Skušobný poriadok Obedience

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod Lindchen » Str 21.03.2018 9:15

wer, nerozumiem celkom otázke :nwm: . Kto koho tlačí, akí kurzisti?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod Elis » Str 21.03.2018 11:17

Lindchen píše:Nástup sa trénuje ako samostaný "cvik", resp. ako súčasť odloženia a potom aj nástup na individuáne cviky sa cvičí v podstate ako prvá tranzícia - prechod medzi "som voľne do idem pracovať".


kde sezenes cca 12 psu na trenink? :angel: :lol:

a k tomu "mam volno" - myslim si, ze to je ten propastny rozdil mezi nižší a vyssi OB.
nejde delat seriozne vyssi OB a mit psa nauceneho, ze tam je nejake volno.

vavrena píše:na tréningu odkladačky ho tiež zmiatli ostatné pobehujúce šteňatá


trénuješ odlozeni ve skupine psu na volno rovnou? :oo:

vavrena píše:Ale podľa mňa je to zbytočný cvik, ktorý tým mladým psom akurát rozhadzuje chôdzu pri nohe


je to takovy alibisticky cvik :lol:
asi tak jako BH "proveruje", ze pes je taky pak schopen fungovat v beznem provozu bezpecne :ha:
njn. zkoušky -porad je to jen a jen nejaka umela situace, co se da nacvicit. Aale o tom, jestli diky tomu bude svet bezpecnejsi to nic nerika.
konec koncu -proto i ty distance tam jsou pak dal.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod Lindchen » Str 21.03.2018 12:06

Elis píše:kde sezenes cca 12 psu na trenink? :angel: :lol:

Prečo práve 12 psov?
Ale inak, napr. si dohodnúť tréning v nejakej skupinke alebo teda na cvičisku.

Elis píše:a k tomu "mam volno" - myslim si, ze to je ten propastny rozdil mezi nižší a vyssi OB.
nejde delat seriozne vyssi OB a mit psa nauceneho, ze tam je nejake volno.

Pred nástupom na cvičenie má čo? :nwm: Bol vytiahnutý z búdky/auta, kde mal voľno.
Či ako to myslíš, že medzi cvikmi je voľno? Nemylsím si, že si to niekto vôbec myslí. Akurát zrejme nevie, ako prechody naučiť :smile: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod elfinka » Str 21.03.2018 12:12

Lindchen píše:
Elis píše:kde sezenes cca 12 psu na trenink? :angel: :lol:

Prečo práve 12 psov?
Ale inak, napr. si dohodnúť tréning v nejakej skupinke alebo teda na cvičisku.

Tak napriklad kludne aj 20

Problem neni nastupit v tej skupinke priamo na plac. Problem je sa k tomu nastupu dostat, ked sa okolo teba hmyri tych 12+ psov z roznych skupin na odlozenie a este nejaki navyse co stale maju psa so sebou uz len z principu.

Ja som teda tolko psov pokope nestretla nikde inde nez na pretekoch, to sa cvici sakra blbo.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod vavrena » Str 21.03.2018 14:07

Elis píše:
vavrena píše:na tréningu odkladačky ho tiež zmiatli ostatné pobehujúce šteňatá


trénuješ odlozeni ve skupine psu na volno rovnou? :oo:


Robin nikdy netrénoval s cudzími psami, skupinkové odloženie som trénovala predtým len s mojimi psami, a toto sme mali deň pred pretekmi spoločný tréning so šteňatami, ktoré som nepoznala, uložili sme ich do skupinky, a ja som vedela, že Robin bude v pohode, len nečakane nastal priveľký zmätok.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod elfinka » Uto 11.12.2018 17:14

Tak co vravite na nove OBZ? Skuska pozostavajuca z 2 cvikov, pozdravenia rozhodcu a odlozenia - a to som si myslela ze ZOP je nudna :lol:

Precitala som si podmienky cviku nestrannost, a teda - stale trvam na tom, ze je to cvik tazsi nez naucit psa cele dvojky :heh:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod kellee » Uto 11.12.2018 18:32

elfinka píše:Precitala som si podmienky cviku nestrannost, a teda - stale trvam na tom, ze je to cvik tazsi nez naucit psa cele dvojky :heh:


suhlasim :hi: moji prudko kontaktni psi proste netranni nebudu, ani ked sa o zem hodim
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod pigie » Uto 11.12.2018 19:13

Fuha, kvitujem tie zaciatocnicke skusky. Dufam, ze budeme mat viac a viac ludi, co budu ucit psi ignorovat a nie kricat, nebojte sa, nic neurobi :heh: Ale teda vtipne no :heh: Ma neohurili. Skor naopak.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod Shel-chan » Str 02.01.2019 16:23

ja sa k tomu radsej ani nebudem........

jedine to poviem - ak by mi dali dvojkovu skusku len za nestrannost...! kludne ju urobim s hociktorym z mojich troch psov kludne aj styrikrat po sebe :joint: najjednoduchsi cvik z celeho OBcka! 10 bodov zadarmo!
(len aby to nevyzeralo, ze vsetci si len pritakavame. sto ludi, sto chuti.)

elfinka píše:Taky nastup na hromadne odlozenie je napriklad na Z uplny masaker. Odlozenie trva 30 sekund, ide sa po styroch (alebo siestich), znamena ze mas v malinkom priestore naskladanych tak 12-18 psov (ti co odchadzaju, ti co idu na plac za nimi, dalsia skupina co pojde o dalsiu ledva minutu). Clovek v jednej ruke voditko, v hale -5 stupnov tak ruka s voditkom pomaly odmrza, pamlsky tak aby sli na poslednu chvilu odlozit ale este nimi psa krmit, nervy jak svina :haha:

tak akurat u vas v cesku :joint: nezabudni, ze my tu mame po odkladacke nestrannost, takze ziadna "ledva minuta"! u nas sa skupiny menia po takych 5 minutach :hih:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod Elis » Štv 03.01.2019 9:19

pigie píše:Fuha, kvitujem tie zaciatocnicke skusky. Dufam, ze budeme mat viac a viac ludi, co budu ucit psi ignorovat a nie kricat, nebojte sa, nic neurobi


ty tri zavodnici navíc asi uplne neovlivni chovani a dojem ve zbytku populace pejskaru :ha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod pigie » Štv 03.01.2019 10:05

nezachrani, ale je to smer, akym by sa to malo uberat. (Nedavno s lyom na ulici, dvojica zahlasila potom, co sa neuspesne pokusali odvolat suku, lebo som ich poziadala. Ona nic neurobi, len ocucha, pozdravi a vrati sa. Hmm, nabuduce poslem Lya pozdravit, sak aj on sa hadam niekedy vrati, ma taku istu poslusnost :haha: )
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod Elis » Štv 03.01.2019 10:41

"ale je to smer, akym by sa to malo uberat. "

nefunguje to :nwm:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod pigie » Štv 03.01.2019 10:42

Nic nefunguje. Masam nikdy nic nefungovalo :joint:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod elfinka » Štv 03.01.2019 11:47

pigie píše:Fuha, kvitujem tie zaciatocnicke skusky. Dufam, ze budeme mat viac a viac ludi, co budu ucit psi ignorovat a nie kricat, nebojte sa, nic neurobi :heh: Ale teda vtipne no :heh: Ma neohurili. Skor naopak.

Akurat, ze ten cvik s tymto nema NIC spolocne.
Ja mam psa v beznom zivote dostatocne spolahliveho, ale ked by mal prejst na meter od niekoho co sa mu nepaci, tak kludne zavrci ci vyleti - preto na meter neleziem, alebo ho vtedy drzim alebo nieco.
Naopak, milion psov tento cvik na cvicaku spravi, lebo su nauceni a vonku ho necha majitel otravovat hocikoho.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Skušobný poriadok Obedience

Poslaťod wer » Štv 03.01.2019 11:51

staci si to pozriet v reale - pes, ktory by nepresiel tou skuskou, ale pride na zavolanie aj od psa vs. pes, co sa prirodzene nebije, v pohode prejde skuskou, ale je neovladatelny a za druhym psom zdrhne, ked je navolno...
ten "cvik" absolutne nic nehovori o vycviku.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obedience