Tréningová videoporadňa

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod Lindchen » Štv 12.07.2018 13:27

Myslím to teraz v dobrom, neviem ako presne vlastne trénuješ, ale podľa mňa nie je žiaduce, aby sa pes trhal, keď zbadá kužeľ. Položím takto kužeľ vedľa Arisiaka a tiež nič nebude robiť.
Ako začínaš, vedieš a končíš tréning? Aký je dlhý, dávaš nejaké pauzy? Podľa čoho volíš tempo cvičenia? Ako striedaš jednotlivé úlohy? Mne sa zdá, že on buď nevie ani, že má cvičiť alebo byť aktívny alebo mu na to nedávaš podmienky.
Naposledy upravil Lindchen dňa Štv 12.07.2018 13:57, celkovo upravené 1
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod clupko » Štv 12.07.2018 13:29

tiez nechapem. ked hovoris, ze to vie, tak preco mu nedas povel? vsak ten pes nevie, co sa od neho chce. preco by mal nieco robit.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod majjuna25 » Štv 12.07.2018 13:31

kellee píše: toto je vacsina casu jeho vycvikove nadsenie. hodim ine video, kde vidiet ze to vie


Nebude to "nadšenie" prameniť z toho, že nevie, čo má robiť? Možno niekedy vie a preto sa ti zdá, že by teda mal vedieť všetko a vždy, ale nemusí to tak byť...Možno by to potreboval trošku zjednodušiť a bol by nadšenejší. Prípadne ešte zváž, či si trénovala v správnej dobe, či nebol unavený, nebolo teplo, čo si cvičila s ním tesne predtým a pod. (na toto musím dávať pzor u môjho. Napr. keď cvičím niečo, kde potrebujem kľud, nemôžem s ním predtým cvičiť niečo drivové, ptoom je celý rozpohybovaný...)
Ale neviem, len hádam...
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod kellee » Štv 12.07.2018 13:58

ano ja cakam na ten impulz od psa, aby sme sa chapali, mam v ruke kliker.
Lindchen, nemusi sa trhat, ale dobre by bolo keby aspon kukol na ten kuzel, ze vie o nom,

pre ukazku, teraz natocene, druhy krat ten zvoncek videl, ale ta snaha tam je
https://www.youtube.com/watch?v=hHftxY2hKRs&feature=youtu.be
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod wer » Štv 12.07.2018 14:00

A ked chytis kliker do ruky, ja aktivny? Tesi sa?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod kellee » Štv 12.07.2018 14:01

ano, tesi,
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod Lindchen » Štv 12.07.2018 14:05

Je možné, že je málokedy úspešný? Stáva sa psom, ktorý majú vysoko nastavené nároky na klik. Niekedy je treba klikať a odmeňovať v rýchlom slede, kým správanie trvá, aby si ho ubezpečila, že je to správna cesta. Ak sú medzi klikmi niekoľkominútové prestoje, je to nanič. :ua:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod kellee » Štv 12.07.2018 14:08

Lindchen píše:Je možné, že je málokedy úspešný? Stáva sa psom, ktorý majú vysoko nastavené nároky na klik. Niekedy je treba klikať a odmeňovať v rýchlom slede, kým správanie trvá, aby si ho ubezpečila, že je to správna cesta. Ak sú medzi klikmi niekoľkominútové prestoje, je to nanič. :ua:


nema prestoje, praveze mu klikam na zaciatku aj za pohlad, aj sa posun, presne preto, aby som ho nedemotivovala,
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod wer » Štv 12.07.2018 14:11

Tak zas moznp naopak, dlho stojis na jednom bode a nezvysujes naroky...

Ja neviem, skus proste zmenit metodiku, vykasli sa na cely kliker...
Porozpravaj sa s elfinkou, mozno ta inspiruje :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod kellee » Štv 12.07.2018 14:12

snad si to tuprecita a prida nejaku mudrost :lol:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod Lindchen » Štv 12.07.2018 14:18

Niekde je chyba, ale takto cez net ťažko. Najčastejšie sa stretávam s dvomi problémami u ľudí: sú pomalý, vyhúkaný a nereagujú správne, nie sú akoby propravený na klik alebo potom sú dobre pripravený, ale majú chabé načasovanie. Často chýba tréningu dynamika a presnosť. To sa potom človek moc nepohne.
A potom možno psovi/alebo skôr tebe kliker nesedí ako metóda.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod pigie » Štv 12.07.2018 14:23

Kellee, ale ved to druhe v pohode, tak co riesis, ze nechce pozriet na kuzel? Kuzel je taky dost energeticky narocny cvik :heh: Podla mna nan treba rozpohybovaneho psa, ak teda sam nie je moc akcny.
A mne teda kliker rozhodne nesedi, to som zistila velmi rychlo :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod wer » Štv 12.07.2018 14:24

Ja len doplnim, ze som nechcela povedat, ze kliker je zly, alebo ze kellee ma rovnaky typ psa ako elfinka, ale ze roste nielen jedna cesta je ta najspravnejsia. Mozno sa netreba krcovito drzat niecoho, ked to nejde
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod Lindchen » Štv 12.07.2018 14:25

Tak presne. :yes: Nepoužívať kliker nie je zlyhanie a ani to neznamená, že iné metódy sú nepozitívne alebo nebodaj kruté.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Tréningová videoporadňa

Poslaťod kellee » Štv 12.07.2018 14:35

jemu idu take blbosti s klikrom, presne ako tento zvoncek, ale cviky musim asi inak cvicit ako s klikrom.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokročilý výcvik