Stopy, stopičky...

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Pia 08.03.2019 20:57

ostnac a musí zrat :lol: takova mantra stoparska :lol:

Jsem se ted vratila ze stop - nejak jsem to neodhadla, ten cas potrebny na 5 psu :lol:

Eliska uz teda vypracovávala po tme - nemohla jsem ji udelat, ze by nesla, to by mi neodpustila.
Kvili v aute celou dobu, jak se tesi :pac:

A ona je proste bozi :love:
Jako dobře namazana masinka jede -presne, intenzivne, ocasem vrti, u predmetu pada jako kdyby narazila do zdi.
A když si vzpomenu na ty rady pred lety ?
Jak - nezere ze slapot? Musi byt poradne hladova! Hlavne nesmí prechazet pamlsky, jinak ti cuchat nebude :haha:

S ni mi vždycky dojde, proc me ty stopy tak bavi :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Puk » Pia 08.03.2019 21:59

wer píše:. Tymi korekciami mu len zbytocne uberam chut, ktoru on ma fakt obrovsku. Nerada by som to dokaslala...
Takze diky, ze som nepocula len ostnac, zabruseny ostnac...


Psovi v "chuti" sa dá odpustiť aj viac ako si myslíme. Nemyslím, že niečo dokašleš, vývoj sa musí prežiť, nedá sa skákať dopredu... :smile: Počkaj, keď udrie svoju stopu číslo 300, ako sa na to budeš s potešením dívať. Ale ty asi nie, ty to chceš na 105, že? :no:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Pia 08.03.2019 22:27

:heh: ako si ma odhadol.. :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Poca » Pon 18.03.2019 22:12

IvanPa ma poprosil, aby som postla nejaké foto z kvalifikačného preteku na MS podľa IGP FH. Posielam teda foto najvýstižnejšie - foto pána, kvôli ktorému množstvo skúsených psov a psovodov skončilo s tak nízkym bodovým hodnotením. ;)
Prílohy
IMG_5319.jpg
Naposledy upravil Poca dňa Uto 19.03.2019 7:21, celkovo upravené 2
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod ivanpa » Pon 18.03.2019 23:47

.. a proti "stresovák" misí byť......
.. veď v tej flaške bola minerálna voda z Korytnice, ktorú ten pán cestou nabral..... :yes: :yes: :yes:
...a kým nám chutí/aj stopovať/tak je dobre...... :jop: :ahoj: :jazyk:
ivanpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 595

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod elfinka » Štv 28.03.2019 15:22

Prat kozene predmety v horucej vode je zly zly zly napad :plac:
Prezil jedine gappay

IMG_20190328_151937.jpg
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Štv 04.04.2019 10:15

treba to bude nekoho zajímat :lol:

Offtopic: na ostry lom si teda asi budu muset vyhodit nohu z kyčelního kloubu, abych ho dokázala slapnout podle tohohle navodu :haha:

http://www.kynologie.cz/aktuality/metod ... p-2019.htm
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod ivanpa » Pon 08.04.2019 21:19

https://igpfh2019kosice.webnode.sk/vysledky/

Tento týždeň sa uskutočnia v českom mestečku Horní Bříza 25. Majstrovstvá sveta FCI v stopách IGP-FH.
https://www.igp-fh2019.cz/
Verím tomu, že naši reprezentanti dosiahnu výborný výsledok a budú úspešne prezentovať slovenskú kynológiu. :jop: :jop:
Prajem im šťastnú ruku pri losovaní štartovných čísel a veľa športového šťastia. :ahoj: :ahoj: :ahoj:
ivanpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 595

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Puk » Pia 12.04.2019 19:25

Krásne našľapnuté obaja. Veľká poklona!!!
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Puk » Sob 13.04.2019 13:45

Nádherný výsledok!!! Už sme ho zase potrebovali! Na ten povestný Olymp možno chýbal malilinký kúsok šťastia, ako to už býva. Ale v družstvách fantázia. Veľmi sa teším a obom veľká gratulácia!!!! :jupi: :poklona:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod elfinka » Ned 14.04.2019 20:49

Musim pochvalit toho svojho nemakacenka, prvykrat sme pokorili 1200 krokov a to rovno na dvojhodinovke (ostatne podmienky boli samozrejme idealne).
Tak ho asi zacnem pomaly volat makacenko. Z neho mozno raz aj nieco bude :smile:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Str 17.04.2019 12:05

ako este ozvlastnit stopu - robim esicka, obluky, kratke kroky, dlhe kroky, ukroky do strany...? sleduje mi stopu naozaj vcelku dobre, ani preslapane ho nezmatie, aj kolajnice zvlada... akurat teda s lomami ma problem, ale tak verim, ze to pochopi casom... som sa vratila len na obluky resp tupsie lomy a to sa este da. akurat teda stale mi nezbiera tie pamlsky :heh: vezme tak 50 %. a pritom sa v slapach drzi pekne. ale zas istym sposobom ma tesi, ze ma o samotnu stopu ovela silnejsi zaujem, ako o tie pamlsky a to je fakt pazravy... ale aspon nebudem musiet pracne odburavat pamlsky na stope :lol: on ani na konci nechce loptu! co som mu ju ani nechcela povodne na stopach vobec davat, lebo som sa bala, ze sa mi vykasle na celu stopu a bude chciet letiet za loptou... :pac: sialenec je ten pes, ale radost mi robi.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Str 17.04.2019 12:20

Offtopic: som sa vratila len na obluky resp tupsie lomy a to sa este da.

vim, ze jedna z rad je, ze pomalu zavírat oblouky a tak psa naucit lomy.

ale na nektere psy zase lepe fungovalo ze ucit je opravdu lomy -není stopa vepředu? tak hledej slapotu vlevo nebo vpravo. nikde jinde nebude. tem jsme pak delali hafo lomu na stope :angel:

wer píše:ale radost mi robi.


to je dobře :jop:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Str 17.04.2019 12:25

ja viem, tiez pri inych psoch som sa drzala tej teorie... lenze teraz ja nechcem, aby "vyhladaval" - overoval jednu a druhu stranu. ja chcem, aby sa proste poctivo drzal stopy... ale tak uvidim, ak to bude po par treningoch bez vysledku, tak sa zamyslim. a hafo lomov som mu robila, ale nelubilo sa mi to.

a napr pax vypracovaval lomy bravurne asi od prveho, sam od seba a to som ani nerobila cez obluky.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod kives » Str 17.04.2019 19:55

no, ale aj poctive drzanie sa stopy sa musi naucit. aj to, ze smer sa moze zmenit. este stale sa ponahla? skus to pomaly zatvarat (obluk), ako bolo spomenute. ale nevidim nic zle ani na pociatocnom overovani, nech vie, ze zrazu to moze viest inam. som zvedava, ako vam to pojde :smile: .
elfi :jop: :smile:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia