Vysielanie do štvorca

Re: Vysielanie do štvorca

Poslaťod elfinka » Uto 01.11.2016 21:09

Ten pomocnik, to by sa mozno fakt hodilo :heh: ze by pochopil ze nielen ja tam musim nieco polozit.
Ja ho teda ale este prehadzujem za stvorec loptickou potom co zlupne pamlsok... toz moze byt ze aj to je brzda. Pamlsok neni dost odmena aby tam bezal rychlo, preto ta lopta, ale to prave ma za nasledok ze ked nevidi presne ze tam je pamlsok, tak si pyta loptu rovno.
Mozno chcem naraz vela.
Zeby najprv dam pomaly a chapavo a potom aj rychlo s loptou :nwm:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Vysielanie do štvorca

Poslaťod Shel-chan » Uto 01.11.2016 21:11

nie, zaujíma ma, či by to išlo (teoreticky hej, ale tak) a aký by bol výsledok (prakticky). ale svoje psy tým už pliesť nebudem
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Vysielanie do štvorca

Poslaťod Elis » Uto 01.11.2016 21:19

Shel-chan píše:nie, zaujíma ma, či by to išlo (teoreticky hej, ale tak) a aký by bol výsledok (prakticky). ale svoje psy tým už pliesť nebudem


Offtopic: na to to nemusim ucit i svoje holky... jsou psi, co uz na závodech ukazali, ze to maka :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vysielanie do štvorca

Poslaťod Shel-chan » Uto 01.11.2016 21:22

no šak :nwm: ja čakám na nejaký link :joint:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Vysielanie do štvorca

Poslaťod Elis » Uto 01.11.2016 21:33

elfinka píše: tak si pyta loptu rovno.


on chce letici micek, ze? jen polozeny ho nezajima??
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vysielanie do štvorca

Poslaťod elfinka » Uto 01.11.2016 21:39

Zaujima menej nez pamlsok. Aj ked na takuto kratsiu vysielacku by ho mozno zaujimalo to ze ked ho chnapne a donesie, tak potom poleti. Len zas loptu tam vidno o dost lepsie nez misku, to je potom tak na urovni toho ze polozim velku viditelnu misku nie?
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Vysielanie do štvorca

Poslaťod Elis » Uto 01.11.2016 21:42

elfinka píše:to je potom tak na urovni toho ze polozim velku viditelnu misku nie?


ty mu tam davas medicinbal ? ze ho nemuzes schovat - tam melo byt dopsane :-)
Naposledy upravil Elis dňa Str 02.11.2016 9:56, celkovo upravené 1
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vysielanie do štvorca

Poslaťod dasken » Uto 01.11.2016 23:56

Elis píše:
elfinka píše:Mozno inak chapem, co povazujem za "cely cvik tak ako ma byt"? Lebo kym nechape, tak nejaka forma pomoci tam musi byt


pro me je to tak, ze pes zna co nejrychleji a nejpodobněji, jak ten cvik bude vypadat na konci.

pr. posadim psa na hranu ctverce. odnesu malicky target s pamlskem do ctverce. stoupnu si vedle psa reknu box a ocekavam, ze pes skoci po pamlsku. super. splnil povel. jdu od dva kroky dal - a to same.
další lekce jdu zase na hranu a poslu psa na target s pamlskem , co uz tam lezel. jdu dal, pomocnik doplni atd.


od zacatku bych se snazila cvicit tak, ze pes bud behat nekam, kde odmenu nevidi. a bude behat od nohy bez ukazani.

v tom pr. si myslim, ze ucim psa konecnou podobu cviku. ze jednou to bude dal, jednou bliz. ze nekdy tam pujdu a polozim /naznacim polozeni odmeny - porad je zachovany obraz cviku - behat od nohy, bez ukazani a nekam, kde nevidi cil - resp. vi, ze jestli nekde je odmena tak v boxu.


ja som priklad, ze to funguje (teda na 95% :lol: ).. toto bol plusminus nas postup s arisom, akurat som mu target klikala a hadzala loptu do stvorca, nerobili sme moc na pamlsky.. ale presne, snazila som sa o zaciatku bez ukazovania a bez ukladania akoze niecoho do stvorca.. vedel, ze ma stupit na target, ktory som potom obcas vzala.. mozno moc rychlo som ho odburala uplne, lebo sa mi s tym moc nechcelo bavkat :ach: , takze to nema 100pro.. a potom som si pomohla zvyraznenim prednej pasky, ze som tam dala dosku, aby pochopil, ze ma skocit ZA nu.. samozrejme sa mu to trosku pomotalo, ked som zacala ucit povel OKOLO na rovnakych kuzeloch, ale to je ina story :angel:
dasken
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364

Re: Vysielanie do štvorca

Poslaťod pigie » Str 02.11.2016 6:11

Offtopic: Idete ma deptat dalej? Moj bere pasku, akoby tam lezal had :haha: Ale bez nej ho robi celkom pekne :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Vysielanie do štvorca

Poslaťod Elis » Pia 19.10.2018 9:50

Prosim -vysvetlite mi někdo princip uceni ctverce s tim, ze ho pes probiha?
Procetla jsem si to tu -ale nikde to nepadlo.
a ted koukam na videa a vidim to tam :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vysielanie do štvorca

Poslaťod gaidheal » Pia 19.10.2018 10:48

Elis píše:Prosim -vysvetlite mi někdo princip uceni ctverce s tim, ze ho pes probiha?
Procetla jsem si to tu -ale nikde to nepadlo.
a ted koukam na videa a vidim to tam :angel:

Že ho v tom štvorci zastavíš povelom. Ak povel nepadne, pes beží ďalej, nezastavuje ( lahne) automaticky sám bez povelu ( to je chyba)
gaidheal
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 531

Re: Vysielanie do štvorca

Poslaťod Elis » Pia 19.10.2018 11:40

jj. to vidim, ze to tak delaji.

ale spis me zajimalo, proc se to tak uci? kvůli rychlosti? nebo aby pes nepredvidal a nelehal bez povelu?
rizika -klady tohohle uceni proste
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vysielanie do štvorca

Poslaťod Lindchen » Pia 19.10.2018 11:51

Kvôli rýchlo a aby pes neváhal, nehľadal, nešpekuloval. Dostane povel pre beh vpred a pes nerieši. Výhodou je naozaj vysoká rýchlosť tých psov a idú bez zaváhania, oni ani box nehľadajú.
Nevýhodou, čo sa stáva pomerne často, je, že psovod psa zastaví príliš skoro alebo príliš neskoro, t.j. pes je mimo boxu (chyba psovoda) alebo psovi sa z nejakého dôvody zmení obvyklá dĺžka reakcie / brzdná dráha a hoci psovod vydá povel správne, pes zareaguje na povel skôr alebo neskôr ako obvykle.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Vysielanie do štvorca

Poslaťod elfinka » Pia 19.10.2018 11:56

Nevýhody sú asi jasné, výhoda je, že pes nezačne spomaľovať skôr než dostane povel - na tom som viac dvojíc videla stratiť body.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Vysielanie do štvorca

Poslaťod moschino » Pia 19.10.2018 12:41

Kde zozeniem stvorec? Alebo nieco podobne. Rozmyslam nas tymk modrymi ob zavodmi tu v rsdc.
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obedience