Vychova asistencneho psa

Re: Vychova asistencneho psa

Poslaťod kellee » Uto 07.02.2017 8:45

SheWolf píše:Citam komenty a premyslam nad roznymi nazormi. Ten clovek chce psa kt ochrani jeho+ rodinu pred napr spominanymi fetakmi ci zlodejmi plus k tomu dokaze asistovat v "beznom" zivote postihnuteho,aby vedel samostatnejsie fungovat. Ako tu bol nacrtnuty hororovy scenar, tak bezpecnejsie by mozno bolo ak by pes na povel Len zastrasil. No ak sa nedajboze naozaj on\rodina ocitnu v ozajstnom ohrozeni?..



napis ten Barbore, urcite poradi.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Vychova asistencneho psa

Poslaťod Elis » Uto 07.02.2017 9:29

SheWolf píše:No ak sa nedajboze naozaj on\rodina ocitnu v ozajstnom ohrozeni?..


pak třeba paralyzer, spray ? :no:

pes, co zasahuje "opravdu"- ten i samostatne uvazuje, jedna - nepotrebuje vedeni od člověka.
a to jsou vlastnosti, co se neslucuji s asistenci moc - tam zas ceka hlavne na pokyny, nemá byt samostatny.
ano, da se pes naucit, aby strasil na povel - a to by mělo v 95% stacit?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vychova asistencneho psa

Poslaťod wer » Uto 07.02.2017 9:42

elfinka píše:Ona dokonca ma drsnaka akcnaka pracaka.

drsnaka? :heh: nemyslim, ze je to drsnak. ako o nom pise. opat sme len pri sportovych obranach a to s tymi do praxe nemaju skoro vobec nic... prakticke obrany sa robia cez rozvijanie zloby a to je nevhodne u asistencneho psa.
sportovy obranar nebude vediet samostatne konat, co je pri takom prepadnuti nutnost. :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vychova asistencneho psa

Poslaťod kellee » Uto 07.02.2017 11:04

nemyslis, ze samotny pes bude budit respekt? taki ti bezni poulicni sa psov povacsinou boja. mozno by stacilo nieco ako vrcanie na povel, alebo tak

Wer mne teda na to ze je asistencny, pride moc akcny a moc hrrr. Neviem ci je drsny, ale pre bezneho cloveka by bol myslim uplne nevhodny ako asistencny.
Si pamatam prveho asistencneho pre vozickara, aspon tak to hovorili, volal sa fredy. On vlacil chudaka majitela namiesto po chodniku po travnikoch a kade tade po jamach, prilis rychlo. Ked bol na volno nie a nie ho privolat, lebo sa chcel hrat. casom sa zrovnal ale trvalo to
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Vychova asistencneho psa

Poslaťod wer » Uto 07.02.2017 11:17

nie, nebude budit respekt, vobec. by si sa divila - ako mam psa teraz na voziku, tak razom je respekt ta tam a to moj pes je fakt drsny naozaj. :lol:

a mne ten NO pride prave kludny na NO. :lol: a hlavne teda netreba zabudat na to, ze ta zena nie je ziadny amater. :no: ale tiez som zvedava, co ona na to povie - na psa obranara pre vozickara...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vychova asistencneho psa

Poslaťod kellee » Uto 07.02.2017 11:20

ved tak vravim, treba ho naucit robit to bububu, nie ze bude naozaj robit bububu, ale akoze bububu.
Moj alexko je mojkaci pes, ale nas tu u nas vsetko obchadza, co ja teda nechapem,
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Vychova asistencneho psa

Poslaťod Elis » Uto 07.02.2017 14:43

kellee píše:treba ho naucit robit to bububu


asi OT -ale zkousel jste to někdo ?
ja jo :ha:
a ještě si taky pamatuju tady tu plamenou diskuzi od Tchore myslim? jak strasne nebezpecne je ucit psa třeba vrcet na povel...

Offtopic: moje holky jsou jako ohen a voda.
Jednu bych nedokazala naucit ani omylem, aby na povel presvedcive vypadala, ze to mysli vazne. Bude hrozit,ale vrti u toho ocasem.
A druha to umi na povel, ale ta to zas mysli celkem vazne. Jen mladi a nedostatek zkusennosti ji zatím brani dotahovat věci do konce :joint:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vychova asistencneho psa

Poslaťod elfinka » Uto 07.02.2017 14:56

No ja by som cakala, ze im vysvetli ze drsneho psa neskuseny vozickar nezvladne a nemaju blbnut :smile: Ale asi lepsie ak to vysvetli niekto co ma s tym vsetkym, cez vozicek, sebavedomeho psa a asistencneho skusenosti z prvej ruky.

A ze neni drsny? No, ked ho vyberala tak aby s nim mohla ist na majstraky, asi nebrala zrovna najvacsieho nunacika bez stipky agresivity v sebe, zeano. Nie ze ho cvici na to aby hryzol ludi na ulici.

SheWolf píše:ak sa nedajboze naozaj on\rodina ocitnu v ozajstnom ohrozeni?

Tak pes nepomoze. Leda ze by mal so sebou stredoaziata/kaukaza :heh:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Vychova asistencneho psa

Poslaťod wer » Uto 07.02.2017 15:41

elfinka píše:
A ze neni drsny? No, ked ho vyberala tak aby s nim mohla ist na majstraky, asi nebrala zrovna najvacsieho nunacika bez stipky agresivity v sebe, zeano. Nie ze ho cvici na to aby hryzol ludi na ulici.

body urobis aj s nunikom. ale to je uz na inu debatu.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vychova asistencneho psa

Poslaťod Elis » Uto 07.02.2017 16:52

elfinka píše:Leda ze by mal so sebou stredoaziata/kaukaza :heh:


tam tahle plemena nejsou na osobni ochranu preci :no:
to ten NO uz spis....
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vychova asistencneho psa

Poslaťod Tija » Štv 07.12.2017 12:38

Dlho som nebola na tomto fóre a iba náhodou som sa dnes dostala k tejto téme. Dúfam, že neotváram zbytočne tému, ktorá je už staršia.
Sama mám vodiaco-asistenčného psa Veľkého bradáča už 5 a pol roka. Poznám sa s ním od šteniatka a poznám ho veľmi dobre. Neviem si predstaviť, že by nevedel v niektorých situáciách rozhodovať sám. Ak by som išla po chodníku na ktorom parkuje auto, on sám rozhoduje, čo je bezpečné pre oboch, aby sme popri aute prešli spolu. Vie, ako ho obísť, z ktorej strany, alebo radšej prejsť na druhú stranu ulice a to bez povelu. Obranu nerobí, ale zastrašiť vie na povel. Používam povel, ktorý si nikto ani nevšimne, ale pozná ho iba Bady. Tento povel nikdy nepoužívam a ani sa to nedá nazvať poriadne povelom, ale reaguje na to ihneď ak je treba. S kynológiou už mám dlhšie skúsenosti, takže nie som začiatočník, ale určite by som svojho psa nedala začiatočníkovi. Na asistenčného psa je potrebná pokojná vyrovnaná povaha bez známok agresie - to Bady aj je. Bady je trochu akčnejší, ale ak je potrebné pracovať a pomáhať mi, ihneď pekne pracuje a dáva na mňa pozor. Vie sa sústrediť na veľa detailov a to že je sústredený na prácu viem aj ja - dá mi to vedieť tým, že si vypýta odmenu za rôzne maličkosti, ktoré by som si bez neho nevšimla a neuvedomila :smile: Vie pracovať aj pri vozíku, ale ja najradšej si nasadím ortézy na obe nohy a prejdem sa s ním. S Badym sa pracovalo už od útleho veku formou hier a myslím, že nech je výcvik akýkoľvek a začína sa od šteňaťa, tak sa začína všetko hrou, aby to psa bavilo.
Najoddanejší priatelia sú ako psy-ak im budete neustále ubližovať,nakoniec vás pohryzú.(Tristan Bernard)

http://pespomocnik.wbl.sk/
Tija
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 147
Bydlisko: Hriňová

Re: Vychova asistencneho psa

Poslaťod strmenska » Štv 08.02.2018 17:17

Dobrý deň a bude to právoplatný asistenčný pes ? nepotrebuje na to nejake potvrdenie o absolvovaní výcviku pre asistenčné psy ? A má niekto skúsenosti s výcvikom psychiatrických asistenčných psov ? ďakujem za odpovede
strmenska
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Vychova asistencneho psa

Poslaťod Lindchen » Štv 08.02.2018 17:35

S výcvikom psychiatrického psa má skúsenosti užívateľka Millie, ale neviem, či sem chodí ešte.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Vychova asistencneho psa

Poslaťod strmenska » Štv 08.02.2018 20:49

A nemáte na ňu kontakt na Instagram alebo Facebook ?
strmenska
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Vychova asistencneho psa

Poslaťod Lindchen » Pia 09.02.2018 8:45

strmenska píše:A nemáte na ňu kontakt na Instagram alebo Facebook ?

Poslala som SS.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokročilý výcvik