IPO

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: IPO

Poslaťod Elis » Uto 13.03.2018 21:12

V tomhle ja jsem opravdu vdecna za ty kluky, co mam moznost na ne jezdit kousat.
Neexistuje jednotna šablona :yes:

A i s tim nekousavym Kacatem si nejak dokazou poradit :angel: sama bych na to teda rozhodne neprisla :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: IPO

Poslaťod wer » Uto 13.03.2018 21:13

Ved sme mali spolocneho figa. :ha:

A inak hadam je jasne, ze je rozdiel NO a exot. Diametralne odlisne.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: IPO

Poslaťod Elis » Uto 13.03.2018 21:34

Offtopic: v tom, jake se pes uci to zas tak odlisne není :no: porad je to pes.
ze NO lepe odpusti par ran navic -to ano, to samo rozdil je.
Hledala jsem ty zaky HR -a nikde nic. Jen seminare porada :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: IPO

Poslaťod wer » Uto 13.03.2018 21:44

Neviem, ci fakt nevies, co myslim.... NO neucis zakusy, nemusis v nom prebudzat zaujem o korist... napriklad.
a neviem, koho myslis, ze pristupuje pausalne. :nwm: ja urcite tiez nemam nic nalinajkovane - len mam daky smer, viem, akym stylom chcem pracovat, co sa mi osvedcilo, aky vysledok sa mi paci - ale to este neznamena, ze to neprisposobim jedincovi. :nwm: vzdy je viac ciest do ciela! mimochodom, o tom, ze obrany az s dospelym psom, som prave pocula prvy krat od vasho figa. A nie, netykalo sa to pausalne vsetkych psov - tykalo sa to steniat, ktore maju v sebe zakusy, bojovnost, drive. Nic nezmeskaju, ked sa zacne pracovat, az ked podrastu.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: IPO

Poslaťod Elis » Uto 13.03.2018 21:45

Offtopic: ale něco jiného jsem chtěla - a nemuzu najit vhodnejsi téma -tak sem to dam. Elfi si s tim kdyztak pak poradi :lol:

Mam problém s odkladackama za chuze.
Je to dlouhodobe a musim rict, ze uz mi dochazi napady.

Kacenka jakmile zjisti, ze jde delat odkladacku do sedu - zatuhne, vypne. nenavidi ten cvik. nechape ho.
kdyz to nevi -neudela to.

dneska treba uz jsem i pochybovala, ze tusi, co vubec povel sedni znamena, jak byla vypnuta :pac:


umi to z couvani. umi to prede mnou, umi to se zastavenim -ale ne za chuze.
a vazne je z toho spatna. a ja taky :lol:

nikdy jeste mi ji neudela na prvni povel. resp. udela -doma v obyvaku na 5ti krocich . venku ne.

jak ještě vice na prvočinitele se tohle da rozlozit a dávkovat ji to?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: IPO

Poslaťod wer » Uto 13.03.2018 21:50

A ako to robis? Ked sa stocis proti nej po povele, sadne si? A cez kliker? Ci ona si vobec nesada, ide s tebou?
Inak toto je najhorsi cvik podla mna a vzdy obdivujem tych, co to maju pekne urobene :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: IPO

Poslaťod Elis » Uto 13.03.2018 21:52

wer píše:NO neucis zakusy, nemusis v nom prebudzat zaujem o korist... napriklad.


zakusy se neuci ani jina plemena :nwm: zasveceni tvrdi ze to nejde naucit. To není nazor jen Labika.
a zajem o korist ucis i NO? jen ne primo na obranach.
ale to jsou vlohy.

to, co myslim ja je, ze postup a urcita logika v uceni veci je spolecna pro všechny psy. proto taky jsou figove schopni pracovat i se psem co nekouse, s exotem. ale rozhodne ho teda neuci zakusy...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: IPO

Poslaťod Elis » Uto 13.03.2018 21:56

wer píše:A ako to robis? Ked sa stocis proti nej po povele, sadne si? A cez kliker? Ci ona si vobec nesada, ide s tebou?
Inak toto je najhorsi cvik podla mna a vzdy obdivujem tych, co to maju pekne urobene :heh:


vetsinou zustane stat. a tvari se jako zbity pes...
kdyz pochopi -oc jde - tj. 3x to zkusim s ruznou pomoci - uz to dela ochotne pak i bez pomoci.
ale na poprve :pac:

pri zastaveni /stoceni se proti ni - seda strasne dozadu a jak zpomaleny film. zase je videt jak vypina.

dneska padlo, jestli proste neni problem v tom ze chci vsechny tri polohy. ze nevi, co prijde a z toho je spatna?
ze mozna kdyz budu porad dokola delat jen sedni?

to je mi teda dost na nic, ale ja uz vazne vyzkousim vsechno.

jinak to je pes, co při polohách přede mnou do sedu vyskakuje prednima :nwm: :pac:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: IPO

Poslaťod hisham » Uto 13.03.2018 22:06

Elis píše:
wer píše:NO neucis zakusy, nemusis v nom prebudzat zaujem o korist... napriklad.


zakusy se neuci ani jina plemena :nwm:
to, co myslim ja je, ze postup a urcita logika v uceni veci je spolecna pro všechny psy. proto taky jsou figove schopni pracovat i se psem co nekouse, s exotem. ale rozhodne ho teda neuci zakusy...

Asi mi nieco unika, ale ako to myslis, ze sa zakusy neucia? Ja som teda videla pracu na zakusoch aj s NO - na stole :nwm:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: IPO

Poslaťod Elis » Uto 13.03.2018 22:14

zakusy bud pes ma nebo nemá.
urcite uceni urcite ano - ale pes, co prekusuje bude prekusovat i po sebelepsim treninku.
rocni pes bez pripravy, co ma zakusy bude za rok zavodit. obracene to ale nemaka.
to není muj vymysl - podle toho si vybiraji psy.
nikdo si nevezme psa do sportu bez zakusu - ze ho to douci :nwm:


jinak se omlouvam , jestli nekoho matu -ono jak se pohybuji mezi určitou skupinou lidi, co ma podobne názory -casto me nenapadne něco podrobne vysvětlovat. beru to jako fakt - co všichni vi :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: IPO

Poslaťod wer » Uto 13.03.2018 22:21

Elis píše:
wer píše:NO neucis zakusy, nemusis v nom prebudzat zaujem o korist... napriklad.


zakusy se neuci ani jina plemena :nwm: zasveceni tvrdi ze to nejde naucit. To není nazor jen Labika.
a zajem o korist ucis i NO? jen ne primo na obranach.
ale to jsou vlohy.

to, co myslim ja je, ze postup a urcita logika v uceni veci je spolecna pro všechny psy. proto taky jsou figove schopni pracovat i se psem co nekouse, s exotem. ale rozhodne ho teda neuci zakusy...

Iste, sposob ucenia je rovnaky pre vsetky zive tvory, a? :nwm: Ale ved sama hovoris o vlohach. Na com vy teda pracujete? Preco to, kam sa ty dostanes s kacenkou za 2 roky, maju ini za 2 mesiace..? Nie je tam rozdiel? Jeden pes je koristnik, druhy lovec, dalsi ma najviac rozvinuty obranarsky pud. A dalsi nema nic z toho... Ved to vychadza aj z povodneho vyuzitia plemien, to neoklames. Pises, akoby sa kazdy pes dal naucit kusat - a neda.
A mozno vasi figuranti inak pracuju u vas ako u nas. :heh: Lebo hranie sa so zakusmi sa teda hodne riesilo - pevnost, odtrhanie z rukava, ci slaby prvy zakus... (nie, ja fakt nemyslim zakusy na predne zuby, ani prekusy :heh: ) inak vlastne ani nemas co riesit v podstate - staci ist hned na skusku :lol:

A mna maties skor tym, ze pises o veciach, ktore su jasne snad vsetkym :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: IPO

Poslaťod hisham » Uto 13.03.2018 22:31

Ok, co je to teda mat zakus a co nemat?

Sorry, s odkladackou nepomozem :hi: Tiez budem riesit o chvilu, ze ju ma pomalu, ale tam snad pomoze bicik.
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: IPO

Poslaťod Elis » Uto 13.03.2018 22:33

wer píše:Na com vy teda pracujete?


aby si vůbec kousla :lol:

wer píše:A mna maties skor tym, ze pises o veciach, ktore su jasne snad vsetkym


ok, ok- však uz mlcim :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: IPO

Poslaťod elfinka » Str 14.03.2018 8:57

Ja nahadzem napady akurat k tej odkladacke, najskor z toho nepojde pouzit nic :haha:

Nejdes uz do toho cviku s pocitom ze to nejde nahodou? Ja som sa takto zasekla na tom fixe labiek, az ked som si povedala ze no a co, ked to nepojde sa nic nedeje casu mame dost tak zrazu pink a posunuli sme sa dopredu.

Co sadni z hry, z vybehnutia, z pribiehania k tebe, spravi? Napr pribehnutie ked ti bezi spoza chrbta? Taka hra na sadni, co nema skoro nic spolocne s cvicenim.
Co sila vecere, na taketo zaseky mi strasne pomaha spravit len ten jeden cvik a po prvom spravnom pokuse nasypat misku :smile:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: IPO

Poslaťod Elis » Str 14.03.2018 11:11

elfinka píše:Nejdes uz do toho cviku s pocitom ze to nejde nahodou?


no -ja ne. ale Kaca jo :lol: uz nejde ani u nohy, kdyz ho ceka. a když ho neceka -neudela to. zacarovany kruh.

elfinka píše:Co sadni z hry, z vybehnutia, z pribiehania k tebe, spravi? Napr pribehnutie ked ti bezi spoza chrbta?


dobře. prehodnocuji zadani problemu na:
nikdy si na první povel nesedne z rychlejšího pohybu. ani ve hre. a ze uz jsem se jich navymyslela...

Doma před veceri - to si prave vždycky rikam, ze uz je po problemu. jeden cvik , na malem prostoru tj. z pomalého pohybu- udela. Jen je to z pomalého pohybu a ona vi, co se bude dit -neb jeden cvik.

Asi neumi tenhle cvik proste paušalizovat ještě porad.
Neumi ho udelat vždycky a všude -ale ja nevim proc :nwm:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia