Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Urban gardening a vlastné pestovanie; záhrada a kvety

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Urban gardening a vlastné pestovanie; záhrada a kvety

Poslaťod wer » Štv 11.01.2018 5:46

Vavrinovec
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod pigie » Štv 11.01.2018 8:11

Ja take nestandardne este poviem okrem toho teda, co tu odznelo. Vysoka suchomilna trava :joint: Ta znesie vsetko a je naozaj suchomilna aj v kvetinaci. Sice na jar, ked sa zreze, tak sa to obnazi a trva tak 2 mesiace, kym to vyrastie, ale to sucho a horucavu, co to znesie v kvetinaci orientovanom na taku vypekovu stranu je neskutocne. Ja mam v 2 minikochlikoch zasadenu travu a v uplnej pohode ta trava prezila to suche leto, polievala som len velmi zriedka - moja mama to nepolieva vobec a prezije to :heh: Kvety v ovela vacsich kochlikoch polievane denne mali co robit, hento prezilo fakt vsetko bez polievania, aj dovolenku :heh:
Inak z ihlicnanov borievka a borovica, tie su take najsuchomilnejsie a najupalovejsie.
Sunny - ja na teba myslim, ale vzdy idem okolo po tme. Je tam aj opadavy ihlicnan a na tom je velmi pekne vidiet co ten strom realne po zrezani urobi, kedze je teraz opadany. A viem, ze tam kdesi je aj smrek, len na ten si musim spomenut v ktorej zahrade bol. Cez vikend odfotim, to pojdem okolo po svetle.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Štv 11.01.2018 8:34

som niekde citala, ze po zrezani upevnit jeden konar dohora a ze sa vytvori novy vrchol. no,neviem, neviem... nevidela som este take, len tie uplne odfajcene. a podla mna to je proste otras. fakt radsej dat dole a zasadit ine, ked tam chyba nieco. :nwm: nieco rozumnejsie, co nebude rast do vysky a zavadzat.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Štv 11.01.2018 8:35

Ten komar jeden sa tam zacne nadsuvat aj sam... Ale to sa neda so starym stromom. Tam konar proste neohnes, ale strom sa snazi urobit si vlastny terminal.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod MisheliQ » Štv 11.01.2018 10:54

Ďakujem za tipy. :jop: Koľko veľa možnosti miesto tuje :lol:
Caesarik (14 r), Fergie (9 r), Aron (4 r)
MisheliQ
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Sob 13.01.2018 9:39

20m svetielok som namotala okolo liesky tocitej. Vyskusane predtym, svietili. Namotam, trvalo to tak hodinu, zasvietim a nic :prd: Akoze slahne ma :heh: Tych 20m je hodne, esteze som nevzala 50, to by ma rovno vystrelo :prd:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Sob 13.01.2018 16:45

:heh:
ty sa vieš zabávať aj bez psa :lol: .
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Ned 14.01.2018 6:24

Vies co bola najvacsia prca? Ze CHVALABOHU, ze som to nedavala hned dole, lebo vecer to fungovalo :haha: Neviem, co tomu bolo, alebo ci to tak ma byt, ale vecer to normalne svietilo :haha: :haha: :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Ned 14.01.2018 18:38

No dobre, co ideme sadit? Papriku? :heh: Ci tomu dame este tyzden dva? :heh: Ja mam uz uplny abstak. Rozpadol sa mi velmi stary skalnickovy kvetinac. Uz som ho x krat lepila, prezil so mnou cele byvanie na balkone v petrzalke, tato zima vsak bola jeho posledna. Myslim, ze ten jediny mraz sa na nom podpisal uz definitivne a rozpadol sa na dve polovice. Tak som dnes bola na skaly (zaviate snehom :haha: ), natrela kvetinac - biela musi byt aj ked take nepredavaju :heh: , hodila tam zeminu, dala kamene a teraz na to budem do jari pozerat, nez budem moct presadit tie skalnicky :heh: Netusim kde som co jarne posadila, lebo okrem narcisov nevidim, zeby sa cosi niekde tlacilo :heh: Ba hej, v nadobach idu tentoraz krokusy, som zvedava, ci aj budu kvitnut alebo zase len listy :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pon 15.01.2018 9:09

Nieco pre Sunny. Tak ako na poslednych dvoch foto ten strom vypada hodne dlho. Neskor normalne zarastie husta koruna nad to, ale to trva roky...
Prílohy
IMG_2619.jpg
Tento bol zrezany uz velmi davno a vidno ako sa posnazil urobit si novy vrchol
IMG_2627.jpg
IMG_2629.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pon 15.01.2018 9:28

brrrrr. ved aj tak to bude rast... :nwm: naco to je dobre? :ua:

nas tu nahanaju elektrarne, ze si mame odstranit stromy spod vedenia... a mne ide vedenie krizom cez ten obrovsky smrek pred domom :angel:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pon 15.01.2018 9:30

Bude, ale uz nebudu rast tak do vysky. Preto sa to robi. Ono z toho potom vznikne taka gula rokmi... Najdem...
Edit: Taketo nieco
Prílohy
IMG_2595.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pon 15.01.2018 9:33

ale toto bol isto mensi strom... ihlicnanom vysychaju konare dolne - a tie sa neobnovia uz nikdy. ihlicnan rastie do vysky. takze pri velkom hrubom strome vznikne dlhy holy kmen a rozkonareny useknuty chochol...
ved ako ta prava fotka...
Naposledy upravil wer dňa Pon 15.01.2018 9:34, celkovo upravené 1
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Pon 15.01.2018 9:34

u nas toto robia elektrikari, sused ma popri dome ihlicnany posadene a idu mu cez ne elektricke draty- jedneho dna prisiel sused domov a stromy spilene- strasne to je
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Pon 15.01.2018 9:38

pigie píše:No dobre, co ideme sadit? Papriku? :heh: Ci tomu dame este tyzden dva? :heh: :

ak ju chceš hodiť do skleníka, tak môžeš, ale dala by som tomu ešte dva týždne. si nejaká hyperaktívna :lol:
k tým stromom, vyzerá to strašne, ale raz som videla zrezať skoro celý, teda celý strom a nechali len asi 1,5 m kmeň. a ten obrašil dosť nahusto, na jar. bolo to zaujímavé, nie že by som to skúšala.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia