Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Pepo_svk » Str 26.09.2018 8:27

Dakujem vsetkym za rady, komenty a pomoc. Vazim si to. :smile: Velka vdaka aj tebe Shel-chan za tvoj cas a ochotu. Priznam sa, ze z toho vsetkeho co citam by bola asi najlepsia moznost kupit psika z chovu, ktory nejakou smeisnou drobnostou nevyhovuje tym vystavnym pravidlam. Chcem sa vsak opytat, vedeli by ste mi niekto povedat, aka je vacsinou taka rozumna cena za steniatko z chovnej stanice? Aby som mal priblizne prehlad, kto pyta privela alebo kto ide trocha pod cenu a podobne. Dakujem vam este raz vsetkym. :jop:
Pepo_svk
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod hisham » Str 26.09.2018 11:57

Cim vzacnejsie plemeno, tym drahsie. Ale psika s PP v pet kvalite kupis lacnejsie ako stena bPP. Napr. moj stal 400 eur (co samo o sebe nie je vela na psa s PP - aspon vidis, ze sa da zohnat) a keby som si uplatnila zlavu kvoli pet kvalite, tak je za 200.
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Str 26.09.2018 12:06

viewtopic.php?f=30&t=4460&hilit=cena+pp&start=570

ono aj cim modnejsie plemeno, tym drahsie... :ha:
taka bezna cena vseobecne za nie raritne plemeno u nas je cca 500 eur. moze sa pohybovat tak od 200 - 1000 eur bezne. dalej sa to odvija od vrhu, jedinca... u niektorych plemien su drahsie sucky, niekde naopak. podla dopytu...

Offtopic: hisham, ta cena hakua ma dost prekvapila :oo:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Pepo_svk » Str 26.09.2018 12:07

hisham píše:Cim vzacnejsie plemeno, tym drahsie. Ale psika s PP v pet kvalite kupis lacnejsie ako stena bPP. Napr. moj stal 400 eur (co samo o sebe nie je vela na psa s PP - aspon vidis, ze sa da zohnat) a keby som si uplatnila zlavu kvoli pet kvalite, tak je za 200.


Aha, rozumiem. Takze taky stafordsirsky bulterierak stoji v nejakej chovnej stanici tych 600-800 eur, tak v pripade, ze narazim na steniatko v pet kvalite, mohla by sa ta cena pohybovat mozno okolo 400 alebo menej eur? Este ak by som sa mohol opytat tak vseobecne. Mozno budem zniet ako hlupak, ale predsa.

Co by som si mal vsimat u takeho steniatka s PP najviac? Urcite zdravotne predpoklady ako bolo spomenute vyssie (pre dane plemeno specialne). K tomu v akom prostredi je vychovavane (z mojho pohladu ano - malo by mat dobry vztah a reakcie k ostatnym ludom, detom, ale najlepsie aj psom, zvieratam). Su este nejake take vycnievajuce veci, na ktore sa vyslovene sustredit?
Pepo_svk
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod hisham » Str 26.09.2018 12:20

wer píše:Offtopic: hisham, ta cena hakua ma dost prekvapila :oo:

Aky lacny... :haha:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Str 26.09.2018 12:22

to je nahodou dobra otazka. :angel:
to zdravie si moc nevies skontrolovat na stenati (akurat fakt nejake viditelne vady fyzicke), inak sa to prejavi (resp zisti vysetrenim) az v dospelosti. to treba preklepnut rodicov, surodencov rodicov, pripadne predosle vrhy. neiktore plemena maju databazy, to je super, lebo clovek moze mat objektivny prehlad. inak sa casto info zle zhana, hlavne laikovi... ono taky poctivy vyber uz len chovky zaberie dooost vela casu... niekedy je fajn ist pozriet na daku klubovu vystavu, pozoznamovat sa s chovatelmi, vidiet tie zvierata nazivo. aj v nie domacom prostredi. ak je takyto spravny zaklad, tak je predpoklad, ze tie stence su vyrovnane a dalsi vyber je prakticky uz len o "sympatiach". :lol: ak mas stence dostupne vzdialenostne, tak su lepsie aj viacere navstevy, keby nahodou zrovna mali fazu spanku a pod... ale ono aj tak vzdy najlepsie poradi chovatel - je s nimi denne, vidi, ako sa spravaju, ake maju predpoklady a ktore sa komu hodi podla zamerania..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Str 26.09.2018 12:22

hisham píše:
wer píše:Offtopic: hisham, ta cena hakua ma dost prekvapila :oo:

Aky lacny... :haha:

hej, lebo som cakala, ze take malopocetne plemeno bude stat viac.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod hisham » Str 26.09.2018 12:24

Ja viem, ja som to myslela, ze aky lacny, taky vzacny :ha: (alebo pracny :lol: )
Mna to tiez prekvapilo a myslim, ze v inych staniciach sa pohybuje cena inde. Skor od 600 hore.
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod pigie » Str 26.09.2018 12:50

Ono to je len o plemene podla mna. Fry bol velmi lacny a fundla pod 1000eur tu v okoli zozeniem uz len s vyraznou vadou... Staci sa spytat v klube a oni by mali vediet povedat orientacnu cenu aj za pet jedinca.
Este by som ti poradila reakciu stenata na hluk poznat predtym ako si ho vyberies, lebo zivot jedincom, co sa boji burky je tiez nic moc.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Elis » Str 26.09.2018 13:02

Offtopic:
pigie píše:Este by som ti poradila reakciu stenata na hluk poznat predtym ako si ho vyberies,


ty jsi taky takovy ten zajemce o stene, co mlati klicema o zem ? :angel: :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod kellee » Str 26.09.2018 13:07

tak terviky sli istu dobu aj nizsie.

kamaratka napriklad labika s PP s podkusom kupila za 200€ u toho staffbulika by som si nerobila nadeje, na 400 a menej
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Elis » Str 26.09.2018 13:14

kellee píše:u toho staffbulika by som si nerobila nadeje, na 400 a menej


jj. je to modni plemeno ted.

a bacha u nich i na modrou barvu - nese zdravotni rizika.
videla jsem ty inzeraty a jen modre si sdilel -to je vazne ted hlavni barva mnozitelu, na kterou jedou.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod kellee » Str 26.09.2018 13:16

no presne, tam by som aj u pet kvality cakala skor vyssiu cenu. Elis ake rozika nesie modra farba? a je modra v standarde ako povolena?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod pigie » Str 26.09.2018 13:30

Elis píše:Offtopic:
pigie píše:Este by som ti poradila reakciu stenata na hluk poznat predtym ako si ho vyberies,


ty jsi taky takovy ten zajemce o stene, co mlati klicema o zem ? :angel: :lol:

Nie, ja sa opytam chovatela :nwm: (A teda u maleho psa by mi taka reakcia nevadila, u velkeho hodne... Videla som, zazila som, neprosim :ha: )
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Elis » Str 26.09.2018 13:39

kellee píše: je modra v standarde ako povolena?


ano, je to povolena barva - zredena cerna...
ale je taky modni a mnozi se všechno, co ma tuhle "spravnou" barvu. to je první riziko. druhé prokazane je alopecie.
Offtopic: a zbytek -je info "mezi radkama" od chovatelu na moje konkretni dotazy k modre
proste modreho je treba proverit 2x tak peclive :yes:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách