Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod pigie » Uto 02.10.2018 8:31

Vies co, ja som o takom psovi snivala vzdy :haha: A tento nam zacal zrat odrezance z hribov pri cisteni, lebo sak ked to pada nam z ruky, tak to MUSI byt jedle. No a potom si zacal hladat vlastne :haha: Huga som sa snazila naucit, ale ten to mal prudko na salame a ja na cuchacie veci nemam trpezlivost. ALe zas aj on istym sposobom pomahal. On zistil, ze ked je niekde vela hribov, tak zastaneme na chvilu a jemu sa oplati lahnut... Takze kde sa mi zvalil Hugo v lese, tak som vedela, ze tam bude nie jeden hrib, ale viac! A fungovalo to :haha:
Ale toto je lepsie, on najde aj jeden osamoteny, uz len popracovat na tom, aby ho nesezral skor, ako si to vsimnem :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod kives » Uto 02.10.2018 9:12

my sme ho stále brávali, ale huby mal hlboko dakde. som chodievala s mamou, sme sa nemuseli starať jedna o druhú v cudzom lese, keď sme sa nevideli, stačilo povedať hľadaj mamu a zaviedol ma k nej. keď sme po 8 rokoch boli v lese samé, tak sme sa úspešne stratili :heh: . ešteže už bol mobil :haha: .
s krpatým chodím sama, mama už nevládze behať po kopcoch a ani jeho huby netrápia. čaká na paličky, kedy hodím, huby si môžem riešiť sama. ale tiež ľahne, keď sa motám dlhšie na jednom mieste, to stojí za preskúmanie :lol: .
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod Lucy » Pon 08.10.2018 13:25

zasa strazim tohto smradlaveho geronta, tak som ju aspon cvakla konecne
13 rokov aktualne, minimum zubov, povaha rovnako hrozna stale :lol:
Prílohy
43367835_174100080138998_8234240540304998400_n (1).jpg
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 829
Bydlisko: BA/BB

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod pigie » Pon 08.10.2018 16:37

Oni su taki krasni na tych fotkach, ale ked clovek vie, co je za tym... Inak, robil sa jej kamen, kvoli tomu vypadavali zuby? Fryovi sa robi na prednych neuveritelne, na zadnych ani moc nie, tam to asi kosti a maso obrusuju, ale ocne a predne, to mava nanos, hoc cistim kazde 2-3 mesiace.
Ja som sa vcera stavila u tety. A teta mi hovori, vedla suseda ma takeho skaredeho psika a strasne steka. Hovorim, teta, ved aj moj (lezal mi sposobne pri nohach, lebo nezvladal lezat POTICHU v chodbe) reve ako najaty. A ona dalej, ale ona je TAK skareda, ma len par chlpov. Zbystrim. Ja hovorim, teta, to bude to iste, co mam ja. Nieeee, ved on je krasny, ona je fakt skareda, len na hlave ma par chlpov na na nohach a strasne ma vystekava, mne to velmi vadi, ale co uz s nimi, keby aspon tvoj chcel teraz riadne stekat, nech im to vratim aspon nachvilu. Hmm, teta a nemaju cinskeho chocholateho psa. Ano, tak sa to vola. No, aj ja mam. Nechcela verit :heh: No, neboj teta, on svoje kuzlo isto predvedie, nemusis sa bat, staci ho nechat sameho na dvore :haha: No, ani dvor nebolo treba, teta je totiz imobilna a na kratke vzdialenosti sa presuva stvornozky. Pre mojho psa uplne brutalne desiva vec. Takze zjapal, ked nas vyprevadzala o stosest. Splnil jej zelanie :haha: Hmm, pre mna zistenie, ze ani velmi stari ludia nemusia ustekanych psov, som myslela, ze to casom nejak pride a cloveku to pride roztomile, ale zjavne to cloveku pride roztomile uz hned od zaciatku, na stare kolena sa to nespravi :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod Lucy » Uto 09.10.2018 6:39

jj tie zuby su katastrofa, aj sme to davali cistit, barfovali sme, ale tieto male plemena preslachtene podla mna nemozu mat dobre zuby
ked to porovnam s josou, co je rovnako stara a ma najlepsie zuby zo vsetkych nasich psov :pac:

naposledy co sme boli jej vytrhali 12 zubov, ale v tomto veku mi to pride uz zbytocne do narkozy ju davat, ja mam z toho vcelku stres

ale zase sa vcelku pekne ochlpatila, ze hadam ani nema nejake extremne hole miesta okrem zadku...takto spredu vyzera fakt celkom ok :lol:
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 829
Bydlisko: BA/BB

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod pigie » Uto 09.10.2018 7:17

Ja cistim sama doma, sa s nim neondeju. Sa este divim, ze pri jeho strachopudej povahe napriek vsetkym nasilnostiam na nom pachanymi ma neustale zboznuje a miluje :heh: Ale tie zuby su fakt des, to suhlasim, ale on vsetko hryze zadnymi, nech mu dam cokolvek :nwm: Ale teda zatial vypadaju dobre, teda ked ich ocistim :prd:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod pigie » Štv 11.10.2018 17:39

O nie, nie, nie. Pri veceri sa rozhodol, ze aj opadane listie urcite vypadlo z misky, tak zozral 3 listy z agatu, blizko misky ako sucast vecere :prd:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod kellee » Štv 11.10.2018 17:58

ehm agat je jedovaty? ci to si mylim s niecim inym?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod pigie » Štv 11.10.2018 18:05

Uvidime nakolko je jedovaty :heh: Podam hlasenie.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod kellee » Štv 11.10.2018 18:07

aj si mu nieco dala, ci ides cakat?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod pigie » Štv 11.10.2018 18:16

zivocisne uhlie
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod kellee » Štv 11.10.2018 18:27

uff, daj potom hlasenie, ale vravi sa ze zla burina nevyhynie :lol:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod pigie » Ned 04.11.2018 13:51

Aj som zabudla, vobec nic mu nebolo, ani riedke :kak: nemal, ani nevracal.
A takto to vypada tesne pred vycerenim zubov a seknutim :heh:
Prílohy
IMG_1189.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod Liana » Ned 04.11.2018 22:55

pigie píše:Ja cistim sama doma, sa s nim neondeju. Sa este divim, ze pri jeho strachopudej povahe napriek vsetkym nasilnostiam na nom pachanymi ma neustale zboznuje a miluje :heh: Ale tie zuby su fakt des, to suhlasim, ale on vsetko hryze zadnymi, nech mu dam cokolvek :nwm: Ale teda zatial vypadaju dobre, teda ked ich ocistim :prd:


Pigie čím a ako cistis?
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod pigie » Pon 05.11.2018 6:09

Skrabkou, mechanicky proste.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI