Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod wer » Štv 08.11.2018 8:05

Pigie, nech nerastie! Ja ho chcem vidiet takuto gulicku esteee!
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Štv 08.11.2018 9:59

Juj, mi povedz ako to mam urobit. On neskutocne sa zacal vytahovat, hoc vaha mu vyrazne nestupa, sa meni kazdym dnom zo steniatka na odrastenca :heh: Aj ja by som chcela, keby zostal dlhsie takyto nununu :aaa:
Boze, som ho brala, tak lahko som ho vzala na ruky, ako macka bol. A teraz uz je to zlozitejsie, ale vahovo sa to da. Sa obavam, ze on nez dorastie do vahy, ktoru neudvihnem, skor vyrastie do objemu, ktory neudvihnem :heh: Kazdy den si ho pestujem na rucickach, kym sa da :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Efa » Štv 08.11.2018 10:54

pigie a možno ak ho odčervíš, tak mu začne aj tá váha lepšie pribúdať :yes:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Štv 08.11.2018 11:38

Vies co, ja ani nechcem, teraz pribera pekne, cca 1,5kg za tyzden a to mi do stvrteho mesiaca bohato staci. Potom uz moze aj viac :heh: (Sa skor bojim, ze odcervim a budem mat doma hnackujuceho psa :ua: )
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Štv 08.11.2018 12:16

Ked pes od malinka ponuka sam od seba nieco, co v buducnosti budete potrebovat :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Leila Tobrok » Štv 08.11.2018 16:06

pigie píše:Vies co, ja ani nechcem, teraz pribera pekne, cca 1,5kg za tyzden a to mi do stvrteho mesiaca bohato staci. Potom uz moze aj viac :heh: (Sa skor bojim, ze odcervim a budem mat doma hnackujuceho psa :ua: )


vidis a mne ludia od leonbergerov povedali, ze 1,5kg za tyzden je u sucky malo a ze by mala aj 2kg priberat -_- som rada, ze nie som jedina toho nazoru, ze to uplne staci. teraz ma takmer 9mesiacov a 45kg a ma fantasticku postavu. naproti nej, tie gule co vidim v jej veku,... uch chudatka klbiky...
inak mimino je bozie :hi:
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Štv 08.11.2018 16:40

Ludia toho nahovoria... Tych 45 na 9 mesiacov je fajn, Hugo mal o malinko viac v tom veku a skoncil na 60kg v piatom roku zivota. Ale dovtedy maval tak 52-55 :heh: Pri barfe zacal vypadat ako pes a nie kostra :heh: Ja naozaj nechcem, aby priberal vela. Ako ano, tomu nezabranim, ak to ma pes v genoch, tak si to telo bude pytat, lebo potrebuje viac a priberie aj toho 2.5kg alebo viac a na tom stenati sa to neodrazi, zeby sa zaokruhlilo, proste narastie a stale bude chude. Ja som sa namacala naozaj tlstych steniat... Ale zato aj tak mali nohy zdrave, teda niektore :heh: Ale ja mam proste pocit, ze to kilo a pol je akurat pre neho. Mne nepriberal na mnozstve, co mi hovorila chovatelka, co ma mrzi teda, lebo podla mna to bolo zalostne malo a ked som pridala, tak zacal hnackovat... Ona je prave z tych, ktore stenata neprekrmuju, lebo klby. Takze ja som musela pomaly zvysovat davku a teraz mi pride proste akurat. Vidim pas napriek chlpom :heh: On je taky moj zahradny trpaslik teraz. Jesen je blba na fotenie steniatka, ked ma clovek cas, uz je tma :haha: Vivat brutalne vysoke ISO :haha:
Prílohy
IMG_2375.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Štv 08.11.2018 17:57

Jemu tie zadne nohy upadnu v troch rokoch. Ale to je tak mile, ked sedim za kompom a zrazu ma za laket tahaju ihlickove zuby a obe predne nohy mam na svojom stehne :love: Otocim sa k nemu a schytam lizanec :heh: Naposledy ma tak chodil drcat Hugo, ked chcel ist von alebo jest :plac: Ale teda on len stuchal hlavou a olizoval ma, nelozil po mne.
A Fry toho psa asi nerozdycha nikdy :prd:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Sob 10.11.2018 12:59

Dakujem Lucy velmi pekne za stretnutie :poklona: , lebo mi pomohla zistit, ze ked clovek mily, tak ani ustekany pes nevadi, lebo clovek ma vysoku prednost pred psami - aj cudzi clovek :heh: On sa fakt meni kazdym dnom, potrebuje zjavne na niektore veci len dorast :heh:
Este musim prist na nejaky ustekany cvicak a bude dobre uplne :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Sob 10.11.2018 15:30

Standardna sobotna :heh: Ale zacina byt vidno rozdiel od tych prvych. Konecne :heh:
Prílohy
IMG_2711.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod wer » Sob 10.11.2018 15:56

To mu tam niekto misku drzi? :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Sob 10.11.2018 16:00

Ja granclu :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod kives » Sob 10.11.2018 16:47

kráľovstvo za chobotnicu :lol:
ale krásne mackovatie :yes:
a premyslela si si to? či sa do toho výklenku vojde aj o pol roka :heh:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Sob 10.11.2018 17:34

Pri jeho velkosti aj o 3 roky :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Ned 11.11.2018 12:31

Myslim, ze ma casom z neho trafi :heh: Dnes mi odvliekol PLNY kybel (ten na fotke) listia. Ja som myslela, ze som cvok, lebo kybla nikde, som tam stala s lopatkou a obzerala sa okolo seba a ziaden hluk som nepocula, nic... Nasla som ho na druhom konci dvora. Nevysypal NIC, mozno z toho nieco ukradol nejaky ten list. Mi to doslo, az ked sa pochvalil ako ho niesol. Chytil za kraj, natiahol hlavu a masiroval s kyblom pred sebou :heh: Ale s prazdnym bola vacsia zabava :heh:
Prílohy
IMG_3168.jpg
IMG_3196.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI