Ako sa pripravit na skusky

Re: Ako sa pripravit na skusky

Poslaťod Lindchen » Pia 19.01.2018 0:04

Jaj, to je taký mýtus s tými uplácaním pamlskami, sorry za smajla, nemyslím to zle, ale: :heh: .
Pes zadarmo robiť nebude, psi ktorí krásne, efektne a presne pracujú pre modré oči psovoda možno niekde existujú, ale...

Nie, pracovať správne s odmenou (nie lákať na ňu!) je dôležitá súčasť výcviku a ako metóda je to mimoriadne efektívne.
Ako a čím teda odmeňuješ?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Ako sa pripravit na skusky

Poslaťod halo » Pia 19.01.2018 0:37

No predsa dobrym pocitom :D Ale nie, cvicime na lopticku. Len chvilu trvalo kym sa trocha ukludnil pretoze zozaciatku bol ako besny. Presli sme si uz asi vsetkym moznym od skrtiacej retiazky az po pamlsky tak uz viem co na Nika plati. Je to super pes a je nanom vidiet ze mi vsetko rozumie, tak to mam dost jednoduche vzhladom na to kolko sa mu venujem. Niekedy mam pocit ze si doma sam cita kynologicke knizky :ha:
halo
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 62

Re: Ako sa pripravit na skusky

Poslaťod Lindchen » Pia 19.01.2018 0:56

A loptička nie je úplatok? :lol:
Jasné, však čo ti funguje, to používaj. Chcela som tým povedať, že odmietanie jedla ako odmeny LEN kvôli tomu, že to nechceš, aby pes robil za jedlo, je proste nezmysel :no: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Ako sa pripravit na skusky

Poslaťod wer » Pia 19.01.2018 4:08

halo píše:Preto sa mi najviac pozdava mondioring, ale neviem ci tu na slovensku nieco take funguje.


Isteze. Dokonca v BA.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ako sa pripravit na skusky

Poslaťod Lindchen » Pia 19.01.2018 4:10

"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Ako sa pripravit na skusky

Poslaťod wer » Pia 19.01.2018 4:20

Offtopic: mne sa na mondio, paradoxne, nelubi obrana. :heh:
Je to o poslusnosti viac, kedze ich tam v kuse odvolavaju zo zakusu. Vidno to na tych zakusoch, nie je tam pre mna to wau, ze mi to dych vyraza :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ako sa pripravit na skusky

Poslaťod halo » Pia 19.01.2018 9:52

O tom mondio klube viem ale posledna aktualizacia tam je v roku 2013/14. To iste aj ine "kluby". Aj na zsk je mrtvo uz riadne dlhu dobu. No a najpodstatnejsia vec pre nas, na mondio mozu ist psy iba z PP. A ja mam utulkaca.... Tak nam ostava sa na to iba pozerat (a robit ine skusky kam nas pustia)
halo
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 62

Re: Ako sa pripravit na skusky

Poslaťod elfinka » Pia 19.01.2018 10:39

Lindchen píše:Napr. zrovna ten štvorec sa daaa :joint: .
Ale nemať chôdzu alebo aport, to by bol asi prúser.

Zavidim ludom so sikovnymi psami. U nas to chce tak 50+ pokusov, aby pes pochopil kam sa v stvorci beha (a samozrejme, za jeden trening sa nerataju viac nez nejake 3, zvysok uz je kontraproduktivny)
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Ako sa pripravit na skusky

Poslaťod kellee » Pia 19.01.2018 10:44

to si aj ja stale vravim. Alex je neskutocny spekulant, on ma nejaky problem s cvikmi ktore su prilis daleko odo mna,
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Ako sa pripravit na skusky

Poslaťod halo » Sob 27.01.2018 21:28

No tak mame to zasebou. Vzhladom na nasu pripravu a nasledny vykon, som skor spokojny aj ked viem ze Niko to vie spravit vsetko na plny pocet. Ale keby bolo keby , boli by sme...... 249b. Na belgicana nic moc ale tak mali sme dost extremne vykyvy. Polohy na dialku sme pokazili - tam by som si dal aj 0 pretoze Niko sa ku mne preplazil tak pol metra. A bohuzial box sme mali za 0 pretoze debilko dal jednu packu tak 5cm za pasku. Na druhu stranu, ostatne cviky sme mali velmi vysoko hodnotene - az som sa cudoval. Kazdopadne aspon uz viem kde robime chyby a mozem to napravit. Asi si to zopakujeme v priebehu roka a hura na ob2 :lol:
halo
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 62

Re: Ako sa pripravit na skusky

Poslaťod wer » Sob 27.01.2018 22:06

Na zaciatok super, gratulujem! :jop: Aspon si si overil, co a ako a videl, ako to prebieha. A bol.si teda nakoniec jediny chlap? :joint:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ako sa pripravit na skusky

Poslaťod halo » Sob 27.01.2018 23:19

hej hej, bola tam taka babska atmosfera :ha: Neviem ci nam to aj trochu bodovo nepomohlo :joint:
halo
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 62

Re: Ako sa pripravit na skusky

Poslaťod vavrena » Ned 28.01.2018 8:12

Halo si viedol na prvú súťaž naozaj dobre, Niko je skvelý pes :jop: . V OBZku bol ešte druhý chlap, Ivan s Dotkou, a vyhrali.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Predchádzajúci

Späť na Pokročilý výcvik