Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod clupko » Str 17.01.2018 13:30

Elis píše:
clupko píše:asi sa to nejak pohlo, neviem - po namahe kriva.


kdyz to je to -on se vubec nemusel pohnout a kulha na artrozu.

nezda sa mi, zeby sa artroza prejavila tak odrazu. aspon pokial viem, to sa skor prejavi postupne, nie ze idem s uplne normalne chodiacim psom von, a o hodinu neskor sa vratim s krivajucim. ale je to mozne, nemozem si byt na 100% ista. podla veta je to tym vybezkom, nie artrozou, ale to uz asi ani nezistime.

Elis píše:
clupko píše:lebo ved keby sme to vtedy vybrali, je dost pravdepodobne, zeby zacal krivat hned


? tomuhle moc nerozumim teda...

tak nam to vtedy vet vysvetlil. ked ma ten vybezok nespojeny, ale nekriva, nema bolesti, a vyberieme ten vybezok - pravdepodobne zacne krivat.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Elis » Str 17.01.2018 14:57

clupko píše: ale nekriva, nema bolesti, a vyberieme ten vybezok - pravdepodobne zacne krivat.


pak teda pokud ho vyndate ted -tak taky ocekavate kulhani?

Offtopic: jinak asi chápu, ze se ne uplne snadno reze do psa, co vypada zdrave - tak nejak preventivne.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod pigie » Str 17.01.2018 15:07

Po namahe kriva = artroza. Ak by si videla psa ist normalne a z nicoho nic sa rozkriva, vtedy sa hybe. Mam s tym bohuzial velmi bohate skusenosti... Ja uz by som predchadzala radsej vzniku artrozy. Hugo mal ku koncu zivota lakte take, akoby niekto presvietil laket so zinenkou na drhnutie hrncov... Radsej artroze uz predchadzat :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Elis » Str 17.01.2018 15:14

pigie píše:Po namahe kriva = artroza.


jj. bud po namaze, nebo když není rozhybany - to je pro me artróza.
Zadny pohyb ulomku - ten bud vadi nebo nevadi. tohle obcasne pokulhavani -no nezda se mi to...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod pigie » Str 17.01.2018 15:16

hej, ked sa hugovi pohol, krival FURT. Az potom som sla na operaciu, lebo uz som ho proste na RTG videla aj ja :ua: Pred operaciou na RTG zas nic nebolo vidno. Ani ja som nevidela (a pes samozrejme prestal krivat sak ako inak). Ale rozkazala som rezat a bol tam a bol uvolneny (sme sa dohodli, ze sa pozrie dnu artroskopom a ak tam nebude nic k urobeniu, tak vytiahne a ja zaplatim 2/3 ceny za pouzitie sady, ak bude, tak prebehne normalne operacia)... A aj artrozu davali prec.
Ja som bola fakt uz zufala z tych diagnoz typu ano/nie operovat/nie je co operovat. Ja som uz proste potrebovala vediet, preco ten pes kriva, aj ked to znamenalo proste ho rozrezat (artroskopicky).
Naposledy upravil pigie dňa Str 17.01.2018 15:23, celkovo upravené 1
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod clupko » Str 17.01.2018 15:22

hm. tak neviem, no. zeby mu artroza mohla zacat robit problemy fakt ze z hodiny na hodinu? ja som najprv myslela, ze stupil na nejaky crep. podla veta treba rozhodne vybrat ten vybezok, podla neho je to krivanie sposobene tym.
pri tej operacii budu davat prec aj tie artroticke zmeny.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod pigie » Str 17.01.2018 15:24

Urcite sa mu polepsi - minimalne docasne - cim myslim roky!, s tym si hlavu nelam. Len tam, kde uz artroza raz zacala, je pravdepodobne, ze bude pokracovat. Kvoli tomu by som sla do tej preventivnej akcie uz. Mala som moznost vidiet aky je rozdiel v okamzitom zasahu (kamaratkin pes) a v neskorom (hugo)

A kto a kde bude operovat?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod clupko » Str 17.01.2018 15:27

je mi jasne, ze polepsenie bude len docasne, DLK sa takto vyliecit neda.
akurat, ze doteraz som bola v tom, ze u neho je hlavnym problemom ten nezrasteny vybezok, nie artroza. ze ta bude sposobovat problemy az casom

edit: vetpoint, valasek

edit2: a aky myslis preventivny zasah, to hovoris o tom vybezku alebo o artroze?
Naposledy upravil clupko dňa Str 17.01.2018 15:28, celkovo upravené 1
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod pigie » Str 17.01.2018 15:27

Ono to ide ruka v ruke. Keby nebol uvolneny vybezok - nie je artroza. By som verila vetovi, ze to je vybezkom, keby tam ziadna artroza nebola. Ono vybezok sa dokaze dost dobre zapuzdrit a netlacit, ale artroza...
Preventivny zasah myslim, ze keby miniekto povedal, ze tam je nieco uvolnene, davam ho rezat, aj ked pes nema problem. Sice si par tyzdnov pokrivka a dalsieho pol roka ma obmedzeny rezim, ale tie zmeny na klbe nie su potom take devastacne. Lebo ked pes krivat zacne, zvycajne tam uz ta artroza proste je, lebo inak by krivat ani nezacal.
A Valaseka pozdravuj, Huga velmi dobre poznal - aj jeho klby :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod clupko » Str 17.01.2018 15:35

ano, tiez som si povedala, ze nabuduce uz dam radsej spravit preventivne rtg v 5 mesiacoch... a ked nieco bude, tak prec s tym. ale to mas tak - nemam ziadne skusenosti, a vet mi povie, ze je lepsie nechat to tak, ked to nerobi problem. no pojdem proti a budem ziadat operaciu na mladom psovi, co nema ziadne prejavy?
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod pigie » Str 17.01.2018 15:40

Jasne, ved ja som bola taka ista... A ja som ten rtg v 5 mesiacoch mala... Ale tiez sa nazory vetov roznili. Clovek sa utieka k tomu pre neho rozumnejsiemu rieseniu, cim je nerezat nieco, co akutne nepali... Ale uz o tom proste nie som presvedcena. A tiez o tom, ze verit x vetom tiez je cesta do pekla, lebo kazdy ma vlastny nazor a nemusi byt vzdy spravny.

A drzim palce, nech to dopadne dobre. Isto sa mu ulavi. Hugo po operacii bol od 3-5 rokov takmer normalny pes. Neriesili sme moc krivanie. V piatich sa ozvali potom zadne po prvy krat (inak po zatazi, prvy krat a takmer mal problem prejst 10m, artroza... z nicoho nic sa ozvala :joint: ) a predne sa opat ozvali az potom.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Elis » Str 17.01.2018 15:47

clupko píše: nabuduce uz dam radsej spravit preventivne rtg v 5 mesiacoch... a ked nieco bude, tak prec s tym.


zas neblazni, nic si nevycitej. ber, ze to tak proste je....
Offtopic: do dneska nemá muj spratecek zadne RTG :angel: jestli tam něco je, nemam o tom tuseni
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod pigie » Str 17.01.2018 15:50

To ja zase planujem psa vysetrit na penn hip v styroch ci piatich mesiacoch :ha: Proste nech VIEM :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod Elis » Str 17.01.2018 16:07

pigie píše:Proste nech VIEM


Offtopic: chápu. nicmene - asi bych dopadla jako C. - nevim, jestli bych operovala i kdybych vedela :nwm:
takze radsi sladka nevedomost. jo, jsem srab.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Dysplázia bedrových a lakťových kĺbov - DBK a DLK

Poslaťod pigie » Str 17.01.2018 16:20

Jasne. Ja som si uz vyskusala cakat, teraz kebyze musim riesit nieco take, co nechcem, ale kebyze musim, tak chcem vyskusat necakat :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby