Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod elfinka » Sob 30.06.2018 13:57

Lindchen píše:Je aj u psov.


Tak keby to zaujimalo aj niekoho ineho, som sa na to pytala na veterine. Vraj za 20 rokov ze zazil 1 pripady inkontinencie po kastracii u psa ktoreho kastroval on, jeden co prisiel niekto iny a o jednom mu pisala nejaka doktorka z Nemecka sa radit.
A liecilo sa to uspesne hormonalne.

Toz to asi nepovazujem za riziko hodne velkych zmien planov.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Lindchen » Pia 06.07.2018 18:34

Neviem, či mám zas ja takú smolu, ale Arisko sa v noci "pocikáva". Nachádzam po ňom drobné mapy od moču na plachte. Dnes som si to všimla poobede. Nepýta sa von, leží a pustí 2-3 kvapky a spí ďalej. Neviem, či je následok kastrácia, ale teda píšem.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Margita » Pia 06.07.2018 18:36

si si ista,ze je to moc? mozno ma polúciu :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Lindchen » Pia 06.07.2018 18:41

A odkiaľ by to asi šlo? :heh: :heh:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Margita » Pia 06.07.2018 18:44

vykastrovany pes moze ejakulovat,akurat v tom ejakulate nie su uz spermie,ale su to kadejake sekrety z tych pridavnych pohlavnych zliaz
ved aj chlap ked sa vyklastruje,normalne moze mat erekciu aj si veselo ejakuluje
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Lindchen » Pia 06.07.2018 18:52

A to som ani nevedela, že sa to tvorí inde, nejako som túto časť anatómie bližšie neštudovala. :ha:
Ale pochybujem, že by to mal byť sekrét, robí to žlté škvrny a páchne to po moči.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Margita » Pia 06.07.2018 19:03

tak ked to vyzera ako moc,smrdi to akomoc bude to moc :lol: spermie sa tvoria v semenikoch ale ta omacka uz nie :heh:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Lindchen » Pia 06.07.2018 19:05

No, tiež si tak myslím. :lol:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod pigie » Pia 10.08.2018 4:16

Takze Fry je po kastracii uz par mesiacov. Zhrnutie u labila. Je z neho este 100x vacsi labil. Pes sa neskutocne psychicky zhorsil, tam kde bol zly dost a tam, kde bol dobry, tak tak, zeby som tomu neverila. Bol v pohode so psami - uz nie je :joint: Nic sa mu nestalo, ziaden mu neskrivil vlas na hlave. Vonku baci, co predtym nerobil uz roky a zas ostekava hocikoho a hocico. Vlastne baci uz vsade a vzdy. Typicka hysterka aku vidiet uplne vsade po uliciach a nespravim s tym uz nic. Neverila som, ze kastracia psa uz s nejakymi navykmi moze rozhadzat. Labila moze :joint:
Vycuchava a vylizuje stale, mozno menej, neviem posudit, lebo vyrazny rozdiel to nie je, ale netrepe mu uz pritom hubou :heh: Jedine, co sa upravilo je naskakovanie. Odvtedy na nikoho nenaskocil. Ani domaceho, ani cudzieho, ani na mna :heh: Prestal grcat po vylizovani haraviek.
Takze ked to zhrniem, je super, ze uz nenaskakuje a nemusim utierat tolko zlcovych grciek, ale teraz je ten pes uz pre zivot naozaj nepouzitelny. Asi mal tu jednu bunku v tych vajciach, inak si to vysvetlit neviem. Co sa tyka pohybu, tam ziadna zmena a konecne pribral :joint: Ale na normalnu vahu a odvtedy uz nikdy nebol ako kostricka - kto ho zazil takeho, vie o com hovorim :heh: Vahu ma proste cca okolo 5kg plus minus par deka, nepada mu na 4, hoc davku ma uplne rovnaku.
Ako s tymto prezijem do konca jeho zivota neviem, ale som si ista, ze ked som si toto navarila, tak si to uz vyzrat musim :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod kellee » Pia 10.08.2018 8:15

pigie dakujem za tento koment neskutocne si mi ulahcila rozhodnutie ci alexa ano, ci nie. :poklona: :poklona:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Lindchen » Sob 11.08.2018 11:19

Arisko je po kastrácii tiež labilnejší - nebolo to zrejme bolesťami a pooperačným stavom. Neznesie už moc psov, aj šteká, čo predtým nerobieval, resp. výnimočne.
Pokročili sme natoľko , že už sa za psom nerozbehne, aby po ňom skočil, už len ostane pozerať pri mne a nechá sa presmerovať. Pri stretnutí so psom si ho radšej beriem na vodítko k nohe, zdá sa mi, že má tak väčšiu istotu. Do skupiny psom môže ísť len tak, že si ho nikto nevšíma a nechodí k nemu.
Inak sa mi zdá poslušnejší, menej odchádza, je maznavejší aj hravejší.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod pigie » Sob 11.08.2018 11:39

Ja kastrovat uz len zo zdravotneho dovodu pri naleze... Staci mi tato skusenost.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod wer » Sob 11.08.2018 15:05

Noo... Radsej mat labilnejsueho psa (btw ake je % takych?) ako ziadneho. :nwm: Preventivne sa to dava vtedy, ked je pes vo vyssom veku a zvysuje sa riziko komplikacii pri narkoze...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod pigie » Sob 11.08.2018 15:33

Upodozrievam vetku, ze vedela, ze sa to zhorsi, lebo sa na to pytala po kastracii... Vlastni cinanca, druhy vet tiez. Obaja boli zvedavi... Ti, ktori su presvedceni, ze kastrovanie nema na povahu vplyv sa nepytaju. Tomu veria, ze sa nic zmenit nemoze :joint: Akurat, ze ked sa to pytali, tak sa to este vobec neprejavilo a aj povedali, ze este je skoro :heh: (to boli cca 2 tyzdne?) A ono to zacalo po prvom mesiaci, nenapadne a potom hadam v priebehu 2 tyzdnov to prepuklo naplno. Odvtedy fakt nulova zmena. Ten pes proste nereaguje na nic ako doteraz.
Wer, to nie je trochu labilnejsi pes, ten pes je fakt v keli uz teraz. Ja s nim napr. uz do narodneho parku ani nepojdem. On neustoji uz absolutne nic. Ani cloveka, ani psa, ani stroj... On nemal problem so psami, teraz ma fakt obrovsky, pes moze byt 200m od neho, uz blaci... Predtym sa za nimi trhal, ale od radosti a piskal :haha: Veci vonku sa nebal, teraz nastartuje traktor a blaci. Predtym blacal len doma, teraz je uz take klbko nervov, ze blaci vsade a fakt uz na vsetko. Defacto je to uplne rovnake ako ked dosiel :ua: Navrat do prenatalneho stadia hadam :pac:
Ja uz preventivne, ani nijak, uz len ked bude problem (semenik v bruchu alebo nieco podobne). Aha a este nieco, predtym sa moc ukecavat cudzim za zradlo nemal. Bral si, len ked hodili na zem, cest vynimkam. Teraz dokaze zobrat jedlo aj od cudzich :pac: Ale pohladkat sa stale nenecha. Kludne aj od tych si vezme, co predtym oblacal jak najaty. Aj psov oblaci a ked ho nezozeru, tak uz sa to da...
Naozaj to nie je mala zmena. Ja si uz fakt neviem predstavit, co labilnejsie byt mohlo. Zas sa to skrti na voditku atd... Proste zoskrtaj 4 roky mojej prace a mas pomerne dobru predstavu ako to s tym psom teraz vypada :joint:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Lindchen » Sob 11.08.2018 15:44

Nás to zas nejako moc neobmedzuje. Je to zmena, lebo musím viac sledovať okolie a podstatne viac predvídať, ale u nás to fakt nevadí - v porovnaní s možných ochoreniami. Mladučkého psa kastrovať nebudem a starší už má svoj režim a hádam aj nejakú výchovu a výcvik, takže by sa to malo dať zvládnuť.

Čo sa prihodilo tebe, pigie, nuž, je to nanič. :ua:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť