Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Ned 11.02.2018 17:58

Ivanka, ďakujem, výborne mi na to zafungovala sóda na čistenie, nič necítiť :jop: .
Inak, malý úž neciká, pomohla zrejme aj liečba Penesterom, definitívne neciká ani nekvapká po dornovke. Uvídme, čo sa ešte prihodí.
Obúchala som všetky zarobené peniaze na výstave, kúpila veľkú búdku a nový savý koberec, tak aspoň dočasne, keby niečo.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Slausa » Ned 11.02.2018 20:44

Offtopic: to siľbola ty s tým bledomodrým drybedom v jedálni? :hi:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Pon 12.02.2018 7:18

Offtopic: Anoo, čo si do mňa nekopla? :lol:

Domček sa páčil :hi: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Slausa » Pon 12.02.2018 10:19

My sme išli dve dovnútra, ty už von. Také dve trubky v čiernych bundách :lol:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod kellee » Pon 26.03.2018 13:59

moze staroba sposobit aj "plesatenie" ja som si to vsimla u toho psa, ale tak svokra mi to pripomenula teraz ze ten pes ma na chrbte uz riadne poriedko srsti. pes 14rokov, akoze maltezak
a davat tomu psovi nejake vitaminy? berie lieky na srdce nejaky druhy rok, inak mu v podstate nic nie je.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Vikiki22 » Pon 26.03.2018 22:26

Staršie psy majú srsť redšiu trochu, ale určite nie tak, aby to vyzeralo ako "plešatenie". Tu by som hľadala zdravotný dôvod.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod kellee » Uto 27.03.2018 8:02

uff no pes je na tom ok, nic mu nie je, mal nejake traviace problemy, ale to sa vyriesilo, vzhladom ma lieky ktore berie je pod dohladom, a zdravotne je ok. on tych chlpov nemal nikdy neako extra vela, z mojho pohladu je to fakt nie pekny pes typicky mnozitelsky pes podla mna
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod kives » Uto 27.03.2018 9:19

Ja by som mrkla hormony. Tie zvyknu zhorsovat kvalitu, stitna zlaza alebo nadoblicky, glukokortikoidy.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod clupko » Uto 27.03.2018 9:22

tiez mi napadol hormonalny problem, alebo nejaka alergia alebo kozny problem - davali ho kvoli tomu vypadavaniu srsti vysetrit? ci to len tak tipujeme, cim vsetkym to moze byt sposobene?
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod kellee » Uto 27.03.2018 9:50

no jasne ze nedavali :ua: vzdy volaju najskor mne ze co. poviem im to. vravela ze mal aj suchu kožu, to by mohlo suvisiet. nic poviem im nech idu na vet, uz viac urobit nemozem
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lucy » Uto 08.01.2019 6:45

trocha ozivim temu, hadam su tu este nejaki geronti

mali ste niekto problem s tym, ze pes bol na stare kolena fyzicky viac ok nez psychicky?
Lebo moja Josa (13r) zacina byt vyslovene dementna - co je pri vsetkej ucte fakt des a otrava, a vsade citam len o psoch, ktorym odchadzaju klby, nevladzu ...tato v pohode vyskoci na stol,lebo tam citi zradlo (s tym, ze ja sedim meter od nej na gauci)
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 829
Bydlisko: BA/BB

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod pigie » Uto 08.01.2019 6:51

Aj Hugo dementnel a nemala som s tym skusenost len ja. Chovatelka mala aj starsich a pisala to iste... To je podla mna uplne to iste ako u starych ludi. Niektori umru s jasnou myslou a niektori sa zmenia :ua:
Ja nezabudnem, ako sa Hugo rozhodol ist ostat levandule, hoci nikdy predtym mu nic take nenapadlo. Proste v danu sekundu to bol pre neho idealne rozhodnutie a ja som len cumela a zdrapla ho a otocila, nech ide curat na travnik :heh: A ano, aj on sa ponukol zo stola na stare kolena, aj ked z nizkeho stolceka a dokonca nie doma... A vobec mu nevadilo, ze dostal hubovu polievku, voci tomu uz bol naozaj imunny :haha: A fakt castokrat zastal v chodzi, akobyu nevedel, ze kam ide, alebo co chcel urobit... :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lucy » Uto 08.01.2019 7:15

teraz neviem co je horsie, ci pozerat ako pes chradne alebo robit doma opatrenia ako pri stenati :pac: ...aj ked aspon mam teda trening ked to stena pride, ze idylka uz skoncila :lol:
len ma desi, ze ked toto bude trvat este niekolko rokov, tak nas doma porazi vsetkych postupne, lebo vsetci clenovia domacnosti si to vsimli, aj nepsickari, ze je jak vymenena

nasi co maju doma labutienku v tom istom veku, tak pohoda..obcas sa im docura, ale inac je stale taka ista po fyzickej aj psychickej stranke, zavidim im (prvykrat za existenciu toho psa :lol: )
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 829
Bydlisko: BA/BB

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Vikiki22 » Uto 08.01.2019 12:40

Eliška tiež začína mať náznaky psychickej demencie. Vonku pri venčení sa stále častejšie zabúda, len si ide do diaľky. Alebo sa "stratí" v priestore, pritom ma vidí. :ua: Po fyzickej stránke je pritom úplne OK.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Margita » Uto 08.01.2019 12:54

a si si ista,ze ta vidi?
neviem,co myslis pod tym "stratit sa v priestore" ale Rody sa tiez tak stracal,lebo prichadzal o zrak a o sluch

napriklad som ho volala z inej izby,a on pocul,ze ho volam,ale nevedel,odkial ,alebo vonku z balkona nejaky pes nanho stekal,pocul,ze steka po nom pes,ale uz vobec neregistroval,ze ten zvuk ide zhora
tak kludne,pri takom psovi sa moze stat ,ze ked bude na volno,budes ho volat,on sa aj rozbehne,ale inym smerom,nie preto,ze by bol dementny,ale uz ten zvuk asi inak pocuje
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné