Aport

Re: Aport

Poslaťod wer » Sob 13.07.2019 19:43

Pigie, Pax s tym nikdy nemal problem, to bude Fryom :ha: ono pri odhadzovani pozera pes, kam.dopadne cinka, po dopade pozre na psovoda, a to si normalny pes zafixuje. :lol: a druha vec - za prekazkou a ackom tu cinku aj tak nevidi...
Ale presvedcili ste ma, necham cumiet dopredu...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Aport

Poslaťod pigie » Sob 13.07.2019 19:44

Ak sa pozrie, kde dopadne, tak nepozera na psovoda :nwm: Fry naozaj nepozera kam dopadne...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Aport

Poslaťod wer » Sob 13.07.2019 19:57

Ja riesim po dopade. Pri odhadzovani vzdy pozeraju, kam dopada. To neviem, ci som niekoho videla, ze by mu pes cumel do ksichtu pri odhadzovani...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Aport

Poslaťod Elis » Sob 13.07.2019 20:38

wer píše:Ale presvedcili ste ma, necham cumiet dopredu...


obecny trend je vratit do toho sportu aspon trosku prirozenosti :lol:
to kouknuti na tebe se pouziva zejmena kdyz pes ma tendenci se nadzvedávat -da se to povazovat za pomoc.
pokud pes se jako pribity ( a klidy pred kazdym cvikem jsou dulezite :no: ), kouka dopredu a vystreli na povel -vypada to nejlepe.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Aport

Poslaťod vavrena » Sob 13.07.2019 21:06

wer píše:Ja riesim po dopade. Pri odhadzovani vzdy pozeraju, kam dopada. To neviem, ci som niekoho videla, ze by mu pes cumel do ksichtu pri odhadzovani...


Ehm... Yasi :ach: . A nevedela, kam aport dopadal, musela som ju učiť sa dívať dopredu. :pac: No ale teraz to máme tak, že pozrie sa, kam dopadol, a potom sa pozrie hore a čaká na povel. Je to najjednoduchšie z dôvodu, že sa pes neuberie o body pri zmene polohy či vyštartovaní po aport skôr.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Aport

Poslaťod pigie » Ned 14.07.2019 5:00

No, najdu sa taki, co sa fakt nepozeraju. Takze ked napises pozerat alebo nepozerat, tak jednoznacne pozerat na aport. Inak mi je to jedno, ked sa pozrie kam dopadne, ci potom cumi na psovoda alebo na aport :heh: Ale proste pozriet, kde dopadne aport, inak to vypada fakt zle, pes sice vystartuje krasne na povel, ale hlada ho v behu.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Aport

Poslaťod wer » Ned 14.07.2019 5:53

Pigie, ale toto sa riesi v sportovke - kazdy detail. Aj ako ma usi, chvost :ha: ja neucim psa, aby to len vedel urobit, nehladam najjednoduchsiu cestu, ja riesim, ako to budu preferovat rozhodcovia :heh:

Elis, prinajhorsom preucim :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Aport

Poslaťod pigie » Ned 14.07.2019 5:57

Ved ale preto pisem, ked napises nepozerat, tak myslim, ze stale cuci na teba - co ja viem, co vy v tej sportovke vymyslite, ked este aj pri chodzi ma mat pes vyvratenu hlavu :heh: A to mne osobne nepride mudre, radsej nech pozera na aport. Chapeme sa? :heh: Takze ked sa opytas pozerat na teba alebo na aport, za mna jednoznacne aport :haha: Nikde si nepisala, ze pes sa pozrie, kam aport dopadne.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Aport

Poslaťod Lindchen » Ned 14.07.2019 6:24

Z môjho pohľadu, rozhodca bude vždy preferovať, čistý, pekný aport bez zmätkovania/hľadania. Ak pes na sekundu dve pozrie, kam aport dopadol a inak má psovod jeho plnú pozornosť, tak to nemôže byť chyba. Jedine, že by si hádzala aport vždy tip top do presnej vzdialenosti v línii rovno pred psom, tak potom by asi pozrieť nemusel a len by vybiehal na istotu priamo vpred.
Nič tak nepokazí dojem, ako keď sa tam pes motá a obzerá, že kde tá blbá činka vlastne je.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Aport

Poslaťod wer » Ned 14.07.2019 6:32

Lindchen, ale to neriesim...
Ked budem pri kompe, mozem hodit videa
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Aport

Poslaťod Lindchen » Ned 14.07.2019 6:34

Jo, hoď.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Aport

Poslaťod Elis » Ned 14.07.2019 7:20

Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Aport

Poslaťod Elis » Ned 14.07.2019 7:24

vavrena píše:Je to najjednoduchšie z dôvodu, že sa pes neuberie o body pri zmene polohy či vyštartovaní po aport skôr.


a proto se to muze brat jako pomoc :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Aport

Poslaťod Lindchen » Ned 14.07.2019 7:43

Už chápem, pokiaľ sa toto môže považovať za pomoc, tak potom je to problém. V OB je to metóda nácviku a regulérny spôsob, ako zabrániť vybiehaniu a tomu nakláňaniu sa a problémy s bodmi to nerobí.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Aport

Poslaťod Elis » Ned 14.07.2019 7:58

Lindchen píše:pokiaľ sa toto môže považovať za pomoc, tak potom je to problém


aktualne za to body neberou. ale co bude dal nikdo nevi :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obedience