Obrany

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Obrany

Poslaťod Elis » Pon 27.08.2018 14:05

Jsem videla male stenata, co chtěla vrazdit odmala. bez uceni. a nekdy to bylo tak silne, ze jsem i premyslela, jestli to vůbec pujde nejak pokrotit...a pak koristniky, co se vrazdit bez problemu naucili.

Offtopic: Ale ja vazne na téma obran moc diskutovat nemuzu :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Obrany

Poslaťod hisham » Pon 27.08.2018 14:25

Ja si myslim, ze ma este cas, ved je fakt malicky. A ako hovoris, ked ho to netankuje, tak by som to nechala na neskor, ked to bude moct byt intenzivnejsie a zaujimavejsie pre neho.

Ale podla mna ty poznas najlepsie odpoved na svoju otazku :smile:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Obrany

Poslaťod Elis » Pon 27.08.2018 15:11

hisham píše:Ale podla mna ty poznas najlepsie odpoved na svoju otazku


tak ja ty obavy zase chapu. obrany si clovek neudela sam a jen slepe verit ve figa často nefunguje.
A DF beru jako místo, kde se to da probrat docela smysluplne :no:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Obrany

Poslaťod hisham » Pon 27.08.2018 15:15

Aj ja to chapem a nechcem tym ani povedat, ze wer by sa nemala nic pytat, lebo je skusena :heh: Len ju chcem povzbudit, nech veri svojim instinktom, lebo si myslim, ze si to moze dovolit.
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Obrany

Poslaťod Elis » Pon 27.08.2018 15:35

pochopila jsem to :no:

Offtopic: jen je pravda, ze i kdyby milion psu clovek mel za sebou -ustat tlak okoli a verit hlavne svému pocitu - je porad stejne tezke.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Obrany

Poslaťod elfinka » Str 29.08.2018 17:17

Tak som sa dočkala aj ja nakoniec, Fido po 4 rokoch trápenia splnil Zkoušku Mistru (ZM) :aaa: :jupi:
A potvrdila som si pri tom, že ďalej to nemá zmysel siliť.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Obrany

Poslaťod Elis » Štv 30.08.2018 7:04

parada :winner:

a pamatuju si dobře, ze ted jdes na vystavu ? :angel:

Offtopic: a tohle majitele pracaku nepochopi :lol: :joint:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Obrany

Poslaťod clupko » Štv 30.08.2018 7:58

gratulujem :jop:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1915
Bydlisko: za horami

Re: Obrany

Poslaťod wer » Uto 04.09.2018 19:01

Tak dam sem videjko z nasich obran, ako sa s tym teda pasujeme, na co som sa pytala :lol: https://youtu.be/BvLQADT4IxE
Dom dufala, ze sa aj puk vyjadri, hadam sa objavi.. :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obrany

Poslaťod pigie » Str 05.09.2018 8:38

Offtopic: OT, ale boze on uz je velky. Sa to nezda z tych fotiek, co pridavas, ale takto na videu... Ziadne tintitko uz :heh: Fakt dorast :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Obrany

Poslaťod wer » Str 05.09.2018 8:40

Offtopic: je. aj srst uz nema stenaciu. si musim stale prizvukovat, ze je to male bejby a nemam mu nakladat. :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obrany

Poslaťod Puk » Pia 07.09.2018 11:12

wer píše:Dom dufala, ze sa aj puk vyjadri, hadam sa objavi.. :heh:


OK - môj pohľad. Šteňa je podľa prejavu koristník, viac ho zaujíma motorka, ako figurant. Ale to je celkom OK, pretože ho chceš na šport (predpokladám). Prerábať netreba a "prerábka" možno príde sama od seba a s vekom a skúsenosťami. Umelo prerábať netreba, treba ísť na to štýlom podpory, ako si to nastavíte vy. Reakcie sú na tento vek primerané a slušné (baví ho to) pre dobrého psa v budúcnosti, a príliš dobré, ak by mal byť priemerný (necháp v zlom). Neboj sa sem tam urobiť (hoci nevedome) aj nejakú chybu. Ty chyby opakovať nebudeš, takže do zlozvyku to neprejde. Naopak, ak si po premietneš naspäť doma v kľude, tak tie chyby ti skôr naznačia smer ako na psa. A možno ich skoriguje aj šteniak. Ale, čo by som ešte, ako stará škola - už od tohto veku (napriek tomu, že pes je koristník!) ho učil základ : stojaci figurant sa vyštekáva, pohybujúci sa figurant sa kúše. Preto by som si tieto veci tak trochu vyjasnil s figurantom, lebo sa mi javí ako trochu drevený, alebo možno len podceňuje to, že dáva kúsať šteniakovi. Chyba, všetko treba robiť "ako naozaj". A k tebe - práca s vodítkom počas zákusu a potom pri víťazstve - zase nič v zlom, len môj názor. PS. Do výmeny zubov by som u tohto psa nečakal. Vidí sa mi, že mu nebude vadiť ani nejaký vyfrknutý mliečny zub nejakým peškom, či kožou... :lol:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Obrany

Poslaťod wer » Pia 07.09.2018 11:29

Ok, puk, vdaka!
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obrany

Poslaťod Elis » Str 26.12.2018 12:03

Offtopic: Puk - jsi tady ? :angel:

co moloss, sportovka - a kousani na ringo?
je mozne, ze si ma nem cuba "zvedne"? nebo ji udelam v hlave chaos?
kouse na manžetu, tohle by mel byt další level.
porad bych ji potrebovala trosku vic znepricetnit :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Obrany

Poslaťod Puk » Pia 28.12.2018 8:28

Elis píše:Offtopic: Puk - jsi tady ? :angel:

co moloss, sportovka - a kousani na ringo?
je mozne, ze si ma nem cuba "zvedne"? nebo ji udelam v hlave chaos?
kouse na manžetu, tohle by mel byt další level.
porad bych ji potrebovala trosku vic znepricetnit :lol:


Dnes už... :ua:

elis, budem len teoretizovať, lebo som nevidel Tvojich psov a tú kombináciu čo spomínaš som kedysi robil len so svojim jediným psom (NO). Mám molosa, ale s ním nerobím športovku. Kúše na oboje bez problémov, ale ona to berie vážne v oboch prípadoch.
Nemyslím si, že by jej v hlave urobila chaos, pokiaľ to výrazne odlíšiš. Molos myslí inak, ako ostatné športové plemená, to vieš sama. Čo pod tým odlíšením myslím je to (nie návod, ale ako by som postupoval v Tvojom prípade ja - aj keď pripúšťam neznalosť Tvojich psov), odlíšenie od hryzenia na rukáv. Teda: ruky figuranta sú vo fáze zákusu za chrbtom - zákusy sú do trupu, ev. do nôh (ale tam radšej nie), ruky využíva figurant potom neskôr až na "samotný boj" s čubou. Výrazný hlasový prejav a v konečnej fáze je na zemi (leží) a až potom prichádza povel na pustenie. Dĺžka boja sa dá predlžovať. Tá púšťačka preto na zemi, lebo to je presne to odlíšenie a počítaj, že bude neochotnejšia. Záver cviku je útek figuranta, jeho zahnanie. V ringu počítaj so zhoršenými (vizuálne - plnosť, nie tlakom) zákusmi, neochotnejšou púšťačkou. Do akej miery sa to prejaví potom pri prechode na športovku je myslím, individuálne pes od psa. Ale nepredpokladám nejaké veľké a zásadné, po pár takýchto kúsačkách to začne brať ako ventil. Alebo vážne - to neviem... Každopádne - pre figiho : dĺžka nohavíc a pevné topánky, nie kopačky, či tenisky - aby potom na chirurgii nebol prekvapený...
A "znepríčetnenie" - u molosa asi nedosiahneš na "pľaci" - aspoň nemyslím vizuálne. Možno zvýšený pohyb figuranta - ale tým sa to veľmi nechce. A potom - vždy sa za všetko platí na druhej strane daň - aj "znepríčetnenie" Osobne by som nešiel až do tohto levelu, stačí to bežné ringo a urobiť z toho zábavu a trochu iný štýl "boja", takže odpoveď na Tvoju otázku - myslím, že sa určite zdvihne, ale do akej miery to bude mať vplyv na športovku a jej hodnotenie (lebo tu bude zrejme kameň úrazu :yes: ) zistíš, keď to urobíš. Keď to neurobíš, nezistíš. Suke to nemá čím a ako ublížiť, len zase dostane nové podnety - otázka - ako to ona vyhodnotí... Ale priestor na ev. opravu tam vždy je a možno ani žiadna oprava nebude treba. Len môj pohľad.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia