Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod wer » Pon 29.01.2018 13:24

tak bude problem v tebe.. :ha: ja si nemyslim osobne, ze je to neriesitelne, ak sa ti to teda nepodari nespravnym pristupom este zhorsit, ze ano.. pointa je, aby si to tomu psovi vysvetlil tak, aby pochopil, ze ty si to proste nezelas. bohuzial, taketo rucne-strucne riesenia asi nebudu nikde natocene a zverejnene :angel:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod Renata » Pon 29.01.2018 16:05

a keby aj boli, tak to neznamena, ze to das .. nie vzdy je to to iste, ked robia dvaja to iste .. tu nejde o hulakanie, mlatenie, odhadzovanie, vytrieskanie psa .. ide o to, aby vsetko cim ho upozornis, ze ty si danu vec nezelas, bolo tak dorazne, aby to pes uz viac zopakovat nechcel. wer to tu pisala, neexistuje proste, ze pes sa mi vytrhne, ide cezo mna a znovu napadne fenu, by som ho rozniesla na kopytach. to vsetko musi "vyzarovat" z teba a musis to mysliet vazne, take to no no no tu nepomoze. drzim palce
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod Simon-NO » Pon 29.01.2018 16:11

Len keby som vedel ako, ale tak ďakujem
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod Lindchen » Pon 29.01.2018 16:31

Mne sa stávalo v mojimi dvomi, ale teda to boli dvaja nekastrovaní samci. Konflikty boli len v mojej prítomnosti, inak spolu spávali, neriešili, aj spolu jedli. Pravdepodobne súťažili o moju priazeň, cítili sa ohrození. Ten, ktorý vyrýval, bol chorý, týraný pes, ale ANI TAK si nesmie dovoliť napádať druhého psa. Žiadne úľavy, ale tvrdý režim. Všetko na povel, dolu z postele, žiadne žobranie jedla, žiadne ťahanie na vodítku, žiadne vymýšľačky, že niekam nejde lebo neviem čo, žiadne ťuťulimuťuli, všetko len a len za dobré správanie.
Raz skočil po mojom psovi keď spal (!), no to som sa vážne nas*ala. Mal stabilne obojok a vodítko (rafal aj po ľuďoch), tak som ho chmatla za vodítko, že sa našiel v predsieni. Aj mi ho ľúto prišlo, ale dokončím to, "ešte RAZ toho urobíš, roztrhnem ťa jak hada". Chudák, sa tam poskladal, zbaštil to :lol: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod Sunny » Pon 29.01.2018 16:36

Ešte pridám svoju skúsenosť - tiež sa mi psy dlhú dobu pobili len v mojej prítomnosti, lebo niečo. Nezvládla som to tomu malému zmetkovi terierskemu bohužiaľ vysvetliť. Potom prišla prvá bitka v mojej neprítomnosti. A potom prišla bitka, ktorá už nebola bitkou, ale snahou dvoch psov zabiť toho tretieho. To celé trvalo roky, pobili sa len pár krát do roka, ale pomaly sa to horsilo a horsilo, až to teriér prežil len zázrakom (a tým, že som bojovala spolu s ňou). Takže mysli na to, že s každou jednou bitkou to bude horšie a horšie.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod Renata » Pon 29.01.2018 16:38

Simon-NO píše:Len keby som vedel ako, ale tak ďakujem
ved toto :smile: ono to funguje vtedy, ked to naozaj, take naoko akoze sa hnevam a uz to nesmies urobit, nebude fungovat .. je to tazko opisat. najlepsie by asi bolo, keby ti niekto ukazal, ako s tym psom robit v takej chvili
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod Simon-NO » Pon 29.01.2018 16:53

No veď to... Bývam v meste Vranov nad Topľou... Máme tu cvičisko lenže tam nie je nič organizované... Funguje to tam asi takto: buď sa s niekym zoznámiš a budete sa dohadovať kedy tam prídete alebo nebudeš mať nič... Bol som tam s otcom aspoň 25 krát za 2 mesiace a stretol som tam dvoch ľudí... S jedným sme sa rozprávali aj nám radil čo a ako (celkovo bol milý a tiež rád, že tam konečne niekoho stretol) dokonca nám pomohol so socializáciou s jeho psom, a potom sme mu my pomohli s nácvikom obrany... A druhý ujo (starší pán) bol úplne odmeraný... Nechcel nič pomôcť, len nám hneď povedal, že si mame zavrieť psa do klietky..., že on si tu prišiel pocvičiť svojho psa a nie rozdávať rady... Ja mu také chovanie netolerujem... Len fakt neviem ako mu to mam oznámiť nech si to viac nedovolí :hlbokým a ráznym hlasom mu povedať "ay (odsotiť ho čo najďalej od feny rukami do bočnej časti tela) ešte raz toto urobíš a letíš preč! " a urobiť to isté aj keby nezačala bitka ale len by šiel na ňu skočiť?
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod wer » Pon 29.01.2018 16:54

Simon-NO píše:Len keby som vedel ako, ale tak ďakujem


teba to nestve..? :angel: ublizuje slabsiemu, nemas tendencie chranit..? :angel: proste to nejak intuitivne vyries, neboj sa byt naozaj tvrdy, pes v rausi znesie fakt dost, ale snaz sa s chladnou hlavou... viac ti asi neporadime..

kolko mas rokov btw?
odsotenie ani nepostrehne, to je skor len take popchnutie do bitky... ja by som ho kludne schmatla jednou rukou za kozu na zatylku a druhou za kozu na chrbte a smarila prec. :angel: alebo nech ma to voditko a s tym ho zosekaj (nie v zmysle zbi voditkom. ale trhnutim umravnit, ale aj to je nutne vediet.)
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod Lindchen » Pon 29.01.2018 17:02

Tebe chýba prirodzené nasratie, sa mi zdá :heh: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod Simon-NO » Pon 29.01.2018 17:04

15 a nasrať ma vie veľmi veľa vecí a ozaj veľmi rýchlo...
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod wer » Pon 29.01.2018 17:08

aha. :lol: tak neviem, no. mozno fakt bude treba oddelovat nakoniec... aj si pisal, ze boli oddeleni, ked sucka mala zdravotne problemy...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod Simon-NO » Pon 29.01.2018 17:12

Aha čiže keď mám 15 tak si myslíte že to nezvládnem hej? Sick
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod Aris » Pon 29.01.2018 17:15

Dvihneš psa? :nwm: Nie ako keď ho ideš brať na ruky, ale presne ako wer píše, za kožu chytiť a šmariť za seba.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod hewča » Pon 29.01.2018 17:17

Simon-NO píše:No veď to... Bývam v meste Vranov nad Topľou...

tak skus Eurocanis v Humennom:)
Dogs are like potato chips - one is never enough...
"Which of my photographs is my favorite? The one I’m going to take tomorrow."
(Imogen Cunningham)
hewča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 648
Bydlisko: Humenné

Re: Mladý pes nevie prijať staršiu fenku-bitky 2 psov

Poslaťod wer » Pon 29.01.2018 17:23

ono to ani nie je o fyzicke, ale skor o psychike. taka ta prirodzena autorita. a na to si prilis mlady, aby ta pes bral vazne.
chcelo by to fakt ten cvicak a kludne aj cez tu zakladnu poslusnost sa naucit spolupracovat a postupne si ziskavat ten respekt cez jednoduche cviky. a preniest to aj do bezneho zivota.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov