Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod erik70 » Pon 05.11.2018 12:14

clupko píše:je niekde les, ktory by nebol polovnym revirom alebo narodnym parkom, zeby tam legalne mohol byt pes navolno?

Lesoparky....nie sú poľovná plocha ale venčiť psa na voľno asi nie...to neviem aké sú tam pravidlá alebo ako to tam funguje čo sa venčenia psa týka...Súkromné lesy sú väčšinou súčasťou nejakého väčšieho celku a teda aj to je poľovný revír...Alebo nejaké vyhradené parky na venčenie psov ale to neviem či v SR vôbec niečo také je...
erik70
Snoopy
 
Príspevky: 130

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod jakut » Uto 06.11.2018 13:12

Súkromné lesy sú poväčšine spojené v nejakom urbariáte. Pretože ak si vlastník, musíš sa o to starať
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod pigie » Uto 06.11.2018 13:19

Otec je v urbariate, ja sa ho spytam ako to je, lebo teraz viem, ze to maju nejak osetrene a prenajimaju? to polovnickemu zdruzeniu...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod jakut » Uto 06.11.2018 14:10

napr. ja som bola prekvapená, že po dedkovi nám ostalo asi 250 h lesa, to sa mi zdá veľa, ale sú v urbariáte. Neštudovala som toto, brata mám lesníka
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod kives » Uto 06.11.2018 14:16

musíš zabezpečiť poľovného hospodára, takže áno, zabezpečuje to dohodnuté poľovnícke združenie.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod vavrena » Str 07.11.2018 8:21

Najnovšia story, čo spôsobil nový zákon - majitelia cca 10 psov na čerstvo zasiatom poli mali psov na voľno, samozrejme, že tam psy prehnali zajaca, proste ľudia stáli a psy bezprizorne behali. Prišiel k nim poľovník, bez zbrane, a slušne ich požiadal, aby si psov privolali, veď predsa behajú po osiatom poli, a tie zajace tam, atď. A psíčkari mu povedali, že si ich nezavolajú, že nemusia, a poľovník im nič nemôže, lebo oni videli v správach, že im psa zastreliť nemôže, lebo dostane pokutu tritisíc eur. :joint:
Čo si myslíte, kam toto bude viesť?
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod kives » Str 07.11.2018 8:27

skvele :hmm: . vzdy sa najdu idioti, co urobia psickarom reklamu...
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod pigie » Str 07.11.2018 8:34

Debilizmus.... To sa ani inak neda nazvat. Taki ludia su aj tu u nas... Bezohladnost svetom vladne :hmm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod CraObs » Str 07.11.2018 9:46

vavrena píše:Čo si myslíte, kam toto bude viesť?

mohlo by to viesť k tomu že páni polovníci nebudú kovboji jak na divokom západe, ale dvihnú mobil a zavolajú policajtov..
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod wer » Str 07.11.2018 9:48

presne tak, ako craobs pise... tam nech psickarom naparia pokutu a pekne mastnu.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod erik70 » Str 07.11.2018 10:28

Lenže ten zákon ešte vôbec neplatí (včera mi prišiel mail, že ho ešte máme pripomienkovať)...a ľudia sa už niečím oháňajú... :pac: Tie naše média by som tiež kopla niekde :au: Bohvie čo tam vôbec schvália a ako to tam bude presne dané?! Ale veď v telke už dávali to a to a teda ako vidím, niektorí sa tým už aj riadia. :ua: Predvčerom vraj dávali v správach, že budú poľovníckym združeniam prispievať na chladiace zariadenia a ja som už včera mala v robote pána, ktorý sa bol sťažovať ,že ich združenie chlaďák už má a teda oni asi nedostanú peniaze na jeho vybudovanie a ako oni k tomu prídu???!!! :pac: :pac: :pac: A pritom sa ešte vôbec nevie čo a ako to vlastne bude...Zakazujem pozerať správy na všetkych možných dostupných kanáloch! :haha:
erik70
Snoopy
 
Príspevky: 130

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod elfinka » Str 07.11.2018 11:27

Na nevychovancov majú byť pokuty a iné normálne tresty, nie odstrel člena rodiny.

A pravdu povediac, áno asi by sa mal chov psov nejakým spôsobom regulovať, napríklad švajčiarsky model s povinnou skúškou mi dáva zmysel
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod clupko » Str 07.11.2018 12:00

Offtopic:
elfinka píše:A pravdu povediac, áno asi by sa mal chov psov nejakým spôsobom regulovať, napríklad švajčiarsky model s povinnou skúškou mi dáva zmysel

aky to je? ze vsetky psy maju povinnu skusku? a co ked nespravia?
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod elfinka » Str 07.11.2018 12:29

clupko píše:Offtopic: aky to je? ze vsetky psy maju povinnu skusku? a co ked nespravia?

Offtopic: No tak gugel odhalil ze to medzitym zrusili, ze to nemalo efekt :haha:
Tak nic.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod martin_s » Str 07.11.2018 13:18

erik70 píše:Lenže ten zákon ešte vôbec neplatí (včera mi prišiel mail, že ho ešte máme pripomienkovať)...a ľudia sa už niečím oháňajú... :pac:
Tak my to budeme tiez pripomienkovat... Na zachranarskych psov sa akosi v tom zakone nemysli, ci uz pri vycviku a treningoch, alebo ostrej patracke, ktora byva v nasich koncinach najcastejsie v lese (casto v noci)... A radius pri vyhladavani je urcite väcsi ako 50m... A casto nemaju ani obojok, decku a pod., hlavne ked sa prehladava husty a tazko dostupny teren, aby sa pes nezachytil niekde...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné