Rozhodcovia

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: Rozhodcovia

Poslaťod Lindchen » Štv 19.11.2015 17:38

Pozná niekto rozhodcu Beradze Iuza? Píšu mu CZ, ale meno mi teda nič nehovorí :nwm: .

EDIT: Tak mi google oznámil, že je to gruzínsky gay žijúci v ČR a nerozumie poľovným psom. No dík, to som potrebovala vedieť :heh: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Rozhodcovia

Poslaťod keisanda » Pia 15.01.2016 10:20

Zdravim Vas,
mate niekto skusenost s rozhodkynou - Witkowska Dorota,PL?
Dakujem za odpovede :-)
keisanda
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 253

Re: Rozhodcovia

Poslaťod misha.421 » Pia 15.01.2016 13:46

Tiez by ma to zaujimalo :hi: ale niekde som zachytila ze rozhodkyna podla toho ako vstane :pac:
misha.421
Snoopy
 
Príspevky: 122

Re: Rozhodcovia

Poslaťod Leila Tobrok » Pia 15.01.2016 13:52

skus hodiť do YouTube, ja si tak pozerám rozhodcov. Ale povedala by som že 99% rozhodcov je takých, že ako vstane. veľa krát som videla, že na jednej výstave dá psovi VD a na druhe BOB, pričom sa nič nezmenilo... jeden mega známy rozhodca mi povedal, že rozhoduje fakt ako sa mu v ten deň chce / nechce a akú má náladu.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Rozhodcovia

Poslaťod Vikiki22 » Uto 19.01.2016 10:49

Leila Tobrok píše:jeden mega známy rozhodca mi povedal, že rozhoduje fakt ako sa mu v ten deň chce / nechce a akú má náladu.

...a ešte ja som zlá, že ich kritizujem rozhodcov. :haha:
Inak, niekto niečo nepočul o Opris Roxana Liliana, RO? Na youtuje síce video má, ale veľa som z toho nevybrala. Viem len, že chová anglických kokrov.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11057
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Rozhodcovia

Poslaťod Renée Valentová » Sob 06.02.2016 23:58

Nemá niekto skúsenosti s Margineanu Calin, Rumun
a s Viktoriou Pogodinou,Ukrainka? Taktiez aj s Petrom Řehánkom ale naňho som si už našla a mám aj skúsenosti s nim bohužiaľ nie veľmi príjemné :pac: :pac:
a kto ide v Marci (2016)na výstavu do Uzhorodu?
Alebo ako posudzujú malé plemená mám Maltezaka.
DOG HANDLER ;)
Renée Valentová
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Rozhodcovia

Poslaťod Martin Kolčak » Pia 18.08.2017 1:14

Tibor Havelka. Je to vyborny rozhodca ale ked sa naserie vie byt dost neprijemny. Mam s nim dost neprijemnu skusenost. Posudzoval moju fenu a ja ako zacinajuci hendler som nevedel o tom ze moja fena je chora. Odmietala mi behat. Podla neho bola moja fena najkrasia zo vsetkych a bol neskutocne nazlosteny ze taku krasnu fenu vystavujem ja vtedy este neskuseny hendler. Cely cas bol nervozny lietal po kruhu jak zmyslov zbaveny myslel som si ze mi tam este vinada ale priebeh vystavy... zacali sme behat... stop... ukazal na mna cac. Isiel som o caciba nezabehli sme ani pol kruhu a on ihned ukazal na mna cacib a to iste i o bob. Proti mne sampioni celeho sveta to ja som ani nevedel co sa deje ani sme sa poriadne nerobehli zvrieskol staat ukazal na mna bob. Som mu za to velmi vdacny a mam pred nim doteraz obrovsky respekt.
Martin Kolčak
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Rozhodcovia

Poslaťod Lindchen » Pon 11.12.2017 11:26

Na februárovej Bratislave nám posudzuje Jozef Jursa, kto ho poznáte viac, má nejaký problém zadať veteránovi V1? Či rieši nejako prísne exteriér.
Dorábame vet šampionát a pre VD sa mi tam ísť nechce :heh: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Rozhodcovia

Poslaťod wewerica » Pon 11.12.2017 12:37

Jursa má rád keď vidí povahu psa, pes ktorý sa teší je plusom. A VDčka len tak pre nič za nič nerozdáva :no:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Rozhodcovia

Poslaťod Lindchen » Pon 11.12.2017 12:49

Tak fajn :jop: . Len v rámci toho sa pýtam, nech nemá za dlhšie bedrá alebo troška užší pohyb vzadu VD...
Ariso behá jak pánboh, drží. Typickú, milú bígliu povahu nemá, ale má dobre natrénované, tak mu ju chvália :heh: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Rozhodcovia

Poslaťod Crossa » Pon 11.12.2017 13:30

Mimo tému. Nike neviem nájsť dokedy sa dá prihlásiť na výstavu 18.2.2018 v BA...
Crossa
Junior
 
Príspevky: 354

Re: Rozhodcovia

Poslaťod Slausa » Pon 11.12.2017 13:34

Offtopic: Si bola u nás v kruhu S ridgebackom wewer :lol:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1479

Re: Rozhodcovia

Poslaťod tarantinka » Pon 12.02.2018 10:23

AHRENS HANA, AT

všeobecne sme mali prvú skúsenosť s výstavou. Pani Hana Ahrens je jemnej povahy aj k psom pristupuje milo. Myslím, že nemám čo vytknúť, keď bolo treba poslať z kruhu von, urobila to, ale nie nejako drzo a hnusne. Keďže my sme skoro až na konci v poradí v danom kruhu, dá sa očakávať, že rozhodca bude už unavený a znechutený. No síl jej ostávalo aj na fotku s nami. Pekne objektívne posúdila, aj nedostatky oznámila slušne. Človek nemal pocit, že pre nejaký nedostatok tam nemá čo robiť. V kruhu posudzovala časovo primerane - nie dlho a nie krátko - moja skúsenosť.

Havelka Tibor, SK

prvá skúsenosť.
je to ráznejší rozhodca, ale posudzuje objektívne. Na rovinu takmer bez servítky :ach: povie, čo jeho oko spozorovalo a pekne nahlas to oznamuje aj ostatným. Avšak pozor - citlivejšie povahy ostanú trochu zarazené, lebo on sa neňunká. Kruh riadi rýchlejším tempom. Cez to všetko posúdi objektívne a aj keď má výtku, berie ohľad na to, či to patrí do zníženia známky alebo nie. Zažila som aj oneskorenca a vzal ho do kruhu a posúdil.


Prikláňam sa k tomu, že záleží aj na tom aké plemeno je posudzované pred vami. Ísť z veľkých a mohutných na drobnejšie a opačne môže spôsobiť, že sa zrazu Váš psík zdá príliš malý, či príliš veľký, úzky alebo zase veľmi široký.
Preto si myslím, že je asi dobré nechať si posúdiť viacerými rozhodcami a pre seba(aspoň pre seba) si urobiť zlatý stred. Každý to naozaj môže vidieť inak. Možno po pár výstavách to budem vidieť inak. Kto vie. Veď potom zase napíšem.
tarantinka
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Rozhodcovia

Poslaťod Slausa » Pon 12.02.2018 11:49

Vlastníkov Vojtek
Robila som u neho v kruhu, ten chlapík vyzerá ako Trump. :heh:
Známky padali veru rôzne, VD, aj D. V nedeľu si niektorých aj premeral.
Ku psom sa správa pekne, nemá problém sa so steniatkami pomaznať. Posudky dával skôr kratšie, diktoval celkom pomaly, v pohode sa stíha, svoju knižku si vypisuje sám.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1479

Re: Rozhodcovia

Poslaťod Leila Tobrok » Pia 04.05.2018 14:27

L.Novák (CZ)
prvý krát som ho mala na klubovke leonbergerov. veľmi milý a otvorený človek, rád sa zasmeje. psy si prehmatá, nechá behať aj viac kolečiek, vyberá precízne a zvažuje pre aj proti. za mňa zaujímavý rozhodca určite a dával známky skutočne férovo.

Szabo (HU)

na CACIB Nitra, pri ČsV hodnotil skutočne dobre, až som bola prekvapená, ako dobre ovláda štandard a vyberá skutočne dobre. psy si prehmatá, porovnáva, necháva behať. úplne v pohode rozhodca, kľudne na neho pôjdem ešte raz. i keď u šteniat je to hodnotenie také, že primladé či pristaré šteňatá v triede "trčia" a hodnotí ich slabšie.

Jipping (NL)

na CACIB Nitra, pri ČsV - dobrý rozhodca, hodnotí si svoje, hodnotí dobre. nie je mu čo vytknúť, normálny rozhodca, u ktorého štandardný jedinec dostane titul v pohode. ale - dáva si pozor na povahu a nebojí sa zadať VD aj za exteriérové nedostatky.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy