Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod Liana » Uto 28.08.2018 17:34

perfektna je :jop:
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod wer » Uto 28.08.2018 20:36

Podarena. :smile:
A ma zaujalo - to sa uz takto strihaju aj steniatka malicke?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod pigie » Uto 28.08.2018 20:57

Ved co v mladosti naucis :no:
Mi teraz pripomina krizenca pudla a bradaca :aaa: Som zvedava, ci ludia budu tipovat spravne plemeno, daj potom vediet! :aaa:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod kellee » Uto 28.08.2018 20:59

ved aj pudle sa uz ako drobce strihaju toto je podobne,
a strihat si ho budete sami?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod Tiaali » Uto 28.08.2018 21:18

vďaka :hi:
Veru strihajú sa dosť skoro, už pri odbere boli šteniatka krásne ostrihané :smile: Samozrejme teda tie, ktorých budúci majitelia to schválili, chovateľka sa každého pýtala, či chcú šteňa v štandardnom strihu alebo o to záujem nemajú.

A teda cudzí ľudia je kapitola sama o sebe, už si píšem pomyselný zoznam plemien a hlášok :heh: Najčastejšie je malá označovaná za pudla, čo je ešte celkom pochopiteľné. Už som si vypočula, že mám anglického kokra, kríženčeka z útulku, bradáča ale aj čierneho maltezáka :pac: Medzi moje obľúbené patrí aj ,,Preboha! Tak malá a už ju operovali?" alebo, že údajne neviem čo so sebou, keď chudáka psa nechávam takto strihať, lebo ja to nemám vraj v hlave v poriadku :lol: Väčšinou po vyslovení plemena sa ľudia zatvária ako keby som si ho práve vymyslela a už mi bolo povedané, aj že som vraj naletela množiteľom, lebo predsa nič také určite neexistuje :heh:

Strihať ju chcem prvých pár krát nechať niekomu, kto sa tomu venuje profesionálne a časom by som rada upravovala decko aj sama. Ono ten strih je v podstate pomerne jednoduchý a keď už si zvyknem na tú bežnú údržbu srsti, keďže doteraz som mala len krátkosrsté psy, tak to strihanie raz za čas by nemal byť až taký problém.
Tiaali
Junior
 
Príspevky: 311

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod Slausa » Uto 28.08.2018 21:41

U nich sa iba ostrihá zadok? Alebo aj niečo iné?
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod Lindchen » Str 29.08.2018 7:27

Tiaali píše:Medzi moje obľúbené patrí aj ,,Preboha! Tak malá a už ju operovali?"

No vidíš, môjho operovali a pani si dala svojho psa takto ostrihať, lebo si myslela, že to je strih. :haha: :haha: Ja skapem z tých ľudí. :haha:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod Tiaali » Str 29.08.2018 13:14

Slausa píše:U nich sa iba ostrihá zadok? Alebo aj niečo iné?

Dúfam, že to teraz nedomotám, ale strihá sa celá zadná časť - teda zadok, končatiny, brucho a 2/3 až 3/4 chvosta :smile: ,,vpredu" sa oholí len papuľa a predné labky by mali byť upravené len jemne, aby plynule nadväzovali na hrudník a tvar labky by mal byť guľatý (mačací) :smile: Hlava sa upravuje pokiaľ viem len u curly jedincov, keďže ja som od začiatku chcela wavy, tak v tomto až tak prehľad nemám. Celkovo by tá dlhá srsť mala pôsobiť prirodzene a ležérne.

Lindchen tak to nevymyslíš :heh: ja tu stretávam občas jedného pána s levíkom, tak tiež niekedy rozmýšľam, či si nemyslí, že podľa jeho psa som sa rozhodla strihať svoju :heh:
Tiaali
Junior
 
Príspevky: 311

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod Tiaali » Pia 07.09.2018 21:33

Tak my už o pár dní tri mesiace. Riadne to letí. Malá je stále riadne sebavedomá, nemá problém s ničím, všade je ako doma :smile: Veľmi som zvedavá ako sa bude jej povaha ďalej formovať.
Prílohy
P1012094.JPG
P1012105.JPG
P1012132.JPG
Tiaali
Junior
 
Príspevky: 311

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod Tiaali » Pia 19.10.2018 20:35

šteniatko už skoro ani nevyzerá ako šteniatko :plac:
Prílohy
IMG_20181019_125639.jpg
Tiaali
Junior
 
Príspevky: 311

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod kives » Sob 20.10.2018 7:36

mala je krasna. zo zvedavosti, holite kvoli vystavam? preco vlastne takyto strih? nemyslim konkretne u vas, vseobecne portugalcov.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod kellee » Sob 20.10.2018 8:25

vyzera veeelmi dobre, krasna je
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod Tiaali » Sob 20.10.2018 21:52

kives vďaka :smile: hej kvôli výstavám, ale celkovo sa mi ten strih u nich páči, tak možno aj keby nakoniec nechodíme po výstavách, tak ju tak budem udržiavať :smile:
Celkovo ten strih bol kedysi, keď ešte pracovali vo vode, ako keby výsadou pracovných psov. Voľné zadné nohy bez záťaže srsti pre lepší pohyb, chvost mal byť akési kormidlo a osrstený hrudník zas na chránenie orgánov pred nízkou teplotou vo vode. Paradoxne momentálne pracovné psy sú udržiavané skôr v ,retriever strihu', kde sa srsť po celom tele holí na cca 2-4 cm.

kellee ďakujeme krásne, zatiaľ sa malá javí naozaj dobre. Máme za sebou aj prvú maličkú výstavu s veľmi milým maďarským rozhodcom a ten z nej bol nadšený, tak sme mali aspoň dobrý pocit z toho a psíča si vyskúšalo cca ako to chodí :hi:
Tiaali
Junior
 
Príspevky: 311

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod kives » Pon 22.10.2018 8:33

vďaka :smile:
tá srsť je ako u pudlov? typu vlas? nepĺzne a stále dorastá?
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod Tiaali » Pon 22.10.2018 20:34

Tak tak, údajne hypoalergénne plemeno :smile: portíci sú v dvoch typoch srsti, varieta curly, ktorá je typom srsti úplne ako pudel, celkovo tá srsť je hrubšia, resp. suchšia a potom wavy, tak ako moja malá, ktorý majú tú srsť takú skoro fakt ako vlasy - pružnejšiu, jemnejšiu. Ani jeden typ srsti nemá podsadu a pĺznu len minimálne, ja zvyknem prečesať psa raz za pár dní a zatiaľ som chlpy mimo psa a kefu ani nevidela :heh:
Tiaali
Junior
 
Príspevky: 311

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI