vzťah so psom

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: vzťah so psom

Poslaťod Elis » Str 07.11.2018 17:09

Tak ja je strcila jen do ohradky v obyvaku :lol:
Ale jinak vlastne jo - delaji to.
Ted naposledy knour tak byl odchovavany.
A argument- je tam se sourozenci - po tech 7 mi tydnech je rozdeluji i kdyz si je nechavaji.
Jako jo, taky mam mazanky - jen ze se to deje a stenata to verou lepe nez majitele
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: vzťah so psom

Poslaťod wer » Str 07.11.2018 17:16

Ale su v znamom prostredi.:nwm: a 4 tyzdnoch to isto neriesi extra, ci je so surodenci dnu, ci von. :nwm: vsak uplne ine situacie. Nevravim, ze sa to nerobi, isteze robi, vsak aj ty si to napisala, ze "tak treba"...
A ani paxovi som to pri stahovani neurobila, ze hned v ren den nastahovania drb 10 hodin tam sam. Nacasovala som si to na vikend, aby mal cas si zvyknut
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: vzťah so psom

Poslaťod Elis » Str 07.11.2018 17:24

I v neznamem..Z bytu na dvur a tak :lol:
Pro ty prcky byly dulezitejsi ty okna mezi spanim, ta ze se nezmenila - nez to kde jsou :yes:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: vzťah so psom

Poslaťod wer » Str 07.11.2018 17:32

V 4 tyzdnoch urcite... a stena neprespi 9 hodin
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: vzťah so psom

Poslaťod hisham » Str 07.11.2018 17:34

Haku je zvyknuty doma a v aute, ale napr. v koterci na cvicaku stale vresti, kym za sebou nema prve kolo cvicenia/obran.

Teraz som s nim bola u nasich - ked sme sli prec a nechali sme ho na dvore, v pohode, nemal ani tendenciu ist za nami, lahol si na svoje miesto pred vchodove dvere a strazil. Ale ked som ho pustila sameho vonku na dvor a ja som zostala vnutri, tak vrestal celych tych 7 hodin co tam bol. Sedem. Snad by si zvykol casom? Bud to alebo by mi ho sused odbachol brokovnicou asi.

A inak si myslim, ze je to rozmaznany spratek, co neznasa, ked nie je po jeho. Ja mu, samozrejme, neustupujem, ale niekedy mam chut ho zabit, kedze je vo svojom dozadovani sa rovnako trpezlivy ako ja v neustupeni (vid sedemhodinovy boj mojich usi s jeho vreskotom). Neviem, cim to je.
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: vzťah so psom

Poslaťod Slausa » Str 07.11.2018 22:00

Síce nerobím sportovku, ani nič podobné, ale som v tomto hrozne rada za R. On má pre mňa úplne super povahu. A to teda do nejakých 3-4 rokov poznal len dvor, nič iné, naozaj 100% dedinský búdový pes. Potom som si kúpila vodítko, nabehla do knižnice a už to išlo. Momentálne je v stave, že má väčšinu vecí totálne na saláme, rieši akurát psy- samce, ale inak, ak by bol každý jeden taký ako je on, tak nič iné nechcem. Som zvedavá, čo by z neho bolo bývalo, keby som s ním fakt niekam chodila a aj sa naplno venovala...
Vydrží na dvore, vydrží v byte, príde sa pomojkať, aj si zalezie niekam. Separačka u neho začala fungovať asi dva roky dozadu, ale to keď vidí niekoho odchádzať, tak si pár krát zrúkne a je to
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: vzťah so psom

Poslaťod vavrena » Str 07.11.2018 22:09

Slausa píše:Separačka u neho začala fungovať asi dva roky dozadu, ale to keď vidí niekoho odchádzať, tak si pár krát zrúkne a je to

To nie je separačka....
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: vzťah so psom

Poslaťod wer » Str 07.11.2018 22:11

Inak, ta samostatnost. Ved ked je pes dnu, tak to zas hned neznamena automaticky, ze je s clovekom 24 hod denne :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: vzťah so psom

Poslaťod Efa » Štv 08.11.2018 7:12

MisheliQ píše:... A potom sa riesila separacka ponechanim psa doma o samote....

doma môj ani jeden pes nikdy separačku nemal (to že ma v byte/na pozemku pes nasleduje všade kam idem za separačku nepovažujem) ... len dobermanky vždy ziapali v aute, lebo chceli byť v úzkom kontakte so mnou = akonáhle som ktorúkoľvek pustila stačila jej len moja prítomnosť a bola pri mne, spokojná a ticho ... ale aj toto je len o naučení v začiatkoch :no:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: vzťah so psom

Poslaťod Slausa » Štv 08.11.2018 7:26

vavrena píše:
Slausa píše:Separačka u neho začala fungovať asi dva roky dozadu, ale to keď vidí niekoho odchádzať, tak si pár krát zrúkne a je to

To nie je separačka....

Offtopic: Ako sa potom nadáva tomu, keď pri odchode dáva taký ten tón, že nechoooooď?
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: vzťah so psom

Poslaťod Margita » Štv 08.11.2018 8:45

Slausa,ze Je uknurany a rozmaznany :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: vzťah so psom

Poslaťod kives » Štv 08.11.2018 8:55

separacka: je schopny zavyjat 8 hodin a rozoberie ti pol bytu, dvere... alebo aj sebadestrukcia.
Margit :lol:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: vzťah so psom

Poslaťod pigie » Štv 08.11.2018 8:59

Nas Fry kvical kym sme boli prec hodiny a hned ako sa zavreli dvere (on to robi aj ked sme doma :pac: ) a hlavne nedokazal lezat, on furt chodil a chodil a chodil a vyckaval a chodil a chodil a kvilil... Ked sme prisili domov, tak pes zalahol a bol tuhy. Tento maly vzdy ked odidem, aj ked na stvrt hodinu, tak ho najdem vyvaleneho spat :heh: Ale nespi dlhsie ako 3 hodiny cez den, takze ho dlhsie doma ani nenechavam, nech sa mi tu nenauci curat, ked mu to zatial ide tak dobre :heh: A moze spat sebetuhsie, nez stihnem otvorit dvere, tak je za nimi. To taky nezvyk u fundla :heh: Kebyze nemam moznost nakukat cez okno, tak si myslim, ze ani nespi a caka za dverami :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: vzťah so psom

Poslaťod MisheliQ » Štv 08.11.2018 10:37

Ved o tom pisem, ze sa to neda spajat. Separacka doma vs vysilovanie na cvicaku
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: vzťah so psom

Poslaťod Sunny » Štv 08.11.2018 15:36

Elis píše:a ještě zalezi na tom v jakem veku se co deje.
napr. mala stenata pospolu nevadi, ale pubertaci sesmeckovati a zacnou byt na sobe navzajem zavislejsi nez na cloveku. atd.

Pre zaujímavosť - šteňatá narodené doma, v cca 4 týždňoch išli von do kotca, teraz žijú v kotcoch po dvoch, denný kontakt s nami samozrejmý, ale spolu sú určite viac - a keď som na tréningu s Minie stretla oprotibežiaceho jej kotcového parťáka, tak jej bol úplne ukradnutý a bežala so mnou ďalej. Bol to jej druhý alebo tretí tréning, takže žiadne naučené správanie, prirodzene dala prednosť práci so mnou než bežaniu za bráchou. Popravde to prekvapilo aj mňa samotnú, nečakala som to :heh:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia