Tréneri obedience - skúsenosti a referencie

Presunute z Obiehanie kuzela

Poslaťod pigie » Pon 22.01.2018 11:53

Hmm, ta by mi vyhovovala :heh: Sa s tym ne :kak: :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod wer » Pon 22.01.2018 11:54

elfinka, to je v poriadku. len ja chcem vediet aj to "B", aj keby som to napriklad nevyuzila pri aktualnom psovi.. ja veci rada ovladam komplexne a sama si vyberiem cestu, nieze si dam (niekto mi da) mantinely vopred.
a nie kvoli bedni, lindchen. len sa proste zlepsovat a nezostat v priemere :angel:

a ten popis. heh, ze ma to neprekvapuje. :lol: takze uz sa to viac podoba na IPO,nie? :joint:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod Elis » Pon 22.01.2018 11:55

Lindchen píše: Semináre sú fun obedience - to sú tie iné požiadavky - je to hra, zábava aj preteky, 99% ľudí neašpiruje vyššie ako lokálne OB v rámci krajiny.


bych proti tomuhle nic nemela -pokud se teda timhle nezaviraji cesty dal/vys.
to je nefer vuci tem ucastnikum pak...
a "vypinani psa" je jeden z tech pozadavku, co predelas velmi spatne.
( zrovna tak jako extra vybudovany drive psa -co zas zacatecnik neukociruje -to je zase neco, co znam z IPO treninku :lol: )

wer ma pravdu - je třeba dbat na vybalancovani -jinak se proste ty cesty vyse nenavratne zaviraji....

Lindchen píše: Také internejšie je to na OB campe - z hľadiska metód.


tohle se deje v podstate na soukromem treninku. vypinaji se ohledy na to "co tomu rekne okoli" a proste se cvici :yes:
ale jiny svet od seminaru to je. to uznejte.

a ted nechci, aby to vyznělo, ze se mimo seminaru deji nejake prasarny. to ne---jen najednou pravidla, co byla vyrcena jako neprekrocitelne dogma na seminari -aneb nikdy to nesmis delat jinak - padaji jako domeček z karet :lol:

Lindchen píše: Si neviem predstaviť, že začiatočník alebo nejaký "mierne pokročilý" by robil to, čo robí Valentina (a to sme toho ešte dosť nevideli, verím tomu).


takhle -ono je často prvni nestesti, kdyz seminar zacina pozvankou -je to "urcene pro vsechny" :lol: :ha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod Elis » Pon 22.01.2018 11:59

wer píše: takze uz sa to viac podoba na IPO,nie? :joint:


nemyslim si. v tom IPO mas porad tri oddily -to te casto od urcitych metod odradi, aby sis je uplne nerozbila. kdyz je "jen" poslusnost -da se zajit dal...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod Lindchen » Pon 22.01.2018 12:00

wer píše:a nie kvoli bedni, lindchen. len sa proste zlepsovat a nezostat v priemere :angel:

Jasné, ale tak to nejde skokom, ani ponáhľať sa netreba. Radšej nerobiť niečo hrr, v čom človek nie je doma, sledovať, vyhdonocovať, analyzovať - a potom prípadne využiť v praxi. Celkovo nerada robím rizikové experimenty, niektoré metodiky sa tomu blížia (keď netuším, ako to prípadne uviesť na pravú mieru). Môj pes bude vždy miláčik a tam mi ide o bezpečnosť - nieže tento to neustál, vymeniť.

wer píše:a ten popis. heh, ze ma to neprekvapuje. :lol: takze uz sa to viac podoba na IPO,nie? :joint:

Ona robila IPO predtým.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod hisham » Pon 22.01.2018 12:01

Elis píše:
wer píše: takze uz sa to viac podoba na IPO,nie? :joint:


nemyslim si. v tom IPO mas porad tri oddily -to te casto od urcitych metod odradi, aby sis je uplne nerozbila. kdyz je "jen" poslusnost -da se zajit dal...

Cize Elis, podla teba su OB treneri este vacsi "drsnaci" nez ipaci? :lol:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod Elis » Pon 22.01.2018 12:02

Lindchen píše: Bolo tam veľa pretekárov v OB3, takže určite nové veci z techniky učenia cvikov som si odniesla, ale keď tak, tak u mňa radšej v nejakej light forme, nie ten hardcore, čo robí ona :lol:


Offtopic: ale vis, ze light forma nebude fungovat stejne, ze? :joint: :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod Lindchen » Pon 22.01.2018 12:04

Elis píše:Offtopic: ale vis, ze light forma nebude fungovat stejne, ze? :joint: :angel:

Technika učenie cviku je viac-menej univerzálna (potom sme sa o tom bavili), len ja som ju nepoznala. Ale bez toho tlaku, ja to tam nechcem (a neviem).
No nebude, no...

Elis a ten balans, čo spomínala wer, áno, však to je ten ideál. Ale čo je lepšie pre väčšinu záujemcov o OB, o tom to je...

Ono tie úspechy a super drive so super presnou poslušnosťou prichádza po xy psoch. To asi nikto nemal na prvú šupu (asi).
Naposledy upravil Lindchen dňa Pon 22.01.2018 12:10, celkovo upravené 1
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod elfinka » Pon 22.01.2018 12:08

Zaujimave, to je asi odpoved na otazku "co so psom, ktory ked mu nedam odmenu tak neskusi znovu ale pokusi sa vypnut?" - no nedovolim mu to.

Offtopic: Stuj-zustan-stekej :haha:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod kellee » Pon 22.01.2018 12:21

Offtopic: sa mi to OB prestava pacit

ja keby s tym mojim aj jednym aj druhym idem na takyto seminar, mam po nich.Ale chapem, ze ked uz niekto ide vyssie, tam to asi nie je take jednoduche.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod wer » Pon 22.01.2018 12:23

Kellee a nenapadlo.ti, ze je to len dosledok tvojho vedenia? Teraz ani nemusi ist o vrcholovy sport, ale aj bezne spoluzitie...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod kellee » Pon 22.01.2018 12:25

wer píše:Kellee a nenapadlo.ti, ze je to len dosledok tvojho vedenia? Teraz ani nemusi ist o vrcholovy sport, ale aj bezne spoluzitie...


Ale coby nie. Ale ja robim s tymi psami najlepsie ako viem. zatial mi nikto nepovedal ako to urobit inak.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod vavrena » Pon 22.01.2018 12:27

Ale zas treba povedať k Valentine, že inak sa správala k iným psom než borderkám. Vedela, kde ten tlak bude smerovať k tomu, že ten pes začne rozmýšľať sám, a kde tlačiť netreba, lebo by sa pes vypol. Pes mal vždy možnosť voľby, ale urobiť to najlepšie ako vie, bola výrazná výhoda, a zároveň ho ešte donútila myslieť nad tým, či je to, čo predviedol, to najlepšie. A pes o sebe nesmel pochybovať. Ono to občas vyzeralo, že tie borderky sú ako opice.

Kellee, ale toto je jedna metodika, a na psy, ktoré to nedajú, sa netlačilo. A boli tam aj šteniatka, a nevyvíjal sa na nich žiadny výrazný nátlak, robilo sa tak ako sa bežne so šteniatkami robí.

kellee píše:
Ale coby nie. Ale ja robim s tymi psami najlepsie ako viem. zatial mi nikto nepovedal ako to urobit inak.


Lebo si nikde na seminári nebola?
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod hisham » Pon 22.01.2018 12:28

vavrena píše:urobiť to najlepšie ako vie, bola výrazná výhoda

Toto by ma zaujimalo, ako to tym psom podala?
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Obiehanie kužela

Poslaťod Lindchen » Pon 22.01.2018 12:31

Kelle, s tebou by tak tvrdo nerobila. Tvoj pes sa ešte len učí. Ale je pravda, že sa "nemazná".
Ona má taký odstup už. Pes nie je miláčik plyšáčik, ktorého treba poľutovať, že to nevie lepšie, ale zviera, čo má pracovať pre človeka a ešte sa z toho mega tešiť.
Naposledy upravil Lindchen dňa Pon 22.01.2018 12:33, celkovo upravené 1
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obedience