Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Vikiki22 » Uto 08.01.2019 13:07

Chodím s ňou väčšinou von na miesta, ktoré dôverne pozná. Na prechádzkach sa ma drží, až na "výpadky", keď si proste ide rovnou čiarou po svojom. Stáva sa ale, že trochu zaostane, začuchá sa apod., ale to ma vždy dobehne - teda, doteraz. Už sa stáva, že sa poberie druhým smerom alebo sa točí dokola. Musím ju ohlásiť, aby sa otočila.
Nanovo som ale naučila Freyu, aby ju "doniesla" , aby sa Eliška uvedomila, kade má ísť. Je to celkom užitočné a myslím, že sa mi to ešte časom zíde. :ach:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod hriva » Str 09.01.2019 10:24

Bria bude mat len 10 a tiež je dementna. A tiež začala kradnut jedlo čo nikdy v živote nerobila
Prílohy
FA319F39-0C9D-45A3-BC4E-6E133A53C2FB.jpeg
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod hriva » Str 09.01.2019 10:25

Ja idem zajtra na operáciu, Masa ide k otcovi a s Briou netuším čo mám robiť.
Či ju zobrať k otcovi s Masou, či ju zobrať k mame ktorú lepšie pozná ako otca, alebo ju nechať doma s tým že mi ju budú chodiť venčiť ... vôbec netuším čo bude pre ňu najmenej stresujúce.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Pia 11.01.2019 21:53

Asi každý pes je iný, ale pre Arisa ako starca je najlepšie byť doma a niekto ho chodí venčiť. Zatiaľ sa to najviac osvedčilo.
Už máš asi po tom, ale ako názor do budúcna. Daj vedieť, ako ste dopadli (aj ty aj Bria).
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov senioro

Poslaťod hriva » Pia 11.01.2019 22:04

Išla k otcovi s Masou a zvládla to super :jop: v Masi mala oporu
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod martinkaaa4 » Ned 13.01.2019 22:05

môj má 12 rokov a 7 mesiacov a už asi rok aj niečo chodíme len na vodítku, lebo nepočuje ..resp. počuje, ale veľmi slabúčko ...predtým chodil vonku stále na voľno...zrak ma zatiaľ dobrý ..reaguje len na posunky a už sme sa naučili, že musíme mu ukazovať ...čo sa týka fyzického zdravia, tak už má diagnostikovanú artrózu a už to je aj vidieť ..na zadné nohy ťažko napáda ..niekedy viac, niekedy menej ..klasika záleží od počasia a tak ...napr. už viac ako rok vôbec neskáče nikde ..predtým skákal na gauč, na posteľ...teraz spí len dole vo svojich pelechoch, alebo na podlahe ...toto mi vôbec nevadí, lebo s tým skákaním mal večne problémy s chrbticou ..teraz aspoň toto nemá (klop klop klop) plus asi 4 mesiace berie lieky na srdce, keďže sa pridružil šelest a začínajú problémy, takže berieme najmenšiu dávku a zatiaľ musím poklopať (klop klop klop) nemá nejaké veľké prejavy ...a čo sa týka psychiky, tak zatiaľ nevidím nič také zvláštne ...nevidím na ňom, žeby dementnel ..má svoje nálady, ale nič také nad čím by som sa pozastavila :no:
Neexistuje zlý pes, zlý môže byť iba jeho majiteľ
martinkaaa4
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lucy » Pon 14.01.2019 12:05

tak ty mas presne opacny pripad tusim

u nas tento tyzden - nasla schovany a zabaleny opalovaci krem - nastastie bio kvalita ze to boli len oleje a rastlinne vytazky namiesane..a cele to zozrala - CELE!!!

to uz bola ceresnicka na torte zozratych blbosti :ach: aj jej bolo chvilu zle, ale fakt ze dve hodinky mozno, ani negrcala, mala akurat trocha hnacku na druhy den

ale mam pocit, ze je to z tyzdna na tyzden horsie hadam, fakt take teliatko sproste vypatlane, uz som ju aj prestala bravat na dlhsie vylety von,lebo nemam na to nervy a vyzera, ze je spokojna ked ju necham s kuskom zvanca oddychovat na gauci
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 829
Bydlisko: BA/BB

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Sob 23.02.2019 9:15

Včera bola dosť mrazivá noc, ani radiátor nebol zapnutý, len na Eco a pes sa mi prehrial? :oo: Dychčal v noci ako blázon, musela som mu doniesť vodu a otvoriť okno. Čudné, že by sa nám na psovi kazila termoregulácia? :ua:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod pigie » Sob 23.02.2019 9:17

Hugovi sa s vekom velmi pokazila, ale fakt ze velmi. Som s nim nemohla chodit von, kym bolo v lete co len trochu slnka, len pri vychode a pri zapade. (som vtedy zacala riesit srdce, lebo on strasne dychcal, aj teplota sa mu zvysila kludne na 41!!!)
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Sob 23.02.2019 9:25

Vidíš, teplotu som nemerala. To, že mu je v zime zimšie ako zamlada, chápem, ale v byte ozaj nebolo také teplo, že by mu malo uškodiť. Na vyšetrení srdca sme boli teraz, pred operáciou, nič na nenašlo. Ale teda u kardiológa na špeci vyšetrení sme neboli, to je pravda. Minulý rok mal EKG aj Dopplera OK, tak možno sa niečo zmenilo?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod pigie » Sob 23.02.2019 9:35

Hugo mal srdce tiez ok.. proste termoregúlacia zlyhavala.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Sob 23.02.2019 9:40

Tak to už sa teším na leto teda...
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Nisus » Sob 23.02.2019 14:50

U nas detto, Dado nemohol ani nic obhryzat (kosti, usi susene,...), lebo sa prehrieval.
Lindchen kup mu tu chladiacu podlozku na krystalickej baze, ta mi ho v lete zachranovala.
http://kwshop.sk/chladiace-produkty/375 ... -bear.html
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod pigie » Sob 23.02.2019 15:23

Offtopic: Ano, presne, ohryzanie, ale to aj mladeho psa zadycha, vidim na Lyovi :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lucy » Pon 25.02.2019 7:43

Neviem ci dat prispevok sem, alebo do otazok, ktore mi nedavaju spavat

Zvazujem kedy je vhodny cas na eutanaziu, trocha mi vsak vadi trend, ze kym pes nie je uz uplne apaticky, tak silou mocou ho drzat pri zivote. Ludia "zachranuju" 15 rocne chore psy, s tym, ze toto si na starobu nezasluzia aj ked maju XY problemov, ale vladzu este zavrtiet chvostom. :ach:
Josa je sice stale zrava, ale inac to uz ide tak dolu vodou, ze zacinam zvazovat aj tuto moznost pomaly. Spini uz v byte - co je horsie dnes som pristihla aj druhu ako si len tak cupla v obyvacke, ze sa ide vycurat..ci ide po vzore starsej, ktora denne aspon raz nasere/nacura v byte neviem :ach:
Prejdem s nou tak max. 20 metrov - ako sa vravi, ze pes si pamata trasy, tak tato naraza furt a vsade, netrafi ani do dveri, jeden schodik co je tak sa potkne a zleti...v byte trafi jedine do kuchyne na 100% kde travi cas tym, ze lize dlazku nonstop. Chodim s nou jedine taxikmi - vcera ma prvykrat nechcel zobrat, kvoli psovi. Aj pre mna je to uz dost obmedzujuci stav. Jedine co jej ostalo je extremna posadnutost zradlom, inac je to zombie.

Viem, ze vacsina ste tu mali chore psy, co je trocha ina situacia, pre mna je to tiez prvy pes, ktory je fakt len stary a slepy, nezlyhava jej nic, ale zaujimal by ma vas nazor na tuto temu.
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 829
Bydlisko: BA/BB

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné