Indonezie - Adopcia psíka

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Indonezie - Adopcia psíka

Poslaťod stano82 » Pon 26.08.2019 4:19

Čau všetci,

už je to skoro mesiac čo sme na dovolenke na Bali. Budúci týždeň žiaľ odchádzame a preto by som mal menší, možno nezvyčajný dotaz.

Adoptovali sme si tu jednu úžasnú fenu labradora. Je zaočkovaná. Chcel by som sa spýtať či neviete poradiť akým spôsobom ju prepraviť k nám na Slovensko? Dosť som googlil ale nepodarilo sa mi nič moc nájsť. Čo sa týka dľžky letu tak je to podle této stránky [blablabla] asi 20 hod s jednym prestupom

Máte niekto skúsenosť s niečím podobným?

Ďakujem za všetky rady. Stano
stano82
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Indonezie - Adopcia psíka

Poslaťod Slausa » Pon 26.08.2019 9:31

Onoho casu bol v ppc clanok ako viezli psa zo sri lanky a bola tam nejaka polosialena lehota na karantenu, milion papierov, vakcin, liekov a podobne, cize to nebude az take lahke, ze len s ockovanim.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Indonezie - Adopcia psíka

Poslaťod MisheliQ » Pon 26.08.2019 9:34

1. Skus zavolat na ŠVPS https://www.svps.sk/zakladne_info/kontakty.asp alebo animal transport https://www.animaltransport.cz/

2. Letecky prevoz budes musiet riesit sam s danou leteckou spolocnostou
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Indonezie - Adopcia psíka

Poslaťod Connie » Pon 26.08.2019 9:36

Ja mám takú hnusnu otázku... Načo sem ťahať psa z cudziny so všakojakými chorobami/infekciami/červami? Na SR máme psov na adopciu dostatok.
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Indonezie - Adopcia psíka

Poslaťod MisheliQ » Pon 26.08.2019 9:46

Na co sem importujeme psy z kdejakej r*ti?? Ci kupa psa s PP je ok, ale adopcia uz nie? Riesit zemepisne hranice, ked niekomu prirastie pes k srdcu a je mu jedno ci je to slovensky alebo balijsky pes....

Edit: preto ma kazda krajina ine podmienky importu. Horsie je, ze my cestujeme s nasimi psami do roznych krajin a odtial si dovazame vsakovake “lukrativitky”.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Indonezie - Adopcia psíka

Poslaťod Connie » Pon 26.08.2019 10:01

Ale no tak, veď som sa celkom pekne spýtala. Načo sem importujeme psy? To by si hádam mohla vedieť. Nehovoriac o tom, že porovnávať import PP psov z renomovaných choviek, kde boli štence odmala pravideľne očkované/odčervené so psami z ulice/útulku je asi ako porovnávať hrušky s jablkami. :nwm:

Ak je to teda naozaj také bezproblémové, pretože veď máme podmienky dovozu, prečo Nóri zakázali dovoz psov bez domova? Resp. ho sprísnili natoľko, že je to prakticky nemožné. :nwm:
Naposledy upravil Connie dňa Pon 26.08.2019 10:34, celkovo upravené 1
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Indonezie - Adopcia psíka

Poslaťod kellee » Pon 26.08.2019 10:30

Connie píše:Ak je to teda naozaj také bezproblémové, pretože veď máme podmienky dovozu, prečo Nóri zakázali dovoz psov bez domova? Resp. ho zprísnili natoľko, že je to prakticky nemožné. :nwm:



lebo maju dost rozumu
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Indonezie - Adopcia psíka

Poslaťod MisheliQ » Pon 26.08.2019 12:00

Pes s PP sa moze nakazit rovnako ako adoptovany pes (ci import alebo vycestovanie za dovolenkou). Jasne, ze je rozdiel dovazat psy z kontrolovaneho chovu a psy bezprizorne. A ze je psov na adopciu na Slovensku vela, no akokeby psov s PP na predaj vela nebolo. Toto je argument, ktory na PP chove nemam rada. Pride mi to ako strasny alibizmus vzhladom na to kolko steniat sa odchovava. Margita to inde dobre napisala, ma to genitalie, tak na tom chovajme.

Z toho Norskeho zakona
,,In practice, this means that it is no longer possible to fetch stray dogs from abroad, as owners must be prepared to document evidence that the dog has been in their ownership and under their control for at least 6 months before entering Norway.”

Su psy s latentnym stadiom infekcie - “tichi prenasaci”. Vet.podmienky su tu od toho, aby umoznili vstup psom, ktore su zdrave alebo preliecene, bez ohladu na ich povod (znamy povod je polahcujuca okolnost vzhladom k znamej zdravotnej evidencii).

Politiku premiestnovania zvierat bude zaujimave sledovat nakolko svet sa “otvara”. Je a bude to vyzva. Ale dat celkovy ban psom s nejasnym povodom a nedat ban na vycestovanie so svojim psom, ktory sa nasledne vratili chore... nuz asi daco nechapem.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Indonezie - Adopcia psíka

Poslaťod Connie » Pon 26.08.2019 12:31

Áno, psov s PP je veľa. Ale koľko tu je kvalitných psov s PP? Ďaľšia vec je, že psy s PP nezaberajú ani zďaleka toľko miesta v útulkoch ako ostatné psy bez domova.

Ten nórsky zákon som čítala, preto som ho tu spomenula. Prečo to tak asi vymysleli? Ktorý bežný smrteľník si môže dovoliť zostať kvôli psovi 6 mesiacov v zahraničí?

Nejde len o tichých prenášačov, ale aj o rôzne patogény, vírusy, ktoré sa na SR nevyskytujú, pripadné len minimálne. Tiež o nové druhy kliešťov, červov a čo ja viem čoho ďalšieho. Áno, nakaziť sa tam môže aj pes, ktorý cestuje ale aká je šanca oproti psovi, ktorý tam žije bezprízorne xy mesiacov/rokov a v bohvie akých podmiekach? (Ďaľšia vec je, kto cestuje so psom do Indonézie?).
"Vet.podmienky su tu od toho, aby umoznili vstup psom, ktore su zdrave alebo preliecene" - mi chceš povedať, že ten pes bude proti všetkých infekčným chorobám preliečený? Ako inak môže dokázať, že je zdravý a nič neprenáša?
Asi si nezachytila ten prípad kedy importovaný-zachránený pes priniesol do USA nový vírus psinky?
Prepáč, ale zhodneme sa, že sa nezhodneme.
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Indonezie - Adopcia psíka

Poslaťod Slausa » Pon 26.08.2019 12:40

Connie píše:Ja mám takú hnusnu otázku... Načo sem ťahať psa z cudziny so všakojakými chorobami/infekciami/červami? Na SR máme psov na adopciu dostatok.


Presne to som chcela napisat, ale reku, nebudemhned na zaciatku mrchava
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Indonezie - Adopcia psíka

Poslaťod Liana » Pon 26.08.2019 14:37

Offtopic: ja teda niekedy štýlu akým sa bavíte s novými ludmi na fore fakt nerozumiem.a nečudujem sa ked sem uz nepridu :ach:
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Indonezie - Adopcia psíka

Poslaťod Sunny » Pon 26.08.2019 14:50

Offtopic: A ja len taku rypavu otazku - preco uvadzat v prispevku odkaz na stranku predavajucu letenky? To len mne ta veta "podla tejto stranky.....ma let trvat 20 hodin?" pride podivna? :angel: Ked tam leteli na dovolenku, tak asi vedia kolko to trvalo, aj bez nejakej stranky... Nehovoriac o tom, jak sa tam zrazu objavila cestina - chybicka se vloudila pri kopirovani reklamy? :fizel: Sa myslim hadate uplne zbytocne :no:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Indonezie - Adopcia psíka

Poslaťod MisheliQ » Pon 26.08.2019 15:53

No a co, ze nezaberaju psy s PP tolko miesta v utulku. To len preto, ze je chovatel dohladatelny a o psy s PP je zaujem. Za nekontrolovany chov nemozu psy, ale LUDIA. Keby sa chovali takym sposobom psy s PP ako psy bez PP a krizence, tak by ich boli plne utulky. Co s tym maju ale adopcie? Ci mozes adoptovat len tam, kde zijes alebo kde si sa narodil? A ze tu nemame kvalitne psy s PP. Ved na psoch s PP sa chova, ako to, ze nie je z coho vyberat? Ved ked uznavas adopcie len z tej krajiny, kde zijes, tak preco nie aj kupu psa. Aky je rozdiel ci je Bali plne tulavych psov alebo Slovensko - aj jedni aj druhi potrebuju pomoc.

Ked chcem psa, vybavim si to. Ta lehota je uplne v poriadku a treba s tym ratat. Ale napisat, ze adoptujte psy zo SR, lebo ich je tu vela...akokeby vsade vo svete nebolo vela psov. To mi pripada presne ako ked niekto povie, ze nezachranujte zvierata, zachranujte ludi.

Tichi prenasaci su “najzradnejsi”, preto som len ich spomenula, kedze sa pes javi, ze je zdravy, lebo nie su pritomne klinicke priznaky alebo klinicky diagnostikovatelne vyvojove stadia. Ako pripad pes, ktory sa infikoval na dovolenke dirofilariou a majitelia to zistili az doma. Ci pes s PP alebo tulak, aj jeden aj druhy sa moze nakazit. Zalezi od cesty prenosu, preventivnej terapie (antiparazitika).

Psa musis mat adoptovaneho (alebo so znamou evidenciou) min 6 mesiacov - toto Norsku staci a nie ze ,,Norsko vydalo zakaz, ze ziaden pes s neznamou minulostou nesmie byt importovany”. Je to vytrhnute z kontextu.
Edit: OIE vydalo import risk analysis https://www.oie.int/index.php?id=169&L= ... alysis.htm
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844


Späť na Ostatné