Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod janajka » Str 03.01.2018 21:33

Potom je este jedna moznost dasken. Mat kamosku s takym drsnakom. :ha: neviem ci by sme robili take adventure napady, nebyt jeho - cast mojho mladi je s nim spata. :joint:

Nech len pekne zostane ovciakovi povest drsnackeho psa, bo ked budem mat niekedy v buducnosti milucku ovciacku, nech vzbudzuje respekt. :lol:
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Elis » Str 03.01.2018 22:17

Crossa píše:a v povahe vynikajúce. Pretože sa s nimi robilo.


jako ze uplne zmenis povahu psa výcvikem? :oo: :oo:
jako uplne souhlasim s tim, ze psa udela hlavne psovod. to jak a jestli se s nim dela nebo nedela.
ale vlohy, drive, povaha -to je proste něco -co bud je nebo není.
krev není voda.
Offtopic: to co ja ucim 3 roky pracaka nauci za 3 mesice s prstem v nose totiž :joint:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Crossa » Str 03.01.2018 22:35

Nezmeníš ale ovplyvníš. Vytrhla si mi myšlienku z kontextu. Ja som len tvrdila že pokiaľ sa odmala venuješ šteňaťu ktoré je po povahovo slabších jedincoch je veľká šanca, že z toho bude normálne vycvičiteľný pes. Toť vše.
Crossa
Junior
 
Príspevky: 354

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Elis » Str 03.01.2018 22:48

Crossa píše:Nezmeníš ale ovplyvníš. Vytrhla si mi myšlienku z kontextu. Ja som len tvrdila že pokiaľ sa odmala venuješ šteňaťu ktoré je po povahovo slabších jedincoch je veľká šanca, že z toho bude normálne vycvičiteľný pes. Toť vše.


no -nevytrhla. ale nesouhlasim :lol:
protože pokud se odmala dobře venuji zdravému steneti je velka sance, ze ho vycvicim - bez ohledu na rodice :no:

však cvicim s plemenem, kde neni zadna historie selekce na vlohy do sportu, na které bych se mohla odvolávat :ha:
moc dobře si uvedomuji ( dnes a denne to vidim-zadne dojmy) - jaky velky rozdil by v tom vycviku byl, kdyby tam ty vlohy byly.

A i to si dobře uvedomuji, ze když stene CC necham "lezet v kotci" do roka -uz nikdy s nikym cvicit nebude. Skoro na 100% bych rekla :-)
na rozdil od i byt jen prumerneho jedince NO.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod pali » Str 03.01.2018 23:33

Mal som tri pracovné NO. Boli tam samozrejme rozdiely v povahách, prvú sučku som nezvládal, to bol tvrdý pes, posledný bol v rámci plemena pohoďák, v tom zmysle, že dobre toleroval cudzie psy aj ľudí, cvičil samozrejme ako drak. Ja som si s ním cvičil len doma poslušnosť, stopy... Keď mal nejakých päť rokov, začal som s ním chodiť na cvičák a hneď na prvej obrane mu dali kusnúť na "motorku" (atrapa rukávu s držadlami po stranách.) Na ďalšom tréningu už išiel na rukáv, dal pekný plný zákus. Známy výcvikár od nás tiež spomínal, že dali rodinnému psovi po pracovnom spojení v dospelosti na prvý krát hladké zadržanie a vraj to krásne chytil, vraj to už majú vrodené.
Myslím si teda, že pracovné NO ako dogdancer by mohol byť, malo by to byť však také športové spojenie, že vyberieš ruku z rukáva a pohladíš. Tiež by som však povedal, že obrana je pre tieto psy pravé orechové, sú na to už sto rokov šľachtené, nikde tak nevybijú nahromadenú psychickú energiu, ako na cvičáku...
pali
Snoopy
 
Príspevky: 116

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Rebecca77 » Str 03.01.2018 23:42

Samozrejme že ak by to bol NO, informovala by som sa u chovateľa na povahy rodičov, nebrala by som šteňa z rodu tradičných tvrdých obranárov ale od jemnejších rodičov. Budem sa informovať na toho BSO.
Rebecca77
Okoloidúci
 
Príspevky: 20

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod raky » Štv 04.01.2018 9:42

Vždy to je o dvojici - aj pes aj psovod je dvôležitý :)
Ak by sme chceli porovnávať kvalitu psovodov - museli by byť psy rovnaký, ak ale budú psovodi rovnakí - ukáže sa kvalita psa... :) :) :) A preto by si mal každý hlavne dôkladne vyberať a nájsť nelen plemeno, ale aj chovateľa a ešte aj správneho jedinca z vrhu :)
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod pali » Štv 04.01.2018 11:55

Áno, všetky faktory sú dôležité, no nakoniec šteňa je živý tvor, všetko sa nedá predpokladať a nakoniec je potrebné vedieť sa vysporiadať aj s tým, čo nám nesedí. V tomto sú vo výhode psovodi z veľkých organizácií - videl som dokument o am. policajných psovodoch, ktorým sa snažili dopasovať mladých psov podľa pováh psovodov. A tiež vrcholoví pretekári si vraj skúšajú mladých psov, či budú schopní vrcholných výkonov. V Británii zasa začali mapovať dôležité povahové vlastnosti v DNA pracovných labradorov, takže možno raz budeme vyberať povahy podľa DNA...
pali
Snoopy
 
Príspevky: 116

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod elfinka » Štv 04.01.2018 11:56

Offtopic: A dalsim krokom bude ze budu vyberat zamestnancov podla DNA a ked nebudes mat tu spravnu, nezamestna ta nikto
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod pali » Štv 04.01.2018 12:09

Nepotrebujú DNA. Všetko o nás je na nete, kto chce, info nájde. Napr. na dogforum-e. : D
pali
Snoopy
 
Príspevky: 116

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod moschino » Štv 04.01.2018 12:49

elfinka píše:Offtopic: A dalsim krokom bude ze budu vyberat zamestnancov podla DNA a ked nebudes mat tu spravnu, nezamestna ta nikto

Offtopic: to by tu najskôr muselo skončiť to zamestnávanie rodinných príslušníkov a znánmych :angel:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Elis » Štv 04.01.2018 13:48

moschino píše: Offtopic: to by tu najskôr muselo skončiť to zamestnávanie rodinných príslušníkov a znánmych :angel:


Offtopic: tak to je prave ten prvni krok :-) tady uz je prave DNA v poradku :-)
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod raky » Štv 04.01.2018 17:10

k tomu DNA - to je ok a je to o predpokladoch - potom je testovanie jako například bonitky - kto ju má? neriešim kvalitu bonitky ... :)
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Elis » Sob 06.01.2018 10:21

raky píše:potom je testovanie jako například bonitky - kto ju má?


treba to nejpracovnejsi plemeno ne a presto je porad nejpracovnejsi :no:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod raky » Pon 08.01.2018 10:48

Elis píše:
raky píše:potom je testovanie jako například bonitky - kto ju má?


treba to nejpracovnejsi plemeno ne a presto je porad nejpracovnejsi :no:

Elis na SR majú + skúšku do chovu :) ...
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách