Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod kellee » Str 03.01.2018 20:11

Wer ale nie je to o tom ako sa ten pes vedie? Ak je celý život vedený k neustálej aktivite a funguje v štýle ako som videla u nás má cvicaku nedá sa tomu čudovať
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Str 03.01.2018 20:16

Crossa píše: nevidím dôvod v tom prečo by si NO nemohol kúpiť niekto kto mu zabezpečí plnohodnotný život aj bez toho že bude chcieť robiť športovú kynológiu.

moze, ale musi ratat s uskaliami. snazila som sa ich popisat, nech si kazdy urobi svoj nazor.
kellee, to su aj geny.
myslim, ze sa uz cyklime a debata nic nove neprinesie. ale kludne pokracujte.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Crossa » Str 03.01.2018 20:40

Ja nechcem ísť do konfliktu, len proste problém môže nastať aj pri plemene ktoré nebolo cielene určené na prácu... a gény robia veľa ale pokiaľ ich nerozvíjaš a nepodporuješ, tak to utlmíš. Si vezmi koľkokrát máš šikovné šteňa, potom je to do pol roka zavreté v kotci, chované ako prasa, že nasypeš žrať raz za deň a na 5minút pustíš a tie vlohy proste zabiješ. A nie vždy sa to podarí ešte prebudiť. A je to pomerne častý jav.
Crossa
Junior
 
Príspevky: 354

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod dasken » Str 03.01.2018 20:49

jaaa neviem, nie je zrovna NO ten pripad plemena, kde je ta variabilita taka extremna, ze sa da pes vybrat fakt na hocico? od gaucaka a psika na dvor, cez napr zachranara az po tvrdaka na obrany?
su plemena, kde je to fakt viac na zvazenie, ze ci ist do toho, lebo sa fakt da ocakavat to a to, lebo su jednotnejsie, take ako beauceron, stredoaziat ale aj labrador a pod.
ale NOcko, je ich vela a idu dost roznymi smermi tie typy nie? :nwm:

a inak k tej tvrdosti...mat psa co vzbudzuje respekt a akoze ma obrani, je sice prijemny pocit, uznavam, ale drvivu vacsinu zivota je to na obtiaz podla mna..99% casu ide o bezny zivot, prechadzky, stretavanie ludi, psov, rozne situacie, vylety a mat agresora, ktoreho musim mat furt pod dohladom a povelom, ved to je ake vycerpavajuce?

viem si to predstavit niekde na samote v dome, kde moze prist niekto cudzi, tak so psom sa citim bezpecnejsie, alebo na realne strazenie objektu ale inak..na co tvrdy pes?
dasken
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Str 03.01.2018 20:59

Crossa, no vidis a ja zas vzdy tvrdim, ze ked je kvalitny pes, tak moze byt od stena rok zavrety kdesi a potom sa len oklepe, rozkuka a ide... Ja skor poznam caste pripady, ze do roka sa s tymi psami nic nerobi - aj kvoli rtg, aj kvoli povahe (stenacie obrany nie su to prave orechove) a napriek tomu vlohy prejavia. Aj po roku a nikto z nich nic nedoluje. ale uplne odbacame...

Stojim si za svojim - v dnesnej dobe je podla mna cela kopa vhodnejsich, lahsie vychovatelnych a menej problemovych plemien psov vhodnych na rozne psie sporty.

Dasken, hej, exterierak je ten iny typ.. resp poloexterierak (som pisala, ze nema vyuzitie, ale na df by sa, zjavne, uchytil :ha: ).
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod janajka » Str 03.01.2018 21:00

Je to aj na obtiaz samo ale keby si sla stanovat kusok za Bratislavu, taky Jacky by sa ti hodil, ver mi. :joint:

Crossa, ak je sikovne stena, vlohy v nom su aj ked ich nevyuzijes.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod usagi » Str 03.01.2018 21:04

wer píše:Offtopic: Pax teda trpel, velmi. On chcel do poslednej sekundy svojho zivota. Ten pes mal srdce, ale odislo mu telo... Sam veterinar to videl.


:ua: :ua: :ua:


"Stojim si za svojim - v dnesnej dobe je podla mna cela kopa vhodnejsich, lahsie vychovatelnych a menej problemovych plemien psov vhodnych na rozne psie sporty."

Napr.? Lebo asi pri každom plemene si vypočuješ prečo práve ono nie.
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Crossa » Str 03.01.2018 21:07

Pár takých psíkov som videla aj ich cvičila, čo boli po super rodičoch a jednoducho sa to v nich nerozvinulo a zabilo.. a naopak bolo kopu šteniat ktoré boli z kadejakých spojení a v povahe vynikajúce. Pretože sa s nimi robilo. celkovo je povaha považovaná za nízko dedivú vlastnosť. Ja tvrdím ,že naozaj dobrý psovod tvaruje psa. A dokáže aj zakamuflovať chyby.
Crossa
Junior
 
Príspevky: 354

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod janajka » Str 03.01.2018 21:07

Napr. Bso.
Crossa. Ved ked vravis ze povaha sa malo dedi a psa hlavne vyrobi "psovod" tak co sa potom v tych psoch zabilo?
Naposledy upravil janajka dňa Str 03.01.2018 21:10, celkovo upravené 1
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Str 03.01.2018 21:09

janajka píše:Je to aj na obtiaz samo ale keby si sla stanovat kusok za Bratislavu, taky Jacky by sa ti hodil, ver mi. .

:haha: :haha: :haha:

Dasken, vravim, ze to nie je nic pre normalnych ludi.. :ha:
Ale mna to fascinuje, dobre sa mi robi s takym psom, aj dobre spoluzije... Nevravim, ze je to lahke, ale da sa to. Imponuje mi mat takeho partaka. A tie obrany... Mne to dych vyraza, ked vidim takeho psa. Ale to nepochopi nikto, kto nie je v obraze, samozrejme...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Crossa » Str 03.01.2018 21:12

janajka píše:Napr. Bso.
Crossa. Ved ked vravis ze povaha sa malo dedi a psa hlavne vyrobi "psovod" tak co sa potom v tych psoch zabilo?

Píšem-po dobrých rodičoch chované jak prasce v kotci, nasypať raz za deň žrať a vyvenčiť. Keď sa toho nechalo priveľa a nebol čas. Mala som česť pár takých psov cvičiť.
Crossa
Junior
 
Príspevky: 354

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod usagi » Str 03.01.2018 21:13

[quote="janajka"]Napr. Bso.
/quote]

A mne raz jedna majiteľka vravela,že sa s nimi ťažšie pracuje. Vraj sú náročnejšie na motiváciu :nwm:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Crossa » Str 03.01.2018 21:14

Tým myslím že darmo máš dobré spojenie, pokiaľ sa tomu odmala nevenuješ, nepracuješ s tým darmo to má dobrý rodokmeň. Ak z toho proste nebudeš odmala robiť magora na robotu a normálne to vyžiješ tak podľa mňa je NO super pes ako spoločník pre aktívneho človeka.
Crossa
Junior
 
Príspevky: 354

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod dasken » Str 03.01.2018 21:27

hej, mna to asi tiez fascinuje, a uplne by mi imponovalo vykracovat si raz za cas s takym psom po ulici :ha:
ale potom v x situaciach ked si idem hockde so psom na volno medzi ludmi aj psami a neriesim nic, si hovorim ze toto je NAJVIAC a nikdy nechcem drsnaka :heh:

ale jasne, kazdemu podla jeho zivotneho stylu a priorit :smile:
dasken
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod raky » Str 03.01.2018 21:28

Súhlasím s názorom, že exteriér sa dá opraviť aj po dvoch generáciách, ale na povahu treba aj sedem... Žial málo kto na to v kluboch myslí... :)
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách