Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod Silvuch » Ned 12.05.2019 18:23

ooo, gratulujem Vavrena, a sa mi lubi, ze tam maju vsetko, aj bike :lol:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod wer » Ned 12.05.2019 18:25

inak, ja som nepochopila to finale... :lol: kto mi to vysvetli? to akoze aj na IGP idu najlepsi dvadsiati co? vsetky 3 discipliny naraz..? :joint:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod Connie » Ned 12.05.2019 18:35

Z IGP išlo tuším best 20 a už bez stôp, tj. obrany a poslušnosť.
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod wer » Ned 12.05.2019 18:37

to je dost narocne, nie? :oo:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod wewerica » Pon 13.05.2019 6:49

wer píše:kto ste boli nazivo (okrem startujucej vavreny :lol: )? ja sa priznam, ze som to moc nesledovala, akurat som vysledky pozrela. a vraj to rozhodovanie bolo take vselijake..?

inak pekne bola stranka spracovana :jop:

Boli sme aj my :lol: síce sme sa zúčastnili iba výstavy (na špeciálnej výstave sme vyhrali 1. miesto v otvorenej triede z 7 účastníkov, a na svetovej výstave sme boli na druhom mieste zo 6 účastníkov) ale pozerali sme všetky dostupné športy čo tam boli (IGP, agility, mondioring) a teda z mondioringu mám asi najväčší zážitok, boli skvelé výkony a vidieť tento šport naživo bol zážitok sám o sebe :jop:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod Elis » Pon 13.05.2019 11:01

wer píše:to je dost narocne, nie? :oo:


jj. je to masakr.

s tim hodnocenim -zakulisni info říká, ze se lisili rozhodci i o 10b ( každý oddil v základní časti posuzuji 2 - zadava se prumer)

tady je pak vyber z pravidel pro TOP 20:
Prílohy
top20.JPG
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod wer » Pon 13.05.2019 11:18

vsetci nadavaju na supervisora na fb.. takze vlastne az vo finale sa zmenilo poradie a madar nevyhral, aj ked vsetci tvrdia, ze mal vyhrat...
ty si bola na finale?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod Elis » Pon 13.05.2019 11:43

Offtopic: nebyla jsem tam - bylo mi lito travit 6 hodin na ceste a neužívat mimina....

wer píše:vsetci nadavaju na supervisora


proto jsem hodila tu citaci z pravidel :nwm:
pockam si na dojmy od primych ucastniku, jsem zvedava na jejich názor.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod wer » Pon 13.05.2019 14:28

vsak prave to mam od priamych ucastnikov... ze fakt hroza. aj tribuna vypiskala rozhodcov. a teda opravujem, ze nie finale bolo zle, ale to posudzovanie predtym...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod vavrena » Pon 13.05.2019 21:18

Tak FMBB bol jeden nádherný zážitok :hi: . Videla som naživo ľudí a psov, ktorých poznám len z videí, belgičáci všetkých veľkostí, tvarov a farieb (vybrala som si asi 5 matiek svojho budúceho šteňaťa, a minimálne 5 otcov :heh: ). Naživo som prvýkrát videla mondioring, ktorému som prvé dva dni moc nerozumela, našťastie mi to naši reprezentanti Roman Feješ a Ľubo Hlinka objasnili, a mondioring je parádne niečo, a fakt sa ťažko trénuje, lebo tam potrebujete oveľa väčšie množstvo rekvizít než v dogdancingu :heh: . IGP finále vidieť naživo bolo úžasné, a musela som sa neustále pýtať, že prečo dostal tento človek také a také body, lebo pre mňa boli všetky psy vo finále úplne špičkové, a videla som len laické chyby - napríklad otočku na revíri na obrane, za ktorú dostal Nemec 95 bodov, a menej chybní ľudia dostali menej... ale taký je šport, žiaľ.
na výstave som videla aj čudné "skaláre," ktoré už pracovné psy nepripomínali ani z diaľky a zdá sa, že nový trend je hlava nielen bez stopu, ale klabonosná :nwm: .
na agility som videla šikovné psy rýchle ako strely, ale priznám sa, že to som pozerala najmenej, ale tu som ostala najviac fascinované jednou francúzskou sučkou, ktorá mohla mať síce sotva 55 cm v kohútiku, rýchla ako smrť, nevedela som z nej spustiť oči. :hi:
No a obedience, kde sme štartovali dve zo SR. Ja v OB1 a janka Š. v OB3 s tervuerenkou Connie, ktorá bola v trojkách najstarším psom! Ale na rozdiel od ostatných exteriérových tervíkov vôbec nebola pomalá :king: . Žiaľ nevyšiel im prvý cvik, stromček, čo bola nulka, a plus nejaké ďalšie drobné chyby, takže Janka zostala tesne za bránami finále.
Nám sa v OB moc nedarí, takže môj cieľ bol dostať výbornú, neurobiť hanbu, a na umiestnení mi až tak nezáležalo, ale samozrejme chcela som do finále :heh: . Tam sme postúpili z 12teho miesta, známka výborná, ale isteže sme urobili divadielko :pac: . Hneď na prvom, najľahšom cviku z celej skúšky. Yasi nabúrala do prekážky tak, že ju skoro zhodila, ja som sa išla pod zem prepadnúť a skoro som si oči vyočila, lebo to sa jej nikdy nestalo ani na tréningu.. ale chyba bola moja, posadila som ju moc blízko, a ona chudina chcela bežať a zabudla sa odraziť... dostala 6 bodov, zvyšok predviedla v jej lepšom štandarde. Druhé kolo sme začalo úplne rovnako, pokazeným prvým cvikom :pac: . Pľac bol prehodený, a súťažilo sa bez tréningov, čiže viacero pretekárov sa na vysielacích cvikoch troška domotalo, Yaska nebola výnimkou, štvorec zbadala, keď bežala okolo neho :lol: . za presmerovanie a zvyšok správneho cviku dostala 6 bodov, a zvyšok skúšky fajn, ale ešte raz si nedosadla, tak aj tam sme mali stratu. Celkové 7.miesto je viac než výborné pre mňa osobne, a úprimne sa z neho teším. Inak celkovo sa prihlásilo na obedience 82 psov, nakoniec pretekalo v OB3 28 , v OB1 okolo 30, a v OB2 najmenej, a tu bola aj najnižšia úroveň. No a teraz ideme trénovaž troška DD, lebo v septembri nás čaká ME a v novembri MS, a v obedience by som chcela samozrejme do dvojok. Nechám sa prekvapiť, čo mi tento šport prinesie, nijako v ňom nevynikáme a dopúšťame sa mnohých chýb, ale neskutočne veľa som sa tu už naučila, a ono je to hrozná výzva, zlepšiť sa v niečom, čo vám až tak nejde :hi: . A začalo to baviť aj Yasku, teraz v príprave to bolo vidieť, zmenili sme typ tréningov, tak sa tam našla. A áno, má svoje muchy a svoje úchylky, ale život je s ňou zábava, a radosť niekam chodiť. Hlavne teraz pri ostatných malinách som videla, aká je úžasná :hi:

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod kellee » Uto 14.05.2019 11:09

Vavrena, nahodou meno tej francuzkej sucky nevies?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod elfinka » Uto 14.05.2019 13:31

Vavrena gratulujem! :winner: :winner:

No, videla som Tomikovo video z obran a 83? Asi fakt neviem o com ten sport je.
A vobec neni podozrive ze vysoke body vo finale dostali v podstate len nemci :haha: Dost trapne teda.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod halo » Uto 14.05.2019 16:28

Konkretne tieto majstrovstva boli iba pre papierove belgicaky alebo ?
halo
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 62

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod wer » Uto 14.05.2019 16:51

Kedze su to majstrovstva plemena, tak ano.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod Connie » Sob 18.05.2019 11:15

Born to Win Warrior Helios, pracovné meno Helli, Helenka. :hi: :angel:
Prílohy
60346703_1991835024444756_7998357010808569856_o.jpg
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI