Spolocne vybehavanie psov na cvicaku

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Spolocne vybehavanie psov na cvicaku

Poslaťod kellee » Sob 06.01.2018 13:13

ja uz som toto vzdala, vacsinou idem vencit bud rano, ked su vsetci v praci, alebo ak ideme poobede, nalozime psy a ideme mimo, lebo napriklad minule som sa stretla s nejakym x stafom na flexine. toho psa som uz stretla a viac si neprosim.

ako by ste ale riesili tuto situaciu: chodi nas cvicit par ludi. vacsinou su to bezproblemove psy, co sa tyka vztahu s inymi psami. par mame takych ze hyper. proste potrebuju na zaciatku vybit tu energiu zo seba, inak si s nimi nedaju majitelia rady. Lietaju okolo ako neriadene strely a letia na kazdeho psa v dosahu, nie v zlom, ale v snahe o hru. a samozrejme ze Alex to nedava. najskor sa chytil s labikom, minule s lajkou. ja alexa do toho chumlu nepustam kym nie su tie psy na voditkach. cize pockam vzdy kym sa vybehaju a az potom ho na chvilu pustim. Ist radsej s nimi mimo? alebo ako toto riesit. pripadam si ako blb, lebo zas ja mam problemoveho psa :ua:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod hisham » Sob 06.01.2018 13:18

A to na cvicisku pustaju psy, nech si lietaju? Na cvicaku sa ma cvicit, nie sa hrat s inymi psami. Chapem, ze ak su v prevahe, je to tazko...
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod kives » Sob 06.01.2018 13:52

jj, na place sa cvici, ak hrat, tak mimo cviciska. je to dobre aj pre psy, sa naucia, ze na place sa maka so psovodom a nebudu to skusat.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod elfinka » Sob 06.01.2018 14:09

Vytiahnem svojho psa z auta az ked sa na cvicaku len cvici a neni nic pustene len tak bez kontroly.
Podla mna psy ktore nejdu na skusky nepotrebuju rozlisovat plac kde sa cvici a mimoplac kde sa hra. Prave naopak, chodia na ten cvicak trenovat to odvolavanie od psov a podobne. Akurat svojho psa by som vobec nemala vtedy v dosahu.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod kives » Sob 06.01.2018 14:25

no dobre, ako k tomu pridu ostatni? nie, na place ma byt pes pod kontrolou.
to odvolanie sa da robit aj po dohode mimo cvicaku.
Naposledy upravil kives dňa Sob 06.01.2018 14:27, celkovo upravené 1
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod Elis » Sob 06.01.2018 14:27

kives píše:no dobre, ako k tomu pridu ostatni? nie, na place ma byt pes pod kontrolou.
to odvolanie sa da robit aj po dohode.


90% lidi si chodi na cvicak nechat psy vybehat v oplocenem prostoru a pod dozorem :nwm:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod kives » Sob 06.01.2018 14:28

ok, u nas to tak nefunguje :nwm: .
a myslis, ze je to ok?
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod pigie » Sob 06.01.2018 14:32

A v com je problem? Nechcem nechat psa v chumli, nejdem tam, az ked sa zacne. Chcem ho nechat vybehat v chumli, v tom pripade musim riskovat, ze to nepobere spravne a radsej nepustim, lebo z toho bude problem :heh: Ja by som teda taku odvahu nemala cvoka nechavat vybehavat :heh: Podla mna je volne vybehavanie pre bezproblemovych psov :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod Elis » Sob 06.01.2018 14:38

kives píše:a myslis, ze je to ok?


tak ja tak s Elikem zacinala taky a nicemu to v budoucnosti nevadilo :nwm:
a na ten cvicak jsem sla prave a jen proto, ze jsem jiné psy bezne nepotkávala -abych si pod kontrolou Elika vychova.
skupinky psu byly rozdelene podle veku a velikosti, problemovy psi se nepousteli .
nikdo zadneho psa nesikanoval. zadne spatne zážitky se nedeli.
ta skladba lekce proste byla udelana na pohodu pro lidi, co se chteli bavit a utahat si psy s trochou poslusnosti - ne drilovat v prvni rade na zkoušky.
kdyby mi tenkrat nekdo rekl, ze je treba mit "hlavne psa pod kontrolou" - utikam pryc :lol:

jo, videla jsem i jine pristupy, co se tvarili podobne - 30 psu se rezalo, nahanelo nejslabsi, doga valcovala pudlika - a panecci s cvicitelkou pili kafe a neresili -ne, to neni koser...ale to se "u nas" nedelo.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod kives » Sob 06.01.2018 14:44

ale aj moj sa chodil vyhrat, ale mimo cvicaku. na ploche uz nie. stenuchy sa vyblaznili do vole. a ak niekomu pes zdrhol na place, dobehol hadajte ku komu?
mam psa po 8 napadnutiach, ja som rada, ak nas kazdy ignoruje.
cvicak je super pre kontrolu psa medzi dalsimi 10 cviciacimi okolo. to uplne suhlasim. je to uplne ine, ako niekde na dvore. ale kontakt hlavne so psovodom, nie s ostatnymi psami :nwm: .
Naposledy upravil kives dňa Sob 06.01.2018 14:44, celkovo upravené 1
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod Elis » Sob 06.01.2018 14:44

pigie píše:Podla mna je volne vybehavanie pre bezproblemovych psov :heh:


ono je hlavne pro stenata...
dospely pes uz nee..

Offtopic: jsem schvalne koukla na fotky- a tak do cca 10ti mesicu se to delo s Elikem
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod pigie » Sob 06.01.2018 14:45

Niektori psi su vecne stenata :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod kellee » Sob 06.01.2018 15:18

my ale nemame cvicak este oficialne. je to proste luka, kde sa stretavame. Psa v aute nenecham, lebo si tam musim pekne dokracat spolu s ostatnymi, chodi nas viac na aute. AKo som pisala, Alexa nepustam do toho chumlu, lebo by to nedopadlo dobre. Vacsina psov tam je bezproblemovych, podla mna su to pubertiaci, ktori robia ramena ale vzdy na Alexa.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod elfinka » Sob 06.01.2018 15:18

kives píše:no dobre, ako k tomu pridu ostatni? nie, na place ma byt pes pod kontrolou.
to odvolanie sa da robit aj po dohode mimo cvicaku.

Ja situaciu kellee chapem tak, ze sa tam dohodla skupinka povedzme 10 ludi, z toho 9 chce pustat psy pred hodinou, a ona nechce / nemoze.

A keby aj bolo tych co chcu pustat menej - nevidim problem sa dohodnut, ze v case zaciatok-30m je cas na pustanie, potom sa hodinu nepusta a cvici len pod dozorom, a potom si zase mozu pustat. Tak to je napriklad u nas. Ked chcem psy pod kontrolou len, tak pridem neskor proste.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod zuzkabluzka » Sob 06.01.2018 15:21

Na cvičáku by si to mali zorganizovať tréneri, ideálne tak, aby žiadny pes neprišiel k ujme ani psychickej, ani fyzickej. Niekedy sa rieši, až keď je neskoro.
Do ohradených venčovísk nechodím. Potrebujem mať pod kontrolou, aké psy môjho kontaktujú.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Ďalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa