Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod Lindchen » Pia 21.06.2019 7:16

wer píše:Tak ked si vezmes bezneho psickara - netusim, naco maju psov - rano 10 minut cik, poobede max hodka po sidlisku, pobehat s ostatnymi psami a vecer zase 10 minut cik... kolko psov sa nedostane dalej zo sidliska...

Aj ja som teraz bežný psíčkar. :heh:

Keď si to tak vezmem, my s Ariskom teraz žijeme vo väčšej klietke. :haha:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod clupko » Pia 21.06.2019 8:15

akoze, nas bezny tyzden tak tiez vyzera. rano do 30 min, lebo sa neviem naucit na ranne vstavanie (ale dufam, ze sa raz hecnem). po praci tak hodka, nejake hry, hlavolamy, stopa, cvicenie, plavanie, nieco. a v noci uz len par minut vycikat.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod wer » Pia 21.06.2019 8:20

:pac: :pac: :pac: fakt ste nepochopili pointu? :ach: uz len to, co si vymenovala
clupko píše:po praci tak hodka, nejake hry, hlavolamy, stopa, cvicenie, plavanie, nieco.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod clupko » Pia 21.06.2019 8:24

tak ale flata s PP si asi nezoberu, ak ich najvacsie vencenie bude prebiehat tak, ze sa budu 45 minut prechadzat hore-dole po dedine, nie?
bezne sidliskove psiky asi hej, ale ja som to myslela na margo tej aktivity steniat zavretych v kleci.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod wer » Pia 21.06.2019 8:28

na dedine asi nie, kedze, podla vsetkeho, siel do BA. a dostali na mna kontakt a neozvali sa. :nwm: takze asi ten zaujem nebol az taky velky... :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod pigie » Pia 21.06.2019 8:32

Tak bezny psickar sme asi vacsina. Nie sme len majitelia psov.
Ale o to nejde, ja sa nehanbim za to, ze so psom nevyvijam vela aktivit, ide o to, ze sa mu snazim dat to, co v danom obdobi svojho zivota potrebuje. Napr. teraz viem, zeby kludne prijal viac, ale nedam a bude horsie, ked maly zacne chodit do skoly... Ale tak pes si zvykne, mne to ide horsie. My sme mali viac vencenia, ked som byvala v Petrzalke bez dietata ako maju psi teraz a to fakt, ze o vela viac toho kedysi bolo :heh:
Stena by som proste na 16 hodin do klietky fakt nedokazala strcit. Dospeleho psa alebo stareho, ktory aj tak cely den prespi este OK - aj Fry si tam uz tolko odlezal, ale teda to bola fakt vynimka, ale stena, to mi pride krute proste. Vynimocne, nemam problem, ale predstava takej dennej rutiny ma desi.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod Lindchen » Pia 21.06.2019 8:34

Ja som pochopila, len som si zo svojho súčasného stavu urobila srandu. :lol:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod Elis » Pia 21.06.2019 9:21

clupko píše:tak ale flata s PP si asi nezoberu,.


proc myslis?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod pigie » Pia 21.06.2019 9:23

U nas sused mal flata s PP ako rodinneho psa. Vydrzal s nim rok, lebo zahradka trpela ujmu. Neviem ci vobec vydrzal cely a to ho teda vencili, tak isto flatica sla do kotca kvoli zahradke, aj na cvicak s nou chodili, vencili. Teraz uz je OK, ale proste prezit tie prve tri roky zjavne nedokaze hocikto u toho velkeho psa, co si sam zabavu najde...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod Lindchen » Pia 21.06.2019 9:26

V poslednej dobe vidím vo svojom okolí ľudí (v rámci mojej "vrstvy"), čo si berú PP psy ako miláčikov, na nič konkrétne ich nechcú. Ale - tam sme chceli byť, či? Niekde sa to už deje.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod pigie » Pia 21.06.2019 9:27

jj, presne... A podla mna fajn, len zrovna ten vyber plemena obcas nebyva najstastnejsi. Ale tak, ja mam najmenej co hovorit :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod clupko » Pia 21.06.2019 9:29

moze byt, ale z toho, co som odsledovala na sidlisku... ked niekto chcel psa "len tak", skoro nikdy nebrali s PP, lebo je moc drahy. ked uz niekto pozera po PP psovi, tak vacsinou ma nejake konkretnejsie plany, ked aj nie sport/pracu, tak aspon sa psovi viac venovat nez len prechadzky po sidlisku. je mi jasne, ze to nie je pravidlo - ale tak to vacsinou je v mojom okoli. proste neviem o nikom, kto by si zobral psa s PP a potom sa mu vobec nevenoval.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod pigie » Pia 21.06.2019 9:30

Napr. moj ujo. Ten vzdy len psa s PP, byvaly polovnik, hoci je uz 30 rokov mimo polovnictva. Ale proste vie, ze psa len s PP, hoc pes nevyjde spoza branky :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod clupko » Pia 21.06.2019 9:31

vsak jasne, ze taki su, ale ja osobne nepoznam nikoho takeho. myslim.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pia 21.06.2019 9:36

Ejha, aká debata. Celú noc + 8 hodín v klietke je pre šteňa veľa tak či tak. ..ako, pár je sympatický, chodia cez víkendy do lesa na huby, chodia často do Tatier, obzvlášť milujú zimu v Tatrách, psa by si brávali všade so sebou. To by bolo OK, obzvlášť pre flata. Len nemajú skúsenosti, čo sa výchovy a výcviku týka a neozvali sa včas pri nácviku na klietku a samotu. Neviem no. Písala som im mail, ako to vidím ja a uvidíme, čo z toho vylezie.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI