu nerozumie? :ach: Zachvilu im zakazu aj psy na salasoch, nie? -_-
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod straka17 » Štv 20.05.2021 10:22

Nedivim sa. Uz sa zakazuje vsetko. Najskor skinny zvierata v niektorych castiach Rakuska (alebo boli prve sprisnene podmienky pre niektore plemena psov?), kdesi zakazali westernove preteky s dobytkom, USA zrusili dostihy greyov... Len skoda, ze na to furt doplatia ti, ktori to robia dobre.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod MisheliQ » Štv 20.05.2021 10:24

Zachvilu zakazu aj pracovat so psami, lebo sa to bude povazovat za tyranie zvierat :pac:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod moschino » Štv 20.05.2021 10:24

Uz aj dogdancing je na krok od porovnania cirkusov so zvieratami
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod MisheliQ » Štv 20.05.2021 10:31

Aj divoke zvierata sa daju trenovat pozitivne a na tom nevidim nic zle. Ale drzanie divokych zvierat v zajati je problem, lebo musia byt v klietke. Takze nechapem to prirovnanie s cirkusmi a DD. Hadam clovek dokaze vidiet ten rozdiel
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod moschino » Štv 20.05.2021 10:46

Drzanie v klietkach je aj v zoo (i ked bezne mavame aj my psy v klietkach na pretekoch a aj doma, na tnich nevidim nic zle). Tu ide o vystypovanie so zvieratami a "nutenie" ich do veci mimo ich prirodzene spravanie. Prave ide k to, ze to sa moc neriesi, ci je to pozitivne alebo nie, iba ze je to mimo ich prirodzene chovanie
To je dost blizko d dogdancingu, tiez tam psy chodia po zadnych, prednych, robia salta...
Naposledy upravil moschino dňa Štv 20.05.2021 10:48, celkovo upravené 1
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod Slausa » Štv 20.05.2021 10:46

Co je podla nich pre psa "prirodzene"? :pac:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod moschino » Štv 20.05.2021 10:49

Take, ktore pes vykonava sam od seba. napr chodza po zadnych
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod MisheliQ » Štv 20.05.2021 11:00

Ja nie som moc zoo fanusikom, aj ked niektore zvierata by uz v divokej prirode neprezili, lebo su odchovane v zajati (ake vystizne slovo). Je rozdiel drzat zviera v klietke nejaky cas a cele dni. Ja tiez pouzivam prepravku. Ja nie som ani proti cirkusom, ale to zviera to musi bavit (edit: zatial som v takom cirkuse nebola, kde by to tie zvierata bavilo ani ked slo o psy, to bola len sama drezura, kdez to pri DD vidno, ze to tie psy bavi)
Myslela som si, ze je problem to, ze pes nerobi, co je prenho prirodzene. Preto som napisala, ze za chvilku bude vadit akakolvek praca so psom, lebo je v tom zasah cloveka :pac: :pac: :pac: Ludia zmagorievaju. Lebo je vycvik a vycvik. Je praca so psom a praca so psom. Moje psy sa tesia na pracu s nosom tak ako sa ine psy tesia na dogdancing ci pasenie. Co vadi pri paseni, ze su ovce zahanane psom? Ako im to ublizuje?
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod moschino » Štv 20.05.2021 11:11

Su cirkusy, ktore pracuju pomocou moderneho etickeho treningu a take, ktore nie. Su psie sporty a ludia, ktori pracuju pomocou moderneho etickeho treningu a ktore nie. Tu sa nebavime o tom, ze cirkusy sa zakazuju kvoli klietkam, ale kvoli vystupeniam na pobavenie divakov a prrto, ze sa tam zvierata predvadzaju neprirodzene chovanie (ci uz naucene pozitivne alebo nie), rovnako, ako to robia psy na dogdancingu (ucene pozitivne, ale moze byt ze aj nie)

Edit: na paseni to obcas vie byt aj drsne pre tie ovce (alebo aj kravy), zalezi od psa. Moj nechodi do kontaktu s ovcami, ale su psy co ano. Ja by som mu to ani nedovolila. Zas ja realne na ziadnej farme nerobim a ani nepotrebujem, aby do oviec isiel. Niekedy mi ale pasenie (co som bola na jednom seminari) prislo daleko drsnejsie pre psa ako pre ovce, lebo (rovnako ako vidiet stale obcas pri inych sportoch), ten majitel sa k tomu psovi choval naozaj ze zle. Trener sa dokonca chvalil, jak uhodil psa klackem, lebo co ma co nosit chvost hore, ked pasie. Ale take chovanie je aj inde v sporte, vdaka bohu ho vidat stale menej.
Zas ked to takto pojde dalej a psy nebudu moct robit nic, mozeme naozaj len sediet na zadku a robit nosework :nwm: (nemyslim to s noseworkom zle, ale jedina aktivita, ktora ma napadla, ze v nej pes robi nieco, co nie je neprirodzene, do nicoho sa "nenuti", neublizi si tam...)
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod Slausa » Štv 20.05.2021 11:14

nerobi sa aj v NW vo vyskach? :angel:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod moschino » Štv 20.05.2021 11:18

Ja netusim, tu som mimo
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné Športy