Fixovanie labiek pri polohách

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod elfinka » Pia 26.01.2018 8:46

Jejda. Tak znova, snáď sa už pochopíme
1. Pes iné polohy než sadni lahni NEMÁ NAUČENÉ
2. ukážka na konci neni tréning, neni nič, len že čo ponúka sám od seba. Okrem iného, ukážka toho že nemá naučený žiadny fix predných. Nie, takto na OB netrenujeme, je to ukážka spravená jednorázovo pre video pre predstavu.
3. Viem že musím budovať svalovú pamäť, ale to sa práve pýtam, že AKO?? Keď pri navadzani hýbe zadnými veľmi, tak by som mu to akurát nacpala do svalovej pamäti takto a to nechcem
4. ob robíme ešte len pár týždňov a odvtedy pôvodne naučené polohy (to na konci videa)netrenujem
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod wer » Pia 26.01.2018 8:58

no podla mna ho zle navadzas... :nwm: bud ho tlacis moc dozadu, alebo tahas moc dopredu, alebo davas moc vysoko ruku...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Lindchen » Pia 26.01.2018 9:28

Elf, skúšaj rôzne pohyby rukou, pracuj s ňou, rob rôzne mikro zmeny a sleduj, čo to robí s polohou psa. Chvíľku trvá, kým nájde to správne "kormidlo".
Polohy uč ako samostatné dvojice polôh nezávisle od OB triedy.
Rieš zmenu polohy ako takú (pre celé telo), potom skutočný fix (žiadny posun dopredu-dozadu) a potom až prípadné podupkávanie vo fixe.
Zruš parkety, tie ti ničia celý nácvik. Target máš podľa mňa príliš veľký, ani ti neplní funkciu targetu, pes sa môže posunúť v rámci targetu aj 30 cm.
Zaveď posilňovanie chrbtu a brušných svalov, to potrebuje veľmi na korektné prevedenie. Nauč "surikatu" alebo aspoň pruženie predných nôh (také pohopnutie). Pevnosť polohy môžeš preverovať aj jemným tlakom na psa (na obe stehná, na obe ramená, na obe strany hrudníku - podľa polohy) - musí vyvinúť jemný protitlak (proti tvojej ruke) a nevyosiť sa z polohy. Ak ho vyvinie, odmena, ak sa posunie, nič.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod wer » Pia 26.01.2018 9:33

tak on je velky a chapem, ze sa zle robi, tazsie navadza. :heh: len to chce cvik a zladit sa.
no a ten koberec mal byt target? :lol: ked, tak na zadne to iste chce cosi vyvysene. a jednoznacne mensie, nech si uvedomuje, ze spadol odtial.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod elfinka » Pia 26.01.2018 9:39

Nie, ten koberec je len protišmyk, aby mal aspoň zadné ukotvene pohodlne :smile: ale dám pred neho ešte jeden nech sa tam zmestí lepšie a celý.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Lindchen » Pia 26.01.2018 9:45

Tak teda proti šmyk daj pod celého psa a ako target použi knihu, pre jeho veľkosť kľudne A4.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Elis » Pia 26.01.2018 10:28

wer píše:no podla mna ho zle navadzas...


:yes:
Offtopic: kouka na jeho nohy a neresi svoji ruku

Lindchen píše:Target máš podľa mňa príliš veľký,


bych rekla tohle vubec nebylo jako target pouzito -jen proste podlozka, aby neklouzal :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod kellee » Uto 20.02.2018 9:44

co pouzivate ako target ak pouzivate? alebo co je vhodne? momentalne mam kus dosky z plavacky na tom nalepeny gumovy povrch aby to nesmykalo ale vpredu je doska, lebo alex ma stale tendenciu posuvat sa dopredu.
Prílohy
180220-DSC_1537.JPG
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Elis » Uto 20.02.2018 10:07

kellee píše:alebo co je vhodne?


cokoliv, co splni ucel?
donedavna třeba mela Eliska na zemi nalepeny kus naplasti :haha:

ale ted jsem se po letech "prastila přes kapsu" a koupila "prave" targety :ha:
ze to cviceni s nimi zkusim pojmout uz fakt seriozne ( a Kaca mi rozkousala asi treti provizorni :angel: )

jen ja na to nemam trpelivost asi. a to se snazim -ale nedavam to :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod elfinka » Uto 20.02.2018 12:57

Kellee, hocico co sa nesmyka - ani target po zemi ani pes po targete. Akurat je otazka, ci kym si vo faze ze potrebujes zabranu vpredu, by ti nebola dobra bednicka - aby mal aj zadok rovno.

Elis píše:jen ja na to nemam trpelivost asi. a to se snazim -ale nedavam to :lol:

A pritom, so steniatkom sportovkovym sa tak do viac nez roka nerobi nic ine :jazyk: Dokola robis to iste, nez si to pes zautomatizuje.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod kellee » Uto 20.02.2018 13:19

len s bednickou nemozem cvicit doma :lol: a nevidim mu na nohy, Alex stoji celkom rovno, nemam tam nejaky problem
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Lindchen » Uto 20.02.2018 13:20

Dá sa zakomponovať zrkadlo, aby si mu videla na nohy z uhla.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod elfinka » Uto 20.02.2018 13:37

Lindi, ty si genius!!!
Ja cely cas rozmyslam, ze ako dokelu mu vidiet na zadne ked ich fixujem a on ma ten velky chlpaty zadok
ale vsak zrkadlo :jop:

Idem pozret kolko stoji take velke, urcite ma picne a vykaslem sa na to rovno :haha:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod janajka » Uto 20.02.2018 14:40

velke zrkadlo by som ti aj zadarmo dala. Len si musis pon prist. :lol:
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Fixovanie labiek pri polohách

Poslaťod Elis » Uto 20.02.2018 14:47

elfinka píše:A pritom, so steniatkom sportovkovym sa tak do viac nez roka nerobi nic ine Dokola robis to iste, nez si to pes zautomatizuje.


tak ja urcite ne :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obedience