Začíname stopovať

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Začíname stopovať

Poslaťod elfinka » Štv 30.11.2017 15:26

Stopovacia tema ma milion prispevkov a toto je dost specificke. Niektori maju cerstve steniatka (pes do 3 rokov :lol: ), niektorych coskoro cakaju, aky mate pristup k uplnym zaciatkom stopovania?

S Fidom som robila asi tak miliardu stvorcekov skoro do pol roka :ach: kym sme sa pohli dalej do "cinky" a v tom momente sa cele presne stopovanie rozsypalo.

Takze, tentoraz (ja vsetko musim mat vymyslene uz roky dopredu :haha: ) chcem vediet viac. Ake mate tipy, triky, veci ktore ste niekde pochytili a samych by vas nenapadli, veci co nie su nikde popisane, vlastne vychytavky, linky, literaturu?
Co vam fungovalo, nefungovalo, nez sa pes dostal po prvu stopu kde uz sa vynechavali pamlsky po desiatkach krokov a zalahavali predmety samostatne?

Zatial to vidim tak, ze stvorcekov spravim len par, a potom sa uz pohneme aj s mrnusom na plne pamlskovanu stopu. Slapajovu rovno, sliepke je jedno ci zobe z tunela alebo zo slapot. A velmi rychlo potom uz aj vynechavat, aby to nebola len sliepka, ale stopujuci pes.

Akurat teda neviem ako velmi rychlo - ci to neni hlupost chciet po povedzme 4-5 mesacnom stendu, aby uz stopovalo (kratke, velapamlskove, ale nie uplne plne a nie stvorceky a ine patvary)
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Začíname stopovať

Poslaťod martin_s » Štv 30.11.2017 16:10

Niekde mam linky na literaturu o cyklickych stopach, nejaku starsiu knihu o stopach atd. Len to musim najst...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Re: Začíname stopovať

Poslaťod kives » Štv 30.11.2017 17:33

ja len, ze mozes dopredu planovat, ale aj tak to budes musiet prisposobovat podla psa. akurat simozes premysliet, co budescrobit, ak metodaxnebude fungovat, ale aj to ma limity.
a ja si nepamatam uplne presne, akoxsme zacinali :hi: . tu zvitazilacmoja lenora, by sa zisiel dennik, nielen pre archiv.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Začíname stopovať

Poslaťod Elis » Pia 01.12.2017 23:01

kives píše:a ja si nepamatam uplne presne, akoxsme zacinali


Normalne taky premyslim :lol:
Eliska podle me nikdy na zacatku ctverecek nemela :lol: tam mi ukazali rovnou stopy.
Spratecek uz ano. asi 4?

Offtopic: schvalne jdu hledat do temy tady :hi:

edit: DF pameti dost pomaha :jop: uz jsem si aspoň na Kacenu vzpomnela:-)
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Začíname stopovať

Poslaťod wer » Sob 02.12.2017 7:10

Ja tiez par stvorcov a rovno stopy. Inak si tiez nepamatam moc detaily, ale teda v 5 mesiacoch uz isto boli dlhsie tie stopy. Viem, ze som chodievala iste obdobie 2x denne. A na dalsieho psa extra plan nemam - sa to odvija od jedinca. Pax napr vyberal lomy bravurne - v podstate sam od seba a ani s ostrymi problem nemal, tie mal tiez zaradene hodne skoro ako spestrenie.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Začíname stopovať

Poslaťod hisham » Sob 02.12.2017 9:30

My zaciname stopovat uz dva roky, no... neviem, ci to niekomu nieco pomoze :haha:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Začíname stopovať

Poslaťod martin_s » Pon 04.12.2017 14:29

martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Stopa-začíname

Poslaťod Simon-NO » Sob 03.03.2018 20:34

Neviem nájsť ako ho naučiť na stopu tak sa pýtam vás keďže mi viete poradiť z vlastnej skúsenosti:1.ako ste začínali a s čím-nejaký kúsok látky alebo čo,fakt nemám poňatia :lol:
2. S akým povelom a ako ho naučiť aby si pred ten predmet ľahol?
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Začíname stopovať

Poslaťod Elis » Sob 03.03.2018 21:37

a třeba ten odkaz, co je v prispevku nad tebou -precetl sis?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Začíname stopovať

Poslaťod Simon-NO » Sob 03.03.2018 22:24

Mňa to tu len presmerovalo ;) idem na to
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou


Späť na Športová a služobná kynológia