Stopy, stopičky...

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Puk » Pon 10.06.2019 5:12

elis, nuž, sú dni lepšie aj horšie... :nwm: Nehádž flintu do žita, aj keď mazec na "starom psovi" zanechá stopy. Nechaj ju zo 2 týždne "vydýchať" napriek tomu, že je sezóna. Brávaj ju so sebou keď ideš stopovať s druhou a nech sa díva, a v jej blízkosti mladú vychváľ do neba (aj keď nebude za čo :hi: ) - jednoducho pocit žiarlivosti, bez toho, aby si si ju všímala... (Niekedy sú tieto veci fakt zahrané ako "divadielko" od psovoda nutné!) Je to molos a "uvažuje" inak, než na čo sú zvyklí ľudia bežne. A začal by som po 2 týždňoch z mojej strany ako keby to "predtým" nikdy nebolo a motivačkou. Ale znovu : len môj názor, len vychádzam z popisovaného bez toho, aby som videl!
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Pon 10.06.2019 10:24

Offtopic: Nechaj ju zo 2 týždne "vydýchať" napriek tomu, že je sezóna.

:yes:
je toho na ten jeji mozeček asi uz moc -nejen tréninky, ale doma se ji meni svet -tak se musim vrátit nohama na zem a uvědomit si zase, s cim delam :-D

ještě ze Elik vždycky zvedne naladu :-D

https://www.youtube.com/watch?v=qOG66_Wikvk
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Puk » Pon 10.06.2019 17:01

prepáč mi moje komenty. Ja viem, že sa ma nepýtaš na názor, ale keď mne to nedá... :ach: :hi: :nwm:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Uto 11.06.2019 7:58

Ale ja o ten nazor stojim :no:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod elfinka » Sob 13.07.2019 14:07

A ja teda hlasim, ze oznacovanie predmetov v stoji je super, na poslednej skuske nestratil za predmety ani bod (s lihanim by stratil mozno 6) :jop:
Uspesne sme sa posunuli na 2hodinove stopy, zacinam verit tomu ze sa dostaneme aj po to FH2 (a mozno raz aj 2x za sebou). :aaa:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Sob 13.07.2019 15:03

Elfinka :jop:

My sme zacali cuchat asi po 2 mesacnej pauze :angel: a travy, kedze nic ine tu nie je. A mam taky subjektivno-objektivny pocit, ze ten moj pes je fakt dobry. Len ja mu to tam kazim. :heh: na tych travach som total stratena :pac:
Dost blby pocit - ak sa nieco zvora, tak to bude vo vsetkom len moja vina. :rip: som pod tlakom :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Sob 13.07.2019 20:41

wer píše:som pod tlakom


:haha:

A Kaca moje ma -i kdyz teda vydrenou, ale ma :lol: IGP2 :joint:
Tentokrat trava nenavidena a 99/81/81 :hi:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Puk » Ned 14.07.2019 11:51

wer, nestresuj! Uvoľni sa, je to stále len hobby! Sama na seba vytváraš zbytočne v podvedomí tlak. Trochu viac sa sústreď na seba a svoju činnosť priamo na stope. Myslím v samokontrole :no: Ak sa aj niečo pokašle, ty nie si z tých, čo opakuje chybu. Takže do zlozvyku to neprejde.

Elis - pekne, gratulujem. :jop:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod kives » Pon 15.07.2019 6:09

Elis, gratulka :smile:
wer, o teba sa teda nebojim :no: . to bude ok :yes:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Pon 22.07.2019 13:36

rano sme boli na trave, klasicky sem-tam dzobol, ale teda na konci som ho nechala tak, neodviedla som ho prec zo stopy. a ten debilko siel naspat a vyzieral vsetky pamlsky, co nechal. :pac: isiel z nozky na nozku, cumak zaboreny v trave a nenechal sa rusit :ach: ako toto pretavim hned na zaciatok stopy? :nwm: co mam zase skusit cyklicke stopy, ktore sa mi z duse nelubia? :lol: :pac: alebo ako to mam ukoncovat? ako mu vysvetlit, ze niet sa preco ponahlat, ze to zaujimave ma rovno pred cumakom? :heh: na konci nemava nic extra, teda ako za predmet, len predmety ma aj pocas stopy. loptu napriklad na konci VOBEC nechce. on. sialeny aporter. uplne na nu kasle. :ha: (a ako som sa ju tam bala davat, ze kvoli tomu nebude chciet zrat a bude sa ponahlat na koniec. :heh: ).
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Pon 22.07.2019 14:34

Podle me je to typicky pes, kterého zajima stopa a povazuje to za svoji praci - a pri praci se proste nezere :lol:

asi jsem to tady uz psala -ale sveho casu, kdyz chodila Kaca plne propamskovane kratke stopy ( kde toho hafo zbylo vždycky :angel: ) , jsem tam tu stopu nechavala pro Elisku za odmenu.
Sli jsme kolem na Elika stopu -Eliska vbehla do toho naslapu -poctive vyzkoumala, co tam je -ale nepolkla nic. Nerviky, nemohla zrat.
Ale odcuchala si svoje - a kdyz jsme se vraceli -10 minut si rochnila a vyzirala tu stopu po Kace.
Az se mi smali, ze ji to budu muset slapat i na zavodech :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Pon 22.07.2019 14:52

Elis píše:Podle me je to typicky pes, kterého zajima stopa a povazuje to za svoji praci - a pri praci se proste nezere :lol:



:heh: ano, to by sedelo. ani sa nehra... :ha: budem slapat dve ako vravis - jednu navazno a druhu za odmenu :heh:


na jednu stranu fajn, nebudem musiet pracne odburavat pamlsky, ale na druhu stranu by som rada to spresnovanie. takze len stazovat podmienky? pravda je, ze mu fakt slapem mega lahke...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Pon 22.07.2019 15:15

To nejde psat na dalku. Musis ty a citem. Není lepsi rada.
Protože ty stopy se meni a ani to, co platilo na sobotni stope v pondělí nemusi platit uz :lol:

S Elikem jsem to dělala tak, ze chut docházet jsem si hýčkala - a az casem ( 1,5 roce cuchani :angel: ) - jsem dosla i k tomu, ze jsem ji vylozene nutila sbírat co krok. na spesl stopach. tak jak někdo dela predmetovky, ja dělala vykrmene stopy.
ale tak jsem dala do stopy i tu poslusnost - a chut stopovat u toho nezabila :lol:

Kaca tam zase mela pamlsky dlouho, neb ji uklidnovali, i když to nezrala. Konec koncu -do dneska si ze me delaji legraci -ze na dotaz: Co to mas za granule? Byla moje odpověď: Ty jsou na stopu - ty Kaca nezere :lol:

ale - me to zobani ze stopy a rvani se ze psem o kazdou slapotu - fakt nebavi. mam k tomhle treniku asi uz averzi uplnou.
Bojkotuju ted i mladeho boxera, ze to tak dal delat nechci. nevidim v tom smysl. on ma uz nervy z brzdeni. Co se tim pretahovanim naucil?

A Venca taky vypada, ze nebude standard na stopach :lol: Bojim se ho i natáčet - to jako vazne není rozeny talent na stopy a ctverecky s granclema u nej zase nehrozi :joint:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Pon 22.07.2019 15:26

tak moj stvorceky vypracovaval bravurne :lol: len potom zistil, ze to moze mat zaujimavejsie pokracovanie a bolo po dzobkani :haha:

ja ho extra nenutim zbierat tie pamlsky - teda tak v norme, sem tam ho zbrzdim, ale nie je to uplne slapota slapota, lebo to nemalo daky hlbsi zmysel. som mala pocit, ze skor naopak. ked som ho prestala nutit, tak sa mi zda, ze o nieco viacej zerie. on ani nejde ze nejak nepresne, sem tam vyboci, potom sa hned sam najde, hlavu nema tendenciu zdvihat vobec, ale tie lomy - to sa nelame v pase... :angel: hadam sa k tomu niekedy dopracujeme este... :heh:
tak vsadim na svoju intuiciu, a ked to po roku bude na :kak: , aspon budem mat co riesit. :haha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Pon 22.07.2019 15:32

:lol: :jop:

lomy resim naslapanim.

styl na Kacenku - do lomu ciste, bez zradla, z lomu vypamlskovane, aby ji to vyvedlo.
predpoklad je, ze pes jde ve stope a zna fintu s tim, ze kdyz slabne stopa, ma cekat pamlsky :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia