Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod Puk » Ned 30.06.2019 21:18

Po 8,5 roku mojej tvrdej ignorácie akcií organizovaných ZŠK, som sa nechal nahovoriť a bol som sa pozrieť na túto akciu. Mal som pocit, ako keby som úrovňou na niečom podobnom bol naposledy predvčerom... :nwm: Nezmenilo sa za tie roky vôbec, ale vôbec nič! Jediné, kde došlo k zmene bol iný organizátor, keď pána Žákoviča nahradil pán Juhás. Bolo mi tak trochu ľúto, pretože akcia bola zorganizovaná na veľmi slušnej úrovni a ZŠK môže ďakovať Bohu a pár zanietencom, že niečo také ešte ide usporiadať. To, že ešte stále sú záujemcovia o tento druh kynológie je síce chvályhodné, ale mal som pocit, že systém a podpora zo strany ZŠK je žalostná. A za tých 8 rokov vlastne nijaká! Podpora cvičákov, kde sa tomuto druhu ešte venujú zo strany ZŠK nie je žiadna. A vidno to aj napríklad na tom, že niektorým pretekárom chýbali základné znalosti a grify (vystupovanie, povelová technika, znalosť NSP, španielska dedina - naštartovanie psa pred vstupom na plac, atď) . Pritom by to mal byť vrchol výcviku... Na stopách som nebol a nech bola klíma a terén aký chcel, podľa výsledkov : mizéria. Nezdá sa mi to, aj keď tomu všeobecnému trendu rozumiem - zľahčovanie, rozkladanie skúšok, znižovanie nárokov, malá ctižiadosť psovodov, atď. Rovnako v globále slabučká poslušnosť a základné chyby, ktoré by sa nemali objavovať ani na prvostupňovej skúške. Kedysi organizované kurzy figurantov a inštruktorov výcviku tieto veci predsa v mnohých prípadoch riešili... Obrana mala asi najlepšiu úroveň, ale myslím, že k bodom pomohlo aj igp prevedenie práce figurantov, čo by sa na tejto úrovni nemalo stávať (prepad psovoda z doprovodu bol krásnou ukážkou ignorácie znenia NSP a ukážkou, ako by to nemalo vyzerať). Rovnako si nemyslím, že M SK sú priestorom pre hospitáciu budúcich rozhodcov. Je to nedôstojné a neslušné voči organizátorovi. K ZŠK - skončila štvrťstoročná telenovela každej výročnej členskej schôdze ZŠK - predaj domu Zväzarmu v Košiciach. :ha: Peniaze sú doma, a ja (ale asi márne!) dúfam, že sa trochu objavia aj na podporu NSP a klubov, ktoré sú ešte ochotné nepozerať na kynologický biznis súčasnosti, a podporia sa v ich záslužnej činnosti. Zaslúžia si to!!!! A rovnako sa podporí aj budúcnosť Majstrovstiev , nielen nezmyselným zákazom bpp psov, ale aj napríklad otvorenými Majstrovstvami aj pre českých kynológov, ktorí aspoň dodajú pre súčasných pretekárov konkurencieschopnsť a aj názornú ukážku, že sa to dá robiť aj na inej úrovni. Napriek slabým bodom - úcta ku každému pretekárovi! Na záver len jediné - kedysi bol vrrchol výcviku SVV3 a špeciálky. Nesvedčili len o kvalitách psovoda, ale aj o kvelitnom psovi. Tá skúška mala svoju úroveň a význam. Dnes mám pocit, že to už nemusí platiť, že stačí, aby bol psovod dostatočne vytrvalý a skúšal to, a raz to jednoducho "dostane" za svoju výdrž. Dehonestuje to úroveň a hodnotu tejto skúšky!!!
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod Elis » Ned 30.06.2019 22:34

:ua:
a trva několik let, nez se něco zmeni...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod ivanpa » Ned 14.07.2019 9:50

na youtube je video z Majstrovstiev Slovenska SVV3 v Tekovskej Breznici pod názvom

MSR ZŠK Tekovská Breznica 2019
ivanpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 595

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod Elis » Ned 14.07.2019 9:59

tady je primo odkaz na to video:

https://youtu.be/IhgiPz3S0Y8

Ivan, vy na zebriku mate schody??
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod elfinka » Ned 14.07.2019 10:26

No uf.
Jak dlho trva naucit IPO malinaka tie cviky tak, aby ich nejak (obcas) spravil?
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod Lindchen » Ned 14.07.2019 10:48

Zvládla som pozrieť len prvého nemca, ani nie úplne celého... To má fakt takto vyzerať??
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod Elis » Ned 14.07.2019 10:53

taky jsem nedokoukala...
ne, nemá !
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod Puk » Ned 14.07.2019 11:47

Dievčatá, nemám síl to komentovať, všetko som už napísal. To všetko platí, vrátane mojej úcty ku každému pretekárovi! Ale len to odráža úroveň slovenskej kynológie v NSP počnúc vrchnosťou, jej záujmom, podporou a propagáciou tohto odvetvia (pre Boha, týmto videom to ale nevyšlo :pac: :heh: ) - veď prezident ZŠK bol hlavným rozhodcom - ani trochu sa nezačervenal? Zrejme nie... :hi: Na druhej strane úrovňou a vedomosťami psovodov (mnohí z nich nemajú ani predstavu ako na to - to na ich obhajobu!), ale aj perspektíva do budúcnosti vyzerá hrozne. Kto sa má o to postarať?
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod wer » Ned 14.07.2019 16:16

tak neviem, ja by som nehadzala vinu len na ZSK... ved ti pretekari nie su zaciatocnici. ale na poslusnostiach som presvedcena, ze do vrecka by ich strcilo hocake 15 rocne dievca so svojim milacikom... seminarov je v dnesnej dobe kopec, na internete sa da toho najst, kto chce, cestu k zlepseniu si najde... ale tito nechcu. :nwm: to su proste starsi ludia (nechcem napisat z cias zvazarmu, lebo to puk zle znasa :angel: ), co maju svoju vidinu, ze pes ma byt taky dobry, aby to vsetko odrobil bez vycviku. "a kedysi boli inak tvrde psy, kedysi sa inak cvicilo a my cvicime do praxe a ipo je saskarna" a podobne.... ja som sa toho nepocuvala a takto to funguje na 85 % cvicakov na slovensku dodnes.... :nwm: to nie je o zsk. to je o ludoch. o snahe. rozhlade. cite. a sebareflexii v konecnom dosledku. :heh:
kludne nech toto zrusia, toto je len hanba.

a pomimo, ten chudak exterierak s tazkou dysplaziou :ua: ze mu dovolili pokracovat :nwm: mna bolel kazdy jeho krok...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod clupko » Pon 15.07.2019 9:11

boze. ked som pozerala na toho prveho NO, co sotva bezka, ako sa strasne snazi preliezt Acko a rebrik, bolo mi az fyzicky zle.
.. toto bolo velmi smutne video teda. vsak to uz snad aj moj psik cvici krajsie a s vacsou radostou, a to my sme len hobbisti.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod wewerica » Pon 15.07.2019 10:09

presne tak, pozrela som prvého a stačilo mi, ako ledva chodil....

Offtopic: clupko ja už pozerám že mám asi halucinácie že tvoj pes v avatare mrká očami, a to naozaj :heh: :heh:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod elfinka » Pon 15.07.2019 11:20

Inak teda ten prvy to vyhral a ako jediny mal z poslusnosti nad limit.

wer píše: to nie je o zsk. to je o ludoch. o snahe. rozhlade. cite. a sebareflexii v konecnom dosledku.

No - ja tak celkom nesuhlasim. Ano, tych 8 pretekarov co nastupili, moze za to v akom stave vycvicenosti sa prihlasili na MR.
Ale asi tych 8 pretekarov nemoze celkovo za stav v ktorom sa narodak nachadza. Ziadne sutaze, pomaly ani ziadne skusky (u nas to zrazu krasne ide, ked sa mozu poriadat akcie spojene, napriklad). Nulova podpora mladeze, skor klacky pod nohy (najnovsia smernica).
Po tom cirkuse co tu vysoki predstavitelia narobili v poslednej dobe by som sa fakt divila, keby sa niekto z mladych este vobec hrnul na slovensku do sportovky celkovo, nieto este narodaku.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod Connie » Pon 15.07.2019 11:24

Počkajte a to video/pretek bol MSR podľa čoho? SVV3? Pretože ked som otvárala link tak som čakala nadupané psíčky a nie toto... Preklikala som sa cez celé video - cez nemca čo sotva preliezol áčko, cez malinu čo sa zasekla na rebríku, nejaký pes sa tam chystal odíst z placu s aportom. No ja čumím.
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod wer » Pon 15.07.2019 11:31

elfinka, ale toto je zalezitost najmenej 15tich rokov :ha: uz vtedy ta uroven bola hodne, hodne nizka. a pre toto som prestala sa uuplne venovat narodaku, ved som to tu neraz omielala... mne predovsetkym vadili ti ludia, ktori sa tomu odjakziva venovali a ich neschopnost nieco psa naucit vzdy ospravedlnovali "praxou". :nwm:
ja netvrdim, ze narodak ma vyzerat ako IGP, to vobec. ani ten prejav tam uplne necakam. ale toto naozaj je hanba.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien

Poslaťod clupko » Pon 15.07.2019 11:53

wewerica píše:Offtopic: clupko ja už pozerám že mám asi halucinácie že tvoj pes v avatare mrká očami, a to naozaj :heh: :heh:

Offtopic: ano :lol: som nastrazila pascu :heh:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia