Správanie (etológia) psa

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Správanie (etológia) psa

Poslaťod Vikiki22 » Sob 23.01.2016 13:21

Moje obe baby to robia celkom často, obzvlášť Freya.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Správanie (etológia) psa

Poslaťod elfinka » Sob 23.01.2016 13:24

A aby sme mali aj vzorku psov co to nemali od akej macky odkukat, tak fido to robi tiez :yes:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Správanie (etológia) psa

Poslaťod renqa » Ned 06.11.2016 16:13

Mna by zaujimalo preco sa niektore psy obtieraju. Moj to robi vonku o stromceky (len tuje), vysvetlila som si to tak ze mu to asi vonia alebo co. Ale teraz mame steniatko a ona sa vela obtiera. Napriklad ked je druhy pes v klietke, zacne sa obtierat o dvierka, aj o ludi sa obtiera ako macka.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Správanie (etológia) psa

Poslaťod Lindchen » Sob 25.02.2017 11:47

“the fact that both bowers and partners were often stationary before play bows and highly active after them (in the form of synchronous interactions or runaway/chase dynamics) supports the hypothesis that bows most often functioned to reinitiate play after a pause.”


Teraz som trochu zmätená. Vždy som považovala play bow za singál, ktorý má iniciovať, vyzývať k hre. Pes stojí, pozoruje a zrazu šup do úklonu a začne hra. Nie za to, že pes signalizuje, že to, čo urobil, bolo len hravé, nie útočné. No a výskum zrazu potvrdil, že je to skutočne iniciovanie hry :nwm: . Teraz neviem, no, však to sme vedeli, či ako?

Publikované pred pár dňami, čiže žiadna starina článok...
http://www.companionanimalpsychology.co ... g-and.html
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Správanie (etológia) psa

Poslaťod Margita » Sob 25.02.2017 11:58

anglicky neviem...tak k len k uklonu
ved ono zas nie je uklon ako uklon
napriklad Darina ked vidi nejaku korist ,tak zacne pistat,da sa do uklonu a pisti a steka ,ako bezec ked startuje
a ked dostane nejake zuvatko alebo hracku,tiez je v uklone ale vrti chvostom a je skor uvolnena
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Správanie (etológia) psa

Poslaťod Lindchen » Sob 25.02.2017 12:00

Aris to tiež robí, keď šteká na diviaka, ale to by som ani za úklon nepovažovala, blíži sa mu to len tým, že predok je trošku nižšie, ale inak asi ničím :nwm: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Správanie (etológia) psa

Poslaťod akuk » Sob 25.02.2017 12:49

Margita píše:ved ono zas nie je uklon ako uklon

jj :lol: moj sa tak pytal von tak do 2 rokov. Postavenie oproti a hlboky predklon s pohladom vlka na mna.
trava su jej vlasy, vodne toky su jej zily, skaly su jej kosti..
akuk
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1054

Re: Správanie (etológia) psa

Poslaťod clupko » Str 21.03.2018 14:23

takyto pohlad plus vrtenie chvostom
Obrázok
pripadne nasledne vyvalenie sa na bok. moze to znacit nieco ine nez strach?
lebo toto mi robi avery niekedy, ked je niekde ulozeny a ja idem k nemu - aj ked k nemu idem veselo sa mu prihovarajuc, alebo ked mu nesiem nieco dobre. ako keby som mu prave nadavala :nwm:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Správanie (etológia) psa

Poslaťod Lindchen » Str 21.03.2018 14:49

Aris to robí Števovi tiež, mne ale nie. Nie je to podľa mňa čistý strach, ale skôr bázeň. On ho častejšie napomína aj je prísnejší. Takže mi to príde ako calming signal, že či ho nepošle preč, v podstate sa akoby vtiera, aby ho nechal tak. Pritom všetkom sa ho nebojí, ale teda vždy poslúchne, že dolu z postele - u mňa vyjednáva (ale ja ho zas tiež nechcem poslať dolu :heh: ).
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Správanie (etológia) psa

Poslaťod clupko » Str 21.03.2018 15:14

hm, ale tak asi je to nejaka forma strachu, ze? "strach", ze ho poslem prec alebo mu za nieco vynadam...
ale preco by to robil, ked k nemu idem a veselo, privetivo na neho hovorim? navyse, z pelechu som ho isto nikdy nevyhnala. ked lezi na posteli, tak to nerobi :lol:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Správanie (etológia) psa

Poslaťod Lindchen » Str 21.03.2018 15:22

Možno ho rušíš na pelechu a voči inému by sa ohradil, ale tebe sa to "bojí" takto narovinu? :heh:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Správanie (etológia) psa

Poslaťod Sunny » Štv 22.03.2018 0:25

Ked mi tu vyskocila tato tema, pridam sa s otazkou. Spravanie Trix vs. jedno jej stena (stena ma 7 mesiacov, ale toto spravanie pozorujem dlhodobo) - akonahle ich spolu pustim do vybehu, Trix sa od nej nepohne, stale jej berie celu hlavu, alebo krk do papule, stena je pernamentne cele poslintane :ach: Robi to len jej, k inym stenatam sa tak nesprava. Predpokladam, ze proste citi moznu konkurenciu do buduca (priklad, stena ako jedine so vsetkych skace hore na budu rovnako ako Trix, sedavali na bude spolu, kym som ich nerozdelila), tak si ju takto stale podriaduje. Lenze - problem 1, kym jej Trix drzi hlavu v hube, tak sa do nej okamzite zakusnu dalsie dve stenata :ach: proti comu sa ona nemoze nijako branit, kedze Trix jej to vlastne nedovoli. Takze musim robit policajta a branit ju (co ma jednak nebavi, dvak to nestiham vzdy a ani neviem, ci tym nerobim skody vo svorke). Problem 2 - od Trix mi to uz pride pomaly ako sikana, nez ako vychova, je tou "malou" (stena je uz asi aj vacsie nez Trix) jak posadnuta, stale na nu striehne, jak pasuca bordera, a akonahle sa stena pohne, okamzite ho "zakusne".
Takze moja otazka - nechat tak a nezasahovat medzi ne, alebo to nejak regulovat? A jak, aby som tym nejako nepokazila vztahy vo svorke nejakou "protekciou"? Potrebujem z nich vychovat fungujucu svorku do buducna, takze som hodne opatrna, nech sa nieco nepokasle.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Správanie (etológia) psa

Poslaťod Vikiki22 » Pia 23.03.2018 7:40

Ja to vidím takto: áno, zjavne si ju podriaďuje (vidí konkurenciu, šteňa si moc dovoľuje a takto jej ukazuje, kde má miesto...?). Ako by som to riešila - možno by som Trix zamestnala niečím iným pri tom šteňati, aby šteňaťu dala aspoň niekedy pokoj. Úplne by som "nezakazovala" alebo nemarila, ale aspoň by som to trochu regulovala takto.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Správanie (etológia) psa

Poslaťod Lindchen » Sob 24.03.2018 11:51

Narazila som na zaujímavý článok, netuším, čo si o tom myslieť, divné to je :heh: . Ide o veľmi pomalú chôdzu akoby v tranze popod záclonu, listy, vianočný stromček a pod trvajúcu niekoľko sekúnd až po pol hodinu. Zažili ste to niekto? V článku je aj video.
https://www.dailydogdiscoveries.com/mys ... g-in-dogs/
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Správanie (etológia) psa

Poslaťod lucik » Sob 24.03.2018 20:41

:oo: to je aká haluz.. by som sa posrala, keby mi to pes začal robiť.. a v tom treťom videu ešte k tomu tá hudba.. blé :plac:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné