Tipy na výlety a turistiku

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod wer » Pon 09.07.2018 7:05

Ooo, aspon sa pokocham. :love: krasne vyletiky. Aj lepsie pocasie s vyhladmi. :heh:
A velku fatru milujem. Ja som mala asi vzdy stastie, ale my sme tusim boli vzdy na jesen - september/oktober.

Pigie, to maly dal tolko km?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Pon 09.07.2018 7:22

Ja som mala na Vapec stastie uz 2x :heh: Pohoda :heh:
Ale fakt, na ploskej sme sa nieco malo po 8 stretli 4! dvojice. Naraz! Som uz tusila, ze bude zle a moj sen o pohodovom doobednom capkani sa rozplynul :haha: Ale tym padom, ze som tam neostala, len sa prezula, tak sme mali aspon celkom dobru cestu medzi ploskou a ostredkom, aj ked sme postretali par ludi, ale oproti tomu, co nas cakalo to bolo fajn. A potom to bolo uz cele zle az do konca :heh: Na kriznej seriozna tlacenica. S tym, ze dovolite prosim :heh: Dole smerom na revuce som dufala, ze tam bude klud, lebo vsetci predsa pojdu na majerovu skalu alebo dole na kralovu studnu. Prd. Korzo aj tam. Som sa dole nedostala ani k razcestniku (inak toto nepochopim, obrovska luka a preco sa grupa asi 25 ludi rozlozi tak, ze sa neda ani poziet na ten razcestnik? :nwm: ) Co uz, ked si clovek nemoze vybrat, kedy tam vyleze, ale musi pracovat s tym co ma :plac: Ale tak, dufam, ze ten rakytov-borisov bude lepsi. Aj ked skor asi nevyrazime, povodny plan bol zacat tapat o 5, ale to chlap zjavne neda :heh: Aj tak som rada, ze sa nechal na toto nahovorit :heh: Na otocku z BA :heh:

Wer, maly bol na dovolenke s nasimi. To s nim by sa nedalo ani nahodou, to je stena, ani to by som nevzala na take nieco. Ved len preto sme to takto vyuzili. Ja som mala strach aj o chlapa miestami :ua: Ale ja som zistila, ze mam este rezervy :heh: Ale take ako Fry rozhodne nie :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Pon 09.07.2018 8:03

Ked uz som tu. Sli ste niekto na maly rozsutec so psom? Plan na vikend mam - ist cez diery a cez maly rozsutec naspat dole, ale co tak citam, tak vacsina maly obchadzala, ale predpokladam, ze kvoli velkosti psov. Co unesem, to prenesiem, nie? :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod zebo » Pon 09.07.2018 18:57

je tam usek s retazami, kde to s coklom nejde - jedine naozaj s malym v batohu :no:
zebo
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1181

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Pon 09.07.2018 19:01

Dik, tak vezmem tasku pre neho pre istotu. To dame :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod zebo » Pon 09.07.2018 19:03

asi budes potrebovat obe ruky .... :smile:
zebo
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1181

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Pon 09.07.2018 19:03

No, ak je to toto, tak to mi pes vyskace :angel: A jo, preto tasku vezmem. Inak ho berem do jednej ruky. Ked ho napcham do tasky, tak mam volne obe. Ide len o to, aby to nebol prilis dlhy usek, aj je to tak 100m, tak to dam, ale pol kilaka sa mi ho tahat nechce.
Obrázok
Naposledy upravil pigie dňa Pon 09.07.2018 19:05, celkovo upravené 1
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod zebo » Pon 09.07.2018 19:05

mas Fika ??? :lol:
zebo
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1181

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Pon 09.07.2018 19:19

Dam vediet ako to dopadlo, co som pozerala fotky, tak mi to pes vyskace, s postrojom urcite, budem istit :haha: : Ak je to fakt len ten kus pod vrcholom, tak s tym 5kg spuntom bez problemu vylezieme.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod akuk » Pon 09.07.2018 19:30

zebo píše:mas Fika ??? :lol:

:haha:

pigie aka sikovnaa. Vyuziva prazdniny :aaa: :jop:
trava su jej vlasy, vodne toky su jej zily, skaly su jej kosti..
akuk
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1054

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod Silvuch » Pon 09.07.2018 22:15

ja som tam bola a nemyslim, ze to pes vyskace.. I ked to bolo 100 rokov vzad a nepamatam presne,ale viem, ze tam vznikala zapcha, lebo ludia mali na tom useku problem. https://hiking.sk/hk/ga/2700/mala_fatra ... ig_ab.html
ale je tam cesta aj z druhej strany a tu nepoznam, ale tiez su tam vraj retaze.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Uto 10.07.2018 6:13

No, dam vediet, pre mna nikdy nebola hanba sa otocit a proste zostupit kvoli psovi alebo kvoli sebe a nedorazit na vrchol alebo do ciela :heh: A kludne aj kvoli zlemu pocasiu :heh: Take som zazila viac krat a mrziet mrzi, ale riskovat svoj zivot a zdravie alebo inych, to nie (zalezi aj kolko bude ludi na trase). Ale tych 5kg v batohu sa strati , takze pojdem vyskusat :angel:
Silvuch, ked tomu krpatemu psovi nadhodis prdel, on vyskriabe hodne kolme veci, lebo je maly a lahky a tazisko ma nizko. Na podskalskom rohaci, tak tam je takyto kolmy kus a bez retazi, ludia maju problem (prave kvoli absencii retazi), ale sme ho vyhodili na 2x a bolo, so psom fakt mensi problem ako s nami :haha: Keby mal postroj, tak vyskace sam, takto som sa bala, aby sa na velkom schode nezdrbal, tak sme ho vylozili. S vacsim psom by som sa tam bala ist, aj ked paradoxne vacsi by mal skocit vyssie, ale pre neho by nebol priestor na odraz ani na manipulaciu. Ale asi zas len zalezi od jedinca. Len teda je rozdiel pre mna ho prekladat cez kratky usek a cez hodinovy, lebo to radsej idem inam, nech mame vsetci z toho nieco.
Obrázok
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Ned 15.07.2018 8:52

2 podhodenia ritou. Proste Fry.. Mali byt 3 , ale rozhodol sa ze jemu stacia 2 :joint:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Ned 15.07.2018 18:41

No, vtipny vylet bol, asi najzaujimavejsi za poslednych par rokov. Zabili to 2 asi 70 rocni turisti v sedle medzirosutce, ktori mali uplne zhodnu trasu s nasou, zjavne jeden uz predtym tade siel a sa tvarili, ze tento pes nebude mat problem absolutny a urcite mame ist - ma prehovorili :haha: Vraj maximalne ho vezmem do jednej ruky na 2 metroch (ZEBO!!! na teba som si spomenula :heh: Oni mali pravdu :heh: Ked som ja sla s retazou, pes po styroch a tam, kde bol skok, tam som sa dvoma rukami drzat nemusela :heh: ). Mali pravdu v podstate :heh: A ja som sa tak BALA, este chudaka som ho ucila aj byt v batohu predtym, z coho nebol 2x nadseny :heh: Maly rozsutec bol v sedle zahaleny oparom, tak som popravde povedala Stanovi, ze neviem, ci to bude za to stat, ci to radsej naspat nevezmeme pozdlznymi trasami naspat okolo dier. Boli sme tomu nakloneni, keby som nenechala voditko pri razcestniku a nevracala sa pon 20m a nenasli ho tito dvaja starsi pani. A len tak ani neviem preco som sa im zdoverila, ze nevieme, ci mame ist s coklom dalej, ci sa to oplati, ale radi by sme do bieleho potoka po zelenej. To je v pohode, to naozaj date s tymto a dole k bielemu potoku na druhu stranu tam uz je to parada, tam urobili schodky , to uz je lahoda! Problemom najvacsim sa ukazali tie "schodky" na druhu stranu, ktore musela zobrat lavina alebo voda a bolo to ciste sutove pole plne zeleznych kramli hned pod vrcholom, kde to bolo najstrmsie :heh: Keby nebolo retazi, tak idem po riti celu cestu nadol, takto som sla len pol cesty :haha: (Ale pes nulovy problem :heh: ) Kamene potom vystriedalo blato, blato sa smyka viac ako kamene, ale aspon kamenom netrafite toho, co ide pod vami, ked spustite kamennu lavinu :heh: Inak z tej strany od bieleho potoka je to pre psa podla mna v pohode, akurat teda nesmie to byt nepohyblivy molos, musi to byt nieco svizne, co nema problemy s pohybom a skakanim a hlavne musi byt sucho, aby ste sa nezabili vy (zle zas, stretli sme oproti asi 4 skupinky a isto to zvladli, aj ked doteraz nechapeme ako :heh: ) a je to o hodny kus strmsie, ovela namahavejsi vystup. Ale nie je tam ziaden taky usek ako zo strany medzirosutcov, kde teda pes, ktory sa uz neda jednou rukou postrcit o kus vyssie, by mal fakt problem. Nelutovali sme teda, aj ked chlap je presvedceny, ze ho chcem zabit a zhrabnut poistku :haha: :haha: :haha:
Prílohy
IMG_0497.JPG
IMG_0574.JPG
IMG_0657.JPG
IMG_0642.JPG
IMG_0633.JPG
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Ned 15.07.2018 18:51

A este par z dier, je to velmi zasumene, ale sli sme skoro, bola pre objektiv este tma a potom som to zabudla prepnut :haha:
Prílohy
IMG_0143.JPG
IMG_0158.JPG
IMG_0220.JPG
IMG_0374.JPG
IMG_0464.JPG
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné