Spolocne vybehavanie psov na cvicaku

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod kives » Pon 08.01.2018 12:14

:lol:
mne stačí to odvolanie, tiež sa mi nechce do toho púšťať. a hlavne si myslím, že sa celkom chápeme, len netová komunikácia je brzda :joint:
Offtopic: btw, popri robote mi dohadovanie tiež veľmi nejde :joint:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod moschino » Pon 08.01.2018 12:16

Elis, nepreháňaj :ach: Však na cvičáku, že sa cvičí. Behať s kamošmi a za loptičkou môže inokedy a inde. A nie preto, aby sa potom "nebláznil" na cvičáku.
Myslím, že väčšina psov z cvičáku, čo poznám, má geniálny život, kopec psích kamošov a nachodených kopec kilometrov :no:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod hisham » Pon 08.01.2018 12:18

Ono to velmi zavisi aj od psa...

Napr. Haku je velmi socialny psicek. S inymi psami sa na cvicaku hral ako stena asi dva razy. Potom uz nikdy, a ani k ludom som ho nepustala, lebo on sa k nim chodil odmenovat.

Minule po roku a pol som mu po odcviceni dala volno na place namiesto toho, aby som ho sla vyklusat a dat do auta ako to bezne robim. A hadajte co? Pri dalsom treningu mi na zaciatku trochu dlhsie trvalo rozmotat retiazku, a uz to psik neustal a sup ho za mojimi kamoskami spolucviciacimi (clupko tam bola). Chcel cvicit, ale retiazka este nebola na krku a slobody sa minule trochu povolili, tak to hned vyuzil. A kedze po navrate ku mne zase odbehol za nimi, tak nasledne putoval bez cvicenia rovno do auta :joint:

A tak viem, ze pre Hakua musi byt JEDINA vec, co sa na placi robi, cvicenie. A odmena (hoci len pohladenie) musi prihadzat iba odo mna.
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod elfinka » Pon 08.01.2018 12:20

Ja mam zas skusenost s vybehavanim pred, ze kym sme sa vybehavali pred tak to akoze nejak cvicilo, ale teraz by som si za to asi trhala vlasy keby som to videla. Ked som raz dosla az neskor ked uz psicky boli vybehane a uz sa cvicilo, tak ta pozornost bola potom celu hodinu o niekolko levelov inde.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod Elis » Pon 08.01.2018 12:26

moschino píše:Elis, nepreháňaj :ach: Však na cvičáku, že sa cvičí.


ty na to koukas tak, ze neni duvod na cvicaku delat neco jineho nez cvicit.
a ja zas tak, ze potrebuju, aby pes fungoval/cvicil i jinde nez na cvicaku.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod moschino » Pon 08.01.2018 12:47

no, áno, kukám sa na to, že pes na cvičáku potrebuje cvičiť a oddychovať medzi cvičaniami. Prečo by pes nefungoval aj mimo cvičáku?? Čo to má s tým, že či sa tam vybeháva alebo nevybeháva s inými psami?
Fr sa v živote nevybehával so žiadnymi psami na cvičáku, nerobí mu problém ani cvičiť na cudzom cvičáku, behať na cudzích prekážkach, funguje mimo cvičáku, lebo vie, že všetky tie psy ho počas preteku / tréningu neotravujú, neriešia ho, keby sa aj drgne alebo zrazí pri hre pred alebo po behu, ani sa neobzrie, lebo vie, že ten pes, aj keď sa ho dotkol, nie s tým, že ho potrebuje riešiť, že si ho nevšíma a tak isto on, funguje v tesnej blízkosti psov, aj keď mu behajú popred nos, lebo vie, že nebežia za ním a že ho nijak kontaktovať ani nebudú (ok, mám malého psa, ale ten sa vie šialene ľahko rozrušiť, kto pozná pinčov, nie sú to práve psy, čo "majú na saláme" keď sa niečo deje, práve naopak). A tiež nemá problém sa vybehať s kamošmi mimo cvičák.
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod Lindchen » Pon 08.01.2018 12:53

Tak zas neberme to do extrému. Tu myslím nie je nikto, kto by psa zatváral a vyberal len na výcvik ani že by niekto deň pred výcvikom vôbec nekŕmil.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod hisham » Pon 08.01.2018 12:56

To lebo skutocne uspesni kynologovia nemaju cas na DF :heh:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod moschino » Pon 08.01.2018 12:59

inak na kynologickom cvičáku, kam chodím s Dotty, mi povedali, že deň pred tréningom alebo pretekom nekŕmia. Vraj kvôli torzii :nwm:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod Lindchen » Pon 08.01.2018 13:05

Pred cestou na preteky som večer dávala menšiu dávku, ale nie kvôli motivácii, ale nech je psík "ľahší", v zmysle, neprežratý.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod moschino » Pon 08.01.2018 13:08

ja kŕmim práve deň pred tým dosť, chcem, aby mal energiu a dal zo seba maximum. Ale neviem, ako by som robila mať veľkého psa, kde skôr hrozí tá torzia :nwm: asi by som dala na rady skúsenejších. Hlavne po tom, čo sa stalo Becie. A to ani nebehala
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod Sunny » Pon 08.01.2018 13:11

Máme velké psy, na závode teda zo seba dajú maximum, ale nekŕmiť ich deň predtým si neviem predstaviť :nwm: Nehovoriac o tom, že preteky máme dvojdňové. Takže kŕmim normálne, len prispôsobím čas - nekŕmim večer, ale poobede, aby to do rána stihli stráviť.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod usagi » Pon 08.01.2018 13:13

moschino píše:Unavit psa a nechat ho hopkat cisto dokaze kazdy :ha: a tvarit sa, ze to ten pes potrebuje. Nie, to potrebuje ten psovod, aby si psa ukociroval a ubehol


Súhlasím a presne tak mi to vyhovuje :heh: aj ked mrcha i tak nehopka :heh: zas treba rozlíšiť,keď má niekto agility ambície a keď to niekoho len proste baví. A mňa to kolkokrát ani nebaví :heh: Len vidím,ako to Graffču berie a tak.sa premôžem,nech má radosť :joint:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod Elis » Pon 08.01.2018 13:15

moschino píše:Prečo by pes nefungoval aj mimo cvičáku?? Čo to má s tým, že či sa tam vybeháva alebo nevybeháva s inými psami? .


proc by nefungoval? treba ze si psa nezavoláš od druhých psu - protoze hra bude prednejsi?
a kdyz to na tom cvicaku nezkusis tak nemas kde jinde to bezpecne psa naucit?
ze jsou lidi, co to proste bez pomoci psa nedokazou naucit?
i na to jsou snad cvicaky, ne?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod kellee » Pon 08.01.2018 13:34

Elis píše:
moschino píše:Prečo by pes nefungoval aj mimo cvičáku?? Čo to má s tým, že či sa tam vybeháva alebo nevybeháva s inými psami? .


proc by nefungoval? treba ze si psa nezavoláš od druhých psu - protoze hra bude prednejsi?
a kdyz to na tom cvicaku nezkusis tak nemas kde jinde to bezpecne psa naucit?
ze jsou lidi, co to proste bez pomoci psa nedokazou naucit?
i na to jsou snad cvicaky, ne?


:jop:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa