Čo práve čítate?

Miesto na diskusie o filmoch a literatúre, ktoré nie sú zamerané na psy či iné zvieratá.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Lindchen » Štv 27.09.2018 19:24

Dostala som na Vianoce, ale asi bola kúpená v Alze. Ja by som sa bez toho nezaobišla. Ale ja mám fakt veľa textov, aj v PDF, nielen knihy, ktoré potrebujem mať poruke.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod moschino » Štv 27.09.2018 19:39

Uz je v predpredaji Priepast od Kariku :aaa: Trhlina mala velmi dobre recenzie, ide podobnym smerom, ale sok zvedava :angel:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2688
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Snezienka123 » Pia 28.09.2018 6:01

Super, ani som nevedela, že písal niečo podobné znova.
Mne sa Trhlina páčila veľmi, aj Tma :jop: ...Strach už nie, ten bol pre mňa cez...
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod moschino » Pia 28.09.2018 23:35

Strach bol podla mna dost inspirovany knihou TO od S. Kinga. Ale ok, malo to atmosferu a dobre sa citalo. Tma dobry napad, ale strasne rychly koniec. Jak keby si povedal, ze stacilo, mam dost stran, idem to ukoncit a ukoncil :nwm: nieco tam chybalo.
Necakam, ze Priepast bude skvela ako Trhlina (ta bola perfetkna. A hlavne popisane udalosti, co sa diali boli jak cez kopirak toho, co sa obcas deje u nasich v okoli Vtacnika. Z toho ma az mrazilo ), ale tesim sa velmi na nu.
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2688
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod hewča » Štv 04.10.2018 8:12

Collete docitana, ale teda, asi si pozriem aj film, lebo kniha bola na mna az prilis poeticka :lol:

neustale cosi o poschodiach pravdy a lzi, a prirovnavanie ku vtakom a tak.. neurobilo to na mna tak silny dojem ako knihy predtym
Dogs are like potato chips - one is never enough...
"Which of my photographs is my favorite? The one I’m going to take tomorrow."
(Imogen Cunningham)
hewča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 648
Bydlisko: Humenné

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod moschino » Ned 07.10.2018 21:52

Neviem ci pamatate, ale davala som do noviniek zo sr a zahranicia clanok o nasom miestnom knazovi, ktoreho suspendovali (nenapada ma teb spravny vyraz). No a nebolo to kvolu tomu, ze sa dal potetovat, ale kvoli knihe, co napisal. Vysla len nedavno a chcem si ju kupit. Sesterka ju uz precitala a velmi si chvali.

https://www.pantarhei.sk/knihy/odborna-a-popularno-naucna-literatura/nabozenstvo/krestanstvo/tragedia-celibatu-mrtva-manzelka.html
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2688
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod gaidheal » Sob 13.10.2018 18:15

zrejme tu nie je nik, kto by mal s prokrastináciou problém :ha: , ale ak by niekto sa chcel niečo priučiť, vychádza aj v angličtine a je možné si ju už predobjednať:
https://www.amazon.com/End-Procrastinat ... 1250308054
gaidheal
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 531

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod elfinka » Sob 13.10.2018 18:24

Petr Ludwig je super, pozerala som zopar jeho prednasok a ma to v hlave upratane :jop:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod moschino » Str 17.10.2018 19:58

Vcera vysla Priepast od Kariku. Este ju nemam, ale citala som recenzie. Ze sa velmu inspiroval S. Kingom. Ved ja som to hovorila uz pri jeho prvej knihe :angel: no ale som zvedava. Zajtra kupim, ak to budu mat v NZ
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2688
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Snezienka123 » Štv 18.10.2018 5:49

Tak to som zvedavá, ako sa ti bude páčiť.
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Margita » Štv 18.10.2018 7:50

Som sa nechala vami inspirovat a som si kupila Narodení aby prezili,zatial som Pri opise druhej zeny
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod moschino » Štv 18.10.2018 17:50

Dnes som odisla z Panta Rhei takto :lol:
Margita, citaj, potom povymiename :angel:
Prílohy
PicsArt_10-18-06.49.32.jpg
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2688
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Haleth » Str 28.11.2018 13:37

Pomoooc, po dlhom čase som sa zas neovládla. 13O€ vyletelo komínom jak nič na knihy. Mám plnú knižnicu, no žiaden čas čítať :plac:
Momentálne opakujem milovanú Špinavú prácu od Christophera Moorea (inak keby mal niekto na predaj českú verziu, kúpim), posledných sto strán, potom idem na anglické vydanie, potom na talianske a potom na pokračovanie, som strááááášne zvedavá. Dúfam, že nesklame. Ale obávam sa toho, keďže je to naj kniha pre mňa...
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod moschino » Uto 08.01.2019 16:55

Utiekol som z Osviencimu - jedna z najlepsich knih na tuto tematiku. Aj najviac informacii
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2688
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod pigie » Ned 03.02.2019 15:00

Hmm, neviem kam to dat. Dam sem... Zvlastna vec sa mi stala. Citam Trhlinu. Napadlo ma, ze som mala jeden velmi nepekny zazitok, ktory si doteraz neviem vysvetlit... A co je divne? Ze ked som zacala citat tuto knihu, tak som si hned na to spomenula, ale bola som v tom, ze sa mi to stalo niekde na dovolenke na vychode, ale nedalo mi to... Tak som sla hladat fotky, kedze to bol zazitok, na ktory sa nezabuda... A zistila som, ze sa mi to stalo cestou od kostolika Sv. Juraja :heh: Vobec som si to nedavala do suvislosti, neviem, ci som to sem pisala. Ale taka divna vec, ktoru si neviem vysvetlit doteraz. Vracali sme sa odtial, autom sme zatavili uprostred poli, kde sa vlnila cesta, vyhlad som mala do daleka, pocasie krasne na fotenie, tak mi chlap zastal, prebehla som cestu a fotila. Fotky nic moc, ale vyhlad bol krasny. Fotila som, davala som si pozor, aby som si neodfotila na ceste nejake auto, co by ma tam rusilo... Videla som tam motorku, pockala, zacala fotit... A potom som sla naspat k autu cez cestu. Cez cestu, ktoru som fotila, tak som vedela, ze na nej nie je ziadne auto, napriek tomu som sa teda len tak ledabolo pozrela a zistila, ze asi 20m odo mna z tej strany ako som fotila a videla x km na tu cestu, kedze som fotila z briezka... tak tam ide na mna biele auto so zenou za volantom, dupla na brzdu, ja som sa rozbehla, nic sa nestalo, ale stacila sekunda. Velmi neprijemny pocit som mala a keby ta zenska vysla von a dala by mi tam facku, tak by som sa ani necudovala a este nastavila druhe lice :heh: Sama som nechapala, co sa stalo, lebo ved na tej ceste nebol NIKTO, ja som sa obzrela len automaticky, necakala som nic. No a prekvapenie... To auto bolo na kazdej jednej foto... Ja som ho proste nevidela... A co mam v pozadi na foto? Ano, Tribec :heh:

Tak na pobavenie :heh: Bo mna to pobavilo vdaka knihe :heh: Mozem sa vyhovarat :haha:
Ad: Na vylete sme boli 4.3.2017 :heh: marec! :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nesúvisiace so psou tematikou