Vodítka

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Re: Vodítka

Poslaťod Elis » Uto 22.11.2016 14:05

ne, hst urcite ne...

a diky.

e-dogshop.sk, firedog, kynologickepotreby.sk, Julius K9, HS, dogtrace - všechno jsem prosla a nic...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Vodítka

Poslaťod wer » Uto 22.11.2016 14:14

dogtech mal bielo-cierne. ale prijemne a makke to moc nie je... mozno sa nevyraba uz...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vodítka

Poslaťod Elis » Uto 22.11.2016 14:32

ten dogtech je nejpodobnejsi, ale ne, není to ono porad.
http://www.dogtech.cz/p/pogumovane-vodi ... -31808964/

a to byla nejake nemecka firma...
az si vzpomenu, presne budes vedet, ze o je ona :-)
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Vodítka

Poslaťod calwen » Uto 22.11.2016 14:36

Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Vodítka

Poslaťod kives » Štv 13.04.2017 7:52

Kde nájdem info, na koľko kg psa je toto vodítko?
http://www.zoohit.cz/shop/psi/voditka_o ... ?rrec=true
lebo L-ko je na max. 50 kg, krpatý má 45kg, mi to príde hodne natesno.
ako ste s ním spokojné?
potrebovala by som ho na bežné cik venče. ako sa zasekáva pri pohybe pásky?

edit: našla som, 75kg :lol:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2889
Bydlisko: Košice

Re: Vodítka

Poslaťod wer » Štv 13.04.2017 8:10

mam, perfektne je.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vodítka

Poslaťod kives » Štv 13.04.2017 13:07

Ďakujem :smile: .
a ktoré máš? ale Paxík má asi menej kíl ako môj.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2889
Bydlisko: Košice

Re: Vodítka

Poslaťod Efa » Štv 13.04.2017 13:25

kives ja ho mám tiež, ale len Lko a na moje suky úplne postačuje .... známa má na dobíka - psa už XLko a dokonca 10 m a tiež je spokojná ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Vodítka

Poslaťod wer » Štv 13.04.2017 13:59

Toto konkretne - xl. Pax ma 42 kg a teda myslim, ze je (bol) o dost divokejsi zase :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vodítka

Poslaťod kives » Štv 13.04.2017 16:19

Asi hej. Ok, pojdem teda do toho xl. Dik baby :smile: .
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2889
Bydlisko: Košice

Re: Vodítka

Poslaťod ivana1 » Ned 28.05.2017 11:55

ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Vodítka

Poslaťod Snezienka123 » Sob 06.01.2018 19:02

Na Vianoce som si konečne dopriala Lishinu...a musím povedať, že je to fakt super. Poškuľovala som po ňom vyše troch rokov, ale ani to neľutujem, lebo medzi tým začali vyrábať aj pre menšie psy...dovtedy bolo len Lishinu original a to je pre psy do 30 kg.
Keďže som sa nedopátrala zatiaľ na DF k žiadnej recenzii, či skúsenostiam s jeho používaním, dám sem recenziu ja, snáď niekomu pomôže:
Ja mám Lishinu light lock, čo by malo byť pre psov od 3 do 6 kg. Síce až na druhý pokus, lebo som objednala Lishinu do 8 kg (také vlastne ani nie je), aj mi ho eshop vyfakturoval, ale dodali vodítko do 30 kg, takže ma čakala reklamácia, kedy uznali, že vina je na ich strane, vraj do 8 kg nemajú, a mali na nete zlé popisky, ktoré tam majú dodnes :ach: Takže som nakoniec musela objednať inde, za trochu vyššiu cenu, ale poslali mi aj stopper...takže ma to tak veľmi drahšie nevyšlo od toho pôvodne kúpeného.
S vodítkom som veľmi spokojná, konečne mám voľné ruky, takto v zime som s nimi mala problém aj v rukaviciach, mi proste zima na ne nerobí dobre. Takže psina je kvázi na flexine a ja mám ruky voľné :smile:
Je to vodítko pre ovládateľné psy, takže bezprízorné psíky, čo nie sú ovládateľné hlasom/povelom, naň nepatria. Vodítko je samonavíjacie, trojmetrové, pri prudkom pohybe psa alebo ruky zastaviteľné, blokne sa asi ako autopás...takže ak niečo hrozí alebo pes by niekam prudko vyrazil, tak by sa stoplo a kým sa nepovolí ťah, tak sa neuvoľní. Čiže, ak pes nie je privolateľný, tak by asi jeho dopravenie k sebe človek musel nejako rúčkovať (ako experti, čo nevedia narábať s flexi vodítkom), prípadne šklbať/zasekávať a priťahovať (ale to si v praxi ani predstavovať nechcem).
Má reflexné prešitie na spodnej, tej hrubej časti, mám tam aj oko/slučku, ak je potreba previesť/pridržať psa na veľmi krátko. No, priznám sa, že pri type light lock, mohli túto časť vodítka aspoň o 10 cm urobiť dlhšiu, lebo ľahší pes býva aj menší, a tak moja psina s cca 25 cm v kohútiku by musela byť fakt veľmi blízko...aj keď uznávam, že ona so svojou váhou cca 2,5-2,7 kg je ešte pod váhovým limitom aj pre toto vodítko.
Vodítko sa ľahko a plynule navíja a odvíja. Povedala by som však, že ak ho človek má nasadené na ruke podľa návodu, tak je pohodlnejšie pre tých, čo vodia psa v pravej ruke. Ja mávam malú na ľavej, tak mne a aj očividne aj psine prekážalo také to neustále ošúchavanie sa šnúry o tú navíjaciu časť (pretože otvor navíjania je v pravej spodnej časti, asi by mohlo byť v strede). Vyriešili sme to našťastie veľmi rýchlo, len som ho otočila na zápästí tak, že ho nemám zvrchu ako hodinky, ale z vonkajšej bočnej strany zápästia...a je to super rozdiel...odvtedy bola prechádzka pohodová, nič nás nerušilo.
K vodítku mi poslali aj stopper, za ktorý sa pripláca alebo ho niekde ponúkajú ako darček zdarma k zakúpenému vodítku ako akciu. Ja som nevedela, že v zásielke bude. Vedela som, že také niečo je, no netušila som na čo. Takže som dodatočne zisťovala ako sa to používa a na čo to slúži... Je to na fixáciu vodítka na nejakej mnou určenej dĺžke...priznám sa, že som si do môjho stopper dala natrvalo a aj občas využívam...popravde niečo takéto, nejaká stopka mohla byť už priamo na navíjacej časti vodítka, určite by sa využila...a ak by to bolo niečo na gombík, ako je na flexi na trvalú fixáciu, tak by to bolo super, viac využiteľné a viac handsfree (čo je hlavnou myšlienkou tohto vodítka). Škoda, že to ešte takto nevyriešil výrobca (možno sa raz dožijeme), a priznám sa, že stopper by mal byť jeho neoddeliteľnou súčasťou...a nie oddeliteľnou a ešte predávanou navyše za príplatok. Niekde som aj čítala recenziu, že stopper väčšieho psa neudrží, že sa to lanko z neho vyvlečie...tak to sem radšej píšem, keďže to neviem potvrdiť ani vyvrátiť, aby ste prípadne rátali aj s touto možnosťou.
Čo sa týka samotného stoputia vodítka, v ruke som skúšala, funguje...no priamo na psovi iba raz...viac jej to robiť nemienim...keďže je poslušná, kedykoľvek ju stopnem a privolám aj bez toho...a určite jej to príjemné nebolo...teší ma, že to tam je, v prípade nejakého skratu/vybehnutia psa...ale pre každodenné využitie asi nie, určite nie pre tak malého psa ako mám ja.
Takže až na ten stopper a kratšiu pevnú časť vodítka, pre mňa a na moje využitie (keďže mám psa v bežnej prevádzke skôr navoľno, ale predsa len občas a v niektorých situáciách, či miestach na vodítku) je to super a som spokojná. Aj keď sa mi bude hárať aj na dlhšie prechádzky v meste...využijem :yes:
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Vodítka

Poslaťod wer » Str 12.09.2018 10:38

zase dotaz na flexinu. ste tu pisali, ze mate na menej kg, ako maju vase psy.. aky rozdiel cca? rozmyslam, ze si teda kupim na 25-30 kg psa este, lebo hento stare paxove je fakt mega tazke a ten spatny tah je tam fakt silny (tusim to je do 50 kg?). plus teda mate tipy na nejake konkretne - nie tazke, idealne 8 metrove?
Offtopic: shel, uz ti ho vratim za chvilku, posluzilo vyborne, zatial je cele :hi: :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vodítka

Poslaťod Connie » Str 12.09.2018 10:45

Wer, ja mám na cca 25kg Alicu 8 metrovú flexu do 20kg, lankovú. Vodítko váži nejakých 400g a prekvapivo stále drží. :yes:

Toto je ono (tam je napísaná váha 230g, ale podľa mňa je ťažšie. :nwm: )
https://www.mall.sk/samonavijacie-vodit ... 0kg-zelene
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Vodítka

Poslaťod wer » Str 12.09.2018 10:52

jaj, to len taky maly rozdiel? :lol: lebo ja ratam, ze bude mat tak 40 kg :heh: a na 30 kg nevidim nejak, len do 25 kg... :ua:
ale hen, na co som nadabila :aaa: https://www.jkanimals.sk/sk/psy/samonav ... 699-2.html
akoze ta cena, nie ze sa mi to paci :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Potreby pre psy