skok vysoký

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

skok vysoký

Poslaťod wer » Uto 26.02.2019 14:01

zamyslam sa, ako sa s mladym vyvarovat chyb pri nacviku skakania cez prekazku... pravdupovediac, doteraz som to extra neriesila, nepovazovala som to za nic narocne, pax ani nikdy nemal problem so skakanim metrovky (aj napriek tej jeho spondyloze :ua: ), ale tak nejak obcas sa clovek stretne so psom, co s tym ma fakt problem a skoda stracat body, tak by som sa rada tomu vyhla. :lol:
nyx zatial tiez nevyzera, ze by s tym mohol mat problem - nema tendencie sa odrazat od prekazky, tak by to tak mohlo ostat. :heh: nema este rok, tak zas nechcem to s tym skokmi prehanat, robime raz za cas - tak raz za 2-3 tyzdne, len netusim ako zvysovat naroky. teraz ma tak plus minus 50 cm a zas sa bojim dlho ostavat na nizkom, aby si to tak nezafixoval, ale zas sa bojim aj zvysovat, aby si zas neublizil dako. :nwm: s paxom som podla mna zacala az ovela neskor, mozno fakt az v roku, tak ci sa na to zatial nevykaslat radsej.. trenujem na plachtovej prekazke, s odskokmi.
dajte tipy na postup...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: skok vysoký

Poslaťod Lindchen » Uto 26.02.2019 14:09

Nechala by som na tej 50tke nateraz tak. Ak nemá problém skočiť 50tku pekne, t.j. že sa pekne zbalí, neprehýba chrbát, nechce sa odrážať. Môžeš pracovať na sile zadných nôh a pevnom chrbte, to pri skokoch neskôr akoby našiel.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: skok vysoký

Poslaťod wer » Uto 26.02.2019 14:17

no a ako casto je to vhodne trenovat? a nebude potom problem so zvysovanim?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: skok vysoký

Poslaťod Lindchen » Uto 26.02.2019 14:26

Pes potrebuje dať maximálnu silu do odrazu (zadné nohy, chrbát, brušné svaly), udržať celý chrbát pevný (chrbát, brušné svaly), dostatočne dvihnúť kolená a labky (zadné nohy), aby netrafil vrchnú latu a aby dostatočne pevne dopadol (prsty, záprstie, lakte, ramená). Ak je/bude tohto schopný, nemyslím si, že bude mať problém niečo preskočiť, aj keď budeš navyšovať neskôr.
Pri ďalšom navyšovaní môže buď získať zlú skúsenosť, ak trebárs viackrát narazí do skokovky (ak zas bude mäkká, naučí sa ju proste ignorovať alebo zhadzovať), druhá vec je, že z pomerne veľkej výšky dopadá celá váha mladého tela nedorobeného psa, ktorý to musí ustáť. Zas ak sa mu nebude dať doskok dobre skoordinovať, tiež môže na skokovke vymýšľať. Na to myslím ani nemusí byť citlivka, žeby sa bál alebo čo, ale proste nepôjde zbytočne do niečoho, čo ho nejakým spôsobom potrestalo.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: skok vysoký

Poslaťod clupko » Uto 26.02.2019 14:33

podla mna ked s tym evidentne nema problem, tak staci ked to teraz skoci raz mesacne - alebo aj vobec, a po jeho 1. roku uvidis, mozes pomaly zvysovat.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: skok vysoký

Poslaťod kives » Uto 26.02.2019 14:35

ja by som počkala do roka. môj bol zakopávač/ignorant, upravila som klikerom, lebo bez neho som nevedela vysvetliť, čo nie je dobré, keď pes to vyhodnotil, že to preskočil. ale to uvidíš, ak vyskočí problém, bude sa riešiť. ale aj tak by som počkala, kľudne aj do 16 mesiacov.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: skok vysoký

Poslaťod Lindchen » Uto 26.02.2019 14:37

Fakt pracuj na koordinácii, na práci zadných nôh, na tom chrbte, proste prirodzený pobyh mladého psa plus plávanie, príp. môžeš doma aj nejaké balančné cviky robiť na zadok. Na to, aby sa naučil techniku skoku, mu stačí aj nižšia výška, výška je o sile, motore zozadu. Skok sa naučí vždy, aj v roku a pol. :yes:
Naposledy upravil Lindchen dňa Uto 26.02.2019 14:38, celkovo upravené 1
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: skok vysoký

Poslaťod wer » Uto 26.02.2019 14:37

ok, tak pockam, sem-tam skocime pre srandu a zatial to necham tak. ved zas je co ucit ine... :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: skok vysoký

Poslaťod pigie » Uto 26.02.2019 14:40

Offtopic: Ja sa bojim aport robit, nieto skakat a ty takto... Sa niekto ma :heh: Inak moj skokan napr. v lese zajde kludne aj 50m, aby mohol skocit cez nejake brvno. A ja mam jedno brvno v ceste cez vodu na druhe pole, len teda vysoke ako on a kde strasne rada chodim, ale bojim sa tam chodit s nim, aby to nemusel preskocit tam aj cestou spat. Takze kym sa dalo, som ho cez to nosila, ale uz sa neda a ja som nestastna, mam vezenie len na jednom policku :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: skok vysoký

Poslaťod Lindchen » Uto 26.02.2019 14:42

Offtopic: Arisiak mi preskakuje odtokové trubky z terasy na sídlisku. Schválne tam ide a keď sa mu zdá, že nepozerám, skočí si. Už si nabil kolienka. :heh: :plac:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: skok vysoký

Poslaťod elfinka » Uto 26.02.2019 15:28

Ja by som neriesila zatial moc, Fida ked sme ucili metrovku, tak prvy tyzden-dva mal cez hocico skakat aby pochopil povel a potom uz len meter, aby sa naucil tu vysku a silu odrazu spravne a mal to v svalovej pamati.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: skok vysoký

Poslaťod Elis » Uto 26.02.2019 17:17

Ucila bych tak, aby vse znal na nizke.
Misku ruznym smerem za prekazku - i kdyz by mohl obehnout, aby nechtel a znal povel. navraty, predsednuti, nekdo dava i tycku do huby.
Po rtg to pak jen za dva- tri treninky dostat na metr - a uz nikdy to nesnizit :lol:
A idealne rovnou s aportem v hube.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: skok vysoký

Poslaťod wer » Uto 26.02.2019 17:40

No dobre, musime maknut, lebo vsade tolko roboty, sa nezda :heh: ked to takto napises, tak vidim, ze vo vsetkom asi dost stagnujem...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: skok vysoký

Poslaťod Elis » Uto 26.02.2019 20:31

wer píše: ze vo vsetkom asi dost stagnujem


Offtopic: no ty urcite :haha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: skok vysoký

Poslaťod wer » Uto 26.02.2019 20:57

Offtopic: dnes som zahajila stopovaciu sezonu a absolutne neviem, ako to mam vsetko sklbit... Stopy by som rada aspon tak 4x za tyzden, to dam rano, to je oka. Lenze potom potrebujem aj cvicit poslusnosti - a tam zase treba zradlo. A to nevravim o tom, ze by som mu rada do zradla hodila alavis, cecko a pod... to mi vychadza na kopu zradla denne a to este potrebujem, aby schudol.. :haha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Ďalší

Späť na Športová a služobná kynológia