Stopy, stopičky...

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Pon 02.07.2018 12:53

jj. ty z OK-petu.
vcera odolali ty 2 hodky - na rozdil od krabicek. byl z mrazaku ale.
na tříhodinovce jsem je uz mela taky s mravencema.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Efa » Pon 02.07.2018 12:58

takže finta je že musia byť zmrazené :hi: ... dík za typ :yes:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Pon 16.07.2018 15:33

mame diskuzi s Elfi o projevu psa :-)

Pripada vam to, jako pes pod tlakem na stope?
Mam porovnani s Elikem a pro me je to nevesele...

https://youtu.be/hNXxXQToNGU

Offtopic: cas 0.52 si nevsimejte - tam korekci přiznávám :lol: ale nervy mam taky jen jedny
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Puk » Uto 17.07.2018 6:24

Podľa mňa práca v priebehu stopy nie. Jednoducho pes má takýto sloh a štýl práce. Aj keď na prvom predmete bolo vidno trochu neistoty zrejme pod nátlakom, ale obidva ďalšie predmety už OK, keď dostalo istotu. Fajn je aj to, že aj pri overení zadnými nohami je vždy "na stope". Dobrý terén! :jop:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Uto 17.07.2018 7:39

chyba mi tam nastup na stopu, z toho by sa dalo asi viac posudit :angel: lebo toto moze byt proste psov styl - sustredeny, rozvazny, ale moze tak nejak vyzerat aj pes pod tlakom.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Uto 17.07.2018 11:20

Puk píše:Jednoducho pes má takýto sloh a štýl práce.


Asi ano.
Vypracovani stop ma mnohem "cistci" nez Eliska - nedela moc chyby, to overeni se zadnima ve stope se naučila sama :smile:
Jen přes veskere snahy - je porad takovahle pro me nemastna, neslana. Asi od zacatku. A vlastne při vsem, nejen na stope :angel:
Trosku me uz teda uklidnuje - jak chodi i starsi a tezsi stopy - projev ani styl se nemeni -ale je ji to jedno, cucha tezke stopy takhle a neztraci se.
Uvidíme naostro, no. :lol: jestli to unese...

Na tom prvním predmetu - presla drevo. Moc dlouho jsem zvýrazňovala místo a ted oznacuje zesileny pach a ne předmět. tj. lehne, kde se zastavim a za chuze polozeny předmět občas prejde. Co si u me splhla, tak ze uz se sama opravuje, aby lezela rovne i když napoprvé po te korekci zalehla nakřivo :lol:

wer píše:chyba mi tam nastup na stopu


pozde me napadlo, ze budeme tocit. Ale v podstatete se- asi soustredi. Smykem me k naslapu rozhodne netahne, ale zajem ma. Priste :no:

Tady je Elik - jako není to stopa, co by se s ni clovek chlubil, ale tak není každý den posviceni :hi:
Ale projev ji nikdo uprit nemůže :-D
https://youtu.be/0FHQJ7TFYTg?t=1m39s
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Uto 17.07.2018 11:24

ono nie kazdy pes vrti chvostom pri sustredeni. takze podla toho sa to tazko posudzuje. ak ma zaujem, ide presne, sustredene, tak asi nie je moc co vytykat. ale urcite by sa nasli experti, co vytknu nizke nasadenie napr... :lol: :pac:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Uto 17.07.2018 11:31

wer píše: urcite by sa nasli experti, co vytknu nizke nasadenie napr


uz se nasli…
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod elfinka » Uto 17.07.2018 11:48

Fido za zivot zakrutil chvostom na stope mozno 3x? A pritom som si ista ze je to jedna z jeho najoblubenejsich aktivit. Aj ked mu nejde uplne tip top podla skusobaku :lol:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Str 18.07.2018 8:27

elfinka píše:za zivot zakrutil chvostom na stope mozno 3x?


jsem pod vlivem Elisky, která vrti celym psem vždycky a všude :lol:
Kaca se porad tvari na.rane, jako buh pomsty - vlastne ani nevim, jakym pravem požaduju, ze by se zrovna na stope mela tvarit vesele :joint:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Puk » Str 18.07.2018 21:26

Elis, je to molos, čo chceš? Pes od psa sa líši. Prvé video - pes je sústredený, len k...t ho bude hodnotiť ako krasokorčuliara. Čuchanie je o záujme, presvedčivosti, sústredení, chuti a presnosti. To všetko tam je. Kto môže toto posudzovať ako prácu "pod tlakom" tak by sa mal na to vykašľať. Nerieš chobotiny... Cesta je dobrá.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Štv 19.07.2018 8:53

Puk píše:Nerieš chobotiny... Cesta je dobrá.


OK. prestanu :lol:
a dekuju!
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod kives » Pia 20.07.2018 9:27

pre pokoj na duši, mne bolo vytknuté vrtenie chvostom... vraj ak vrtí, tak sa nesústredí. po otázke, čo asi s tým mám robiť, tak sťažiť. a vrtel aj tak :lol: . podľa mňa je to pes od psa.
Elik je rozkošný vrtichvost :lol:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Pon 23.07.2018 13:14

kives píše:mne bolo vytknuté vrtenie chvostom


se vazne asi clovek nezavdeci vsem :lol:
Elik timhle projevem vždycky naopak každého nadchne...

se mi ted něco povedlo ale :pac:
trenovali jsme na poli neproslapane stopy tj. proste není moc videt, kudy stopa vede.
a nespočítala jsem si oznacene predmety :pac: :pac:
no nezdrbala jsem Kacu za to, ze odchazela po me stope k autu?

a prisla jsem na to az po naslapani nahradni stopy, když jsem si konecne sahla do kapsy a prepocitala jsem si, kolik jich mam.
nekdy nechapu, ze ještě porad obe cuchaji.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod kives » Uto 24.07.2018 11:27

:heh:
to poznáme. som bola tak vďačná všetkým svätým, že to toho psa baví tak, že ho neodradí ani nedonosený majiteľ :haha: . som sa potom naučila držať ústa a počkať, ak som si nebola istá. vždy sa oplatilo (no dobre, skoro vždy, ale viac ako 90% prípadov sa oplatilo).
a to potom do toho vstupovali ešte také chuťovky, ako že mi škrečok ukradol kožený predmet :pac: . a človek si je istý (aspoň raz), kam to položil a ešte že som ho nekorigovala...
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia