Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod Pato11 » Str 24.01.2018 15:12

wer píše:urcite nevadi. :heh: rozdiel je akurat vo velkosti, niezeby to malo daky ucinok nebodaj.. :ha:

Dobre, aj som si myslel :lol:
Pato11
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod Noelle » Pia 16.02.2018 11:19

Luculka píše:ustnu vodu Menforsan nepoznam, len ma zarazilo, ze obsahuje xylitol, ktory je pre psa toxicky z dovodu zlyhania pecene..
som si vygooglila ..
http://www.psisvet.sk/index.php/o-psoch ... nebezpecne

aj ja som s radostou kupila psovi zubnu pastu s xylitolom, a potom som sa dozvedela, ze psy ho nesmu.. tak som ju pouzivala ja :)


Práve skúmam ústne vody pre psov a tiež som našla nejakú, čo obsahuje xylitol. Nechápem to, ako to že to predávajú, keď to je pre psov toxické - po cca 30 min. po požití (samozrejme nejakého určitého množstva), môže nastav diabetický záchvat kvôli poklesu glukózy v krvi (a tiež hrozí riziko vzniku idiopatickej pečeňovej nekrózy). Už som videla viac produktov pre psov alebo mačky obsahujúcich absolútne nevhodné prísady. Nejako mi to hlava nebere :nie:
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod Lindchen » Uto 24.07.2018 9:14

Tí, čo používate Dokonalú lásku, funguje vám to?
Odhliadnuc od toho, že pes mi z toho kýcha, kašle a bojí sa, nevidím zatiaľ žiadny efekt. :ua:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod Miska 007 » Sob 29.09.2018 21:57

Dobry potrebujem poradit mam shitzu a zacali mu zapachat s ust ma aj na zuby aj na cistenie na zuvanie je pravda ze zuby sme mu niak necistili lebo nebol dovod ked po kazdej kontrole veterinara mal ukazkove zuby .co robit dakujem
Miska 007
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Ultrazvuková zubná kefka

Poslaťod gsilvi » Pon 03.06.2019 20:23

Ahoj, má niekto reálnu skúsenosť s ultrazvukovou zubnou kefkou pre psov? Našej yorkshirku už nemôžeme dať odstrániť zubný kameň pod narkózu.Tak som našla túto kefku, len neviem, či naozaj funguje, alebo je to len ďalší výrobok s vysokou cenou a nefunkčný.
gsilvi
Okoloidúci
 
Príspevky: 0

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod Sandra.Rocky » Pon 21.10.2019 19:25

Stretli ste sa už niekto s tým, že zápal ďasien a zubný kameň spôsoboval psovi problémy s trávením (najprv hnačky, po ustúpení hnačiek pretrvávajúca plynatosť a/alebo bolesti brucha aj napriek veterinárnej diéte bez granúl, ktoré mu dovtedy dlho sedeli)? Boli sme dneska na kontrole po tom, čo mu kvôli tým hnačkám robili hematologické vyšetrenie a biochémiu, a vetka sa ma pokúšala presvedčiť, že ten zápal nestačí iba preliečiť antibiotikami, ale že to treba ešte dodatočne preliečiť odstránením zubného kameňa pod uspatím, a nejak nechcela poňať to, že sa už 14-ročného psa, s najnovšie zisteným šelestom na srdci (kvôli tým prioritným problémom s trávením sa ešte nestihlo spraviť EKG, čo je za tým) jednoducho uspávať bojím – práve skrz jeho vek a ten šelest na srdci. Dali by ste? Alebo si stáli za svojím?
Sandra.Rocky
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 445
Bydlisko: Bratislava

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod elfinka » Uto 29.10.2019 12:43

Sandra - to je tazke rozhodovanie, zubny kamen moze naozaj narobit velke problemy v celom organizme. A kludne aj s travenim, vsak to ma na zuboch nalepene antibiotikami nepreliecitelne obrovske lozisko bakterii.
Inak na cistenie zubov sa snad pes iba prispava a nemalo by to byt tak nebezpecne, nie? Ale neviem, ja som to este (stale) neriesila

A ja mam otazku na znalych - mate niekto fintu na to, ako psovi vycistit vnutornu stranu zubov? Lebo vonkajsiu uz celkom pekne drzi, aj vycistit kefkou aj si necha oskrabavat kamen kludne spod dasna. Ale neviem prist na to ako vycistit vnutornu stranu a tu uz zacina mat tiez celkom skaredu.

(a som strasna lemra, stale som sa nevykopala s nim ist na cistenie, to vyzera ze mu to skor sama docistim doma po troskach nez sa niekam objednam :ach: )
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod pigie » Uto 29.10.2019 12:56

Sandra.Rocky píše:Stretli ste sa už niekto s tým, že zápal ďasien a zubný kameň spôsoboval psovi problémy s trávením

Nie s travenim, ale sposobil zlyhanie obliciek...

Elfinka a z vnutornej strany idem na to ako z vonkajsej, len otvorim papulu :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod Sunny » Uto 29.10.2019 13:38

To fakt? :oo: Že by tie obličky u Ice boli nakoniec jej hnusnými zubami? :ua:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod pigie » Uto 29.10.2019 13:40

Vet sa tak vyjadril, ze to nemoze vylucit a byva caste toto spojenie zanedbany chrup a zlyhavanie obliciek.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod Lindchen » Uto 29.10.2019 13:46

Aj mne to vet vravel, že zuby určite treba robiť, pokiaľ sa len trochu dá, lebo obličky a srdce.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod Sunny » Uto 29.10.2019 13:49

Hm, zaujímavé. Ona má tie zuby také divoké, jak je nervák, tak ich mala olámané už keď som si ju brala a za tie roky to ešte zhoršila. Sa jej na ne normálne skúsim pozrieť, či ich má len hnusné, alebo aj kameňové.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod pigie » Uto 29.10.2019 14:09

Tak to co som ja videla v akom stave tie zuby boli, to by hadam ziadny normalny clovek nedopustil... Jej vytrhali polku chrupu, ale uz nepomohlo :ua:
Inak elfinka, som si bola vyskusat, ze ako a ja pouzivam prst ako paku, ze im obom tam vlastne dam medzi zuby prsty :joint: aby nedotvarali usta a tak cistim. Chce to len trocha praxe a pochvaly. Lyovi som zvnutra este nemala co skrabkat, ani Fryovi sa tam toho moc nerobi, ale on ma zuby zvnutra ryhovane a cistim vlastne len ocne, inde kamen nema zvnutra. Ale tie ryhy idu fakt blbo zvnutra cistit.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Zuby - čistenie, starostlivosť, problémy

Poslaťod Sandra.Rocky » Uto 29.10.2019 15:57

pigie píše:
Sandra.Rocky píše:Stretli ste sa už niekto s tým, že zápal ďasien a zubný kameň spôsoboval psovi problémy s trávením

Nie s travenim, ale sposobil zlyhanie obliciek...


Aha, tak ono nakoniec aj ten nadväzujúci zápal močáku predsa len bude tiež tými zubami - dva dni po odoslaní príspevku a ustúpení hnačiek mi začal cikať krv, a v noci sa kvôli cikaniu opakovane pýtať von. A my s vetkou, že aká náhoda, po tom, čo sa mu zakaždým robil kontrolný ultrazvuk pred močením i po ňom, aby vylúčila močové kamene a zväčšenú prostatu, a nasadila mu atb na toto. Dovtedy som si vravela, že je to holt proste starý pes, na ktorého sa všetko lepí, a nespájala to s chrupom. Lebo veď zubný kameň sa mu robil tri roky dozadu, a už vtedy som mala pocit, že sa mi z toho prispatia ledva preberal.
Sandra.Rocky
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 445
Bydlisko: Bratislava

Re: Ultrazvuková zubná kefka

Poslaťod Izzi » Pia 01.11.2019 18:11

Zdravím,
ja takúto kefku používam, ale pre osobnú potrebu, nie pre psa.
Je to dobrá vec, ale podľa môjho neodborného názoru nevhodná pre psov.
Predsa sú tam vysoké kmitočty, čo spôsobujú vybrácie a psovi by to nebolo vôbec príjemné.
Taktiež ten zvuk v hlave.
Izzi
Okoloidúci
 
Príspevky: 5
Bydlisko: Lučenec

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť